Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fragola.6035

    aktív tag

    válasz Kávé Kálmán #71874 üzenetére

    A főorsó szerintem max. 1, estleg 2 szátadot mozdulhat, ha ennél több, akkor ott nagy a baj.

    https://caffe35.webnode.hu/

  • djboris

    csendes tag

    válasz Kávé Kálmán #71874 üzenetére

    Ok akkor máshogy kérdem.

    Mivel magyarázható az hogy az EK egy ilyen beszabályzással eszpresszóképessé válik ami azelőtt nem volt az?

    Ezek saját tapasztalatok minimum több mint 5 őrlőn Magyarországon. Lehet vudu vagy varázslás vagy kézrátételes gyógyítás vagy mittudomén, de konkrétan ez történt. Ha van rá más magyarázat mint az egyenletesebb őrleményeloszlás nagyon szívesen fogadom.
    Konkrétan a 2016-os barisra versenyen az egyik versenyző szponzori EK-ját le kellett cserélni mert egyáltalán nem volt képes eszpresszóra. Dewla beszabályzott EK-jával tökéltesen tudott a versenyzô azután presszót készíteni. A beszablyázatlan gyári EK-nál kb ez a helyzet. Ezt lehet tagadni vagy hitetlenkedni de attól még ez így van. Ja hogy az EK nem eszpresszóőrlő. Valóban, mégis egy beszabályzással azzá lehet tenni. Ezen én nem tudok változtatni ha akarok se. Ez így van...

    Ezenkívül mi a magyarázat hogy az őrleményeloszlás változik a beszabályzás után (lásd socratic mérés)?

    Ez csak a technikai oldal. A szenzori oldalt nyilván nehéz objektíven mérni ezért ebbe nem is megyek bele. Saját tapasztalatom alapján van szenzori hatása, nyilván ezt objektíven nem tudom megvédeni.

    A fenti tényeket tekintve véleményem szerint a leírt következtetésed nem helytálló EK-ra vonatkoztatva (nem tudom megmondani, hogy mi nem az). Indirekt módon átgondolva, ha helytálló lenne a teória-következtetés akkor semmilyen hatásnak nem kellene lennie a beszabályzásnak, illetve semmilyen hatást nem szabadna észrevenni. Viszont az, hogy eszpresszóképessé válik egy őrlő, számomra azt mondja hogy a teóriában valami sántít, szóval érdemes tovább analizálni ezt a dolgot szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák