H​i​r​d​eté​s​

2018. január 17., szerda

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-26 16:56:53

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! (egyebeket értesítés nélkül törlünk)
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

más felhasználó kitiltásáról, felfüggesztéséről adatvédelmi okokból nem nyújtunk felvilágosítást sem itt, sem privát üzenetben, sem jelentésben

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20701) laci laci válasza Kalandor (#20700) üzenetére

laci laci
(PH! addikt)

Örülök neki, hogy azért sikerült a végére a történet. Igaz, hogy törölve lett a negatív értékeléssek,se sikerült 18 pozitív értékeléstől is meg szabadulnom.Remélem a történetemből sok következtetést le lehet vonni. Sok sebből vérzik még azért a ha&ph. További sok sikert. :R

Belsőépítészet,gyorsszolgálat 0670 285 24 64.Hibás,sérült Inew v3/Concorde SmartPhone 5005 telot adok/veszek..

(#20702) Kalandor válasza laci laci (#20701) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

sikerült 18 pozitív értékeléstől is meg szabadulnom
Nézőpont kérdése, 18 ponttal eddig volt többed egy bug miatt, nem most van kevesebb. Nominálisan ugyan most van kevesebbed, de valójában eddig volt több.

Remélem a történetemből sok következtetést le lehet vonni.
Semmi újat nem lehet levonni, csak a meglevőeket alkalmaztam.

(#20703) laci laci válasza Kalandor (#20702) üzenetére

laci laci
(PH! addikt)

Ebben nem értek egyet. Mert 28 személy értékelt pozitívan előadóként,45 személy értékelt vevőként az összesen 230,nem 211.

Belsőépítészet,gyorsszolgálat 0670 285 24 64.Hibás,sérült Inew v3/Concorde SmartPhone 5005 telot adok/veszek..

(#20704) Kalandor válasza laci laci (#20703) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Nem ikszelték be mindannyian a pontokat...

(#20705) laci laci válasza Kalandor (#20704) üzenetére

laci laci
(PH! addikt)

Rendben, persze.. Azért ez így kemény.. Valami jobb reklám szöveget jobban elviseltem volna..Inkább ez volt az ára ennek.. Azt hittem ettől rosszabb már nem lehet.. :W

[ Szerkesztve ]

(#20707) Kalandor válasza laci laci (#20705) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

A törléssel a rendszer magától hozza helyre a korábbi hibáját, erre nincs ráhatásunk. Még ha visszaállítom az 5 negatívot, akkor is már a helyes számokkal fog számolni.

(#20708) laci laci válasza Kalandor (#20707) üzenetére

laci laci
(PH! addikt)

Rendben, köszönöm. Ahogy a kolléga utalt rá(ami törölve lett) elfogadom a döntést,attól, hogy hazugság alapján lett eredményezve. Elejétől fogva tudom ki, hogy miért, mivel eredményeztetett. Részemről befejezettnek tekintem. Köszönöm, ha nincs is mit.

(#20709) Kalandor válasza laci laci (#20708) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Ezt nem tudom értelmezni, de minden jót.

[ Szerkesztve ]

(#20710) TIT

TIT
(PH! addikt)

Engem anyagi kár ért TheLimited eladott egy iphone64gb telefont,töltésvezérlő ic hibával visszavittem 10 nap után,szervizelte,azt mondta tesztelték de ugyanaz a hibával másnap visszavittem.Megint 2 hét szerviz.
Aki használja külföldön él és nem tud hazarohangálni hetente vele,most előjött egy másik hiba,nem talál hálózatot csak nehezen és nem megy a mobilnet+hívni se lehet senkit.Az 1 hó bolti gari persze lejárt.
Elvittem egy hivatalos iphone szervízbe és azt mondták,hogy az alaplap melegítve volt,hogy egy darabig működjön,a telefont pedig javíthatatlan és dobhatom ki a 85000.-Ft-al együtt.
2x jelentettem de nem történt semmi,csak az,hogy az én hirdetéseim törölték helyette.

[ Szerkesztve ]

(#20711) zoltannagy

zoltannagy
(kvázi-tag)

Azt lehet tudni, hogy Zuzdszét felhasználó melyik visszatérő csaló volt?
Gyanúsan olcsó hirdetései voltak, a képre rákeresve jó*ogás hirdetést adott be tőle cirka 400 km-re. Mikor írtam Neki pár perce, akkor már láttam is, hogy kitiltva.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID NagyZ82

(#20712) Kalandor válasza TIT (#20710) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Sokadjára mondom el ugyanazt, de az biztos, hogy ez az utolsó, innen csak törlés lesz.

Kétszer jelentetted az esetet vagyis a telefon vételét:

1. Először az üzlet után egy hónappal, de hiányosan, pontatlanul és alig érthetően. Még a hirdetés linkjét se tudtad megadni, amiben vetted. Ezután privátban folytattuk, ahol a sokadik értetlenkedésed után ezt írtam neked, amire viszont válasz nem jött, így én a dolgot lezártam:
Kezdjük elölről ezt az egészet.
Kérem, hogy jelentse újra az illetőt, és térjen ki olyan apróságokra, hogy pontosan milyen telefont vett, szín, állapot, stb., mikor vette meg, hogyan zajlott az átvétel (posta, személyes, stb.) és legyen szíves átnézni a jelentés elküldése előtt a jelentés szövegét, hogy lehessen értelmezni.

2. Másodszor az üzlet után 3 hónappal, amire írtam, hogy 3 hónap után ezzel mi már nem foglalkozunk (különösen hogy sok minden történt a dologban, visszavitel, javítás, stb.), az ügyet megint lezártam.

