Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Runner_fxr #129020 üzenetére

    Te mivel trail/endurós vagy, gondolom mindíg azt veszed alapul, egy XC-n viszont annyira nem tűnik gáznak a hasalás mint endurón, ezért ott nem elfogadhatóbb egy picit nagyobb váz? Mármint XC-n sokat hasalsz mert mászás orientáltabb, meg úgy általában síkon is gyorsabb haladásra van kitalálva. Egy rövid XC-vel ezt a testpoziciót nehezebb felvenni, hasalás helyett elkezdesz görnyedni és a könyöked kiáll hátrafelé, ami hosszú távon nem épp kényelmes. Trail/enduro bringások gondolom többet lejtőznek, többször ülnek ki a nyereg mögé is (ezért gyakoribb a dropper is) és ez teljesen más testpoziciót eredményez, egy nagy bringa itt tényleg gáz lehet és technikás lejtőkön a kezelését is megnehezítheti. A stucni hossza is más XC-ken, amíg itt egy 90mm még rendben van, addig egy endurón már nagyon hülyén nézne ki. Bár az biztos, hogy újabban XC-n is egyre rövidebb stucnikat látni, de azért még mindíg gyakori a 90mm és 60mm alá nem igazán mennek, egyedül ennél az XC-nél láttam 55mm stucnit. Trail-enduro stucnik meg pont ott kezdődnek, ahol az XC véget ér és én valahogy úgy érzem ez is a más felhasználás és más testpozició eredménye. Persze ez csak az én elképzelésem, nincs annyi tapasztalatom a témában mint neked, de néha úgy érzem mintha az XC-kre is az endurók tulajdonságait próbálnátok ráerőltetni.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák