Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartucc

    addikt

    válasz KTU #15019 üzenetére

    Egyébként, valahol nem értem, miért csodálkozik mindenki. Amerika már évtizedek óta ilyen, a nyugat is egyre butább, miért ne terjedne ez a tendencia tovább? Eddig valahol mindig is törekvő nemzet voltunk, meg benne van az emberben, hogy csak odatesz még valamit, hogy jobb legyen a végeredmény. Általában ez pedig úgy van sokszor, hogy ami sikerül, az sikerül, és elvan mint a befőtt. (mondjuk ha a takarító 300-400 ezret keres, akkor engem se érdekelne milyen az érettségim, pl)

    God Vazzeg: kényes téma. Alapvetően, szerintem a kultúrális szakadék is oka ennek. Náluk régen se volt divat a túlképzés, felsőfokú végzettség, árusok voltak, és kereskedők mindig is, vagy alkalmi munkások. Valamint első a család, aztán a többi. Szegeden is a gyerekkorházban sok olyan 5-6 évest láttam, aki biztos nem járt még óvodába, és iskolába is alig jár azóta szerintem. Egyszerűen nem ideális már az ő családmodelljük. Értem én, hogy régen felnevelt egy család 10 gyereket is, mert kellett a munkás kéz, gyakoriak voltak a betegségek, meg hol volt még ott családtervezés.

    De, ha manapság egy gyerektől többet akar elvárni bárki is, mint hogy a tv-t nézze, és hogy káromkodni tudjon, azt nevelni is kell, foglalkozni kell vele. Ez most nem csak a cigánykérdésre értendő, van ismerősöm, aki nagyon vallásos, minél több gyerek, 4 van náluk, különböző korúak, és nem kicsit sérültek a gyerekek ez miatt, figyelemhiány, szeretethiány, rossz magaviselet, stb.

    Összegezve: a megoldást nem állam szinten kellene keresni, hanem a családok szintjén, ő maguknak felmérve a helyzetet.

    [ Szerkesztve ]

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Új hozzászólás Aktív témák