VISZONT nem sokkal később kiderült, hogy a hibásnak mondott telefont hibátlanként hirdeted! Ekkor kaptál egy rövid kitiltást és a hirdetési jogod ideiglenes felfüggesztését. Innentől fenyegetőző emailek és privát üzenetek jöttek, amelyekre már nem fogok válaszolni, a rágalmazó fórumos hozzászólásodat viszont töröltem.

Ha megérted/elfogadod, ha nem, nem árulhatsz hibás készüléket itt akkor sem, hogyha esetleg át is vertek vele.

[ Szerkesztve ]

(#20713) ittakary válasza Kalandor (#20712) üzenetére

ittakary
(PH! nagyúr)

ez változtat valamit a tényen hogy hevített alaplapos telót kapott a srác egy megbízhatónak mondott neppertől?

vagy ha egy kicsit is összeszedetlen srác jelenti őt, akkor ez már csak részletkérdésnek minősül?

mondjuk az tényleg tré, hogy újként próbálta a telót eladni, azért tényleg jár a kickban

[ Szerkesztve ]

(#20714) Kalandor válasza ittakary (#20713) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

ez változtat valamit a tényen hogy hevített alaplapos telót kapott a srác egy megbízhatónak mondott neppertől?
Amikor azt írtam, hogy ezzel nem foglalkozunk 3 hónap után, nem azt mondtam, hogy az eladónak van igaza. Ezt már nem tudjuk 3 hónap, javítgatások, stb. után megítélni, hogy kinek van igaza. Forduljon a hatóságokhoz, nekik van erre eszközük és felhatalmazásuk, hogy kiderítsék.

vagy ha egy kicsit is összeszedetlen srác jelenti őt, akkor ez már csak részletkérdésnek minősül?
Aki fontos körülményeket nem ad meg, majd ha hiánypótlásra kérem, nem válaszol, annak én nem fogok neki könyörögni, hogy válaszoljon már.

[ Szerkesztve ]

(#20715) MaxxDamage válasza Kalandor (#20714) üzenetére

MaxxDamage
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

egy kis szösszenet... (ez sem kizárt)
Gyártás során is lehet a telefon PCB -t ilyennek kitenni... pl. kiesik a gyártási folyamat közben egy teszten, majd visszakerül Repair Offline területre ahol hevítésnek (alsó melegítés + hőlégfúvó - megengedettnél nagyobb hőleadásra állítva) tehetik ki.... pl. /akár ez is egy mód és csak idő kérdése, hogy a telefon meddig is bírja.../

Tapasztalatból írtam ezt a kis szösszenetet.
OFFba is tettem, ha nem elfogadott ezen írásom, nyugodtan lehet törölni. :R

MD
L

◄►Asus® ROG STRIX B350-F GAMING►AMD® Ryzen R5 1600X►G.SKILL® RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3400MHz►ASUS® ROG Matrix GeForce GTX 980 Ti Platinum►Seasonic® Focus Plus 650 Gold►Crucial® MX300 525GB M.2 SSD +WD® RED 1TB "NaS" 2.5" +HP®TS-H653R DvD-RW ►LG® 55UJ6307 ►LG® V10 "Black" & V20 "Titan" + SM E80◄

(#20718) -SanyiX- válasza dwd1 (#20716) üzenetére

-SanyiX-
(újonc)

Én is gondolkodtam azon, hogy jelezzem-e, hogy az összes kép netről leszedett...a hirdető régebben is kínált nagyon jó áron rx 470-et/eket (délutánra kiderült, hogy már több lett belőle...), akkor is netről letöltött képeket rakott fel és a garanciával kapcsolatban érdekes dolgokat mondott. Többen jeleztük kommentben, hogy vmi nem stimmel, de törölve lettek. Egyébként 1db kártyát tényleg eladott vkinek.
Az akkori hirdetése linkje, a hirdetés szövegében a garanciánál még egy ismert HA-ost említ, kommentekben meg már azt, hogy Amazonról rendelte a kártyákat. (Egyébként többször szerkesztette a hirdetést, utólag írkált/törölt ki belőle dolgokat.)
Kicsit off lett a kommentem, csak észrevételként írtam, ha nem elfogadható, nyugodtan töröljétek...

[ Szerkesztve ]

(#20719) 8th

8th
(őstag)
LOGOUT blog

Jelenteném ToasterBrain hirdetőt. A lenti húzása okán mindenképpen megérdemli, hogy itt maradjon a neve az utókornak.

2017.12.28.-án írtam rá először és az alábbi videokártyát vásároltam volna meg tőle. Miután már a csomagküldés módjától kezdve mindent lebeszéltünk ő fogta magát és szó nélkül eladta a kártyát másnak. Ma délután még minden rendben volt este pedig írt egy szűkszavú privátot, hogy köszöni az érdeklődést de már tárgytalan. Érdeklődést? Hiszen már megegyeztünk. Na mindegy. Az a legszebb az egészben, hogy mivel lebeszéltük a dolgot én hülye úgy vettem, hogy már az enyém a kártya ezért időközben vettem egy használt asztali gépet hozzá amit most árulhatok hetekig, hogy visszakapjam a pénzemet persze mínusz a csomagküldés díja tehát részemről anyagilag tuti bukó a sztori. Remek. Kerüljétek jó messzire az illetőt. :(((

Amúgy B.Ú.É.K. mindenkinek! :)

„Optimistán bele a reménytelenségbe.”

(#20720) TIT válasza Kalandor (#20712) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Azért nem írtam le újra mert akkor jött vissza szervízből és akkor működött.
A linket meg hogy adjam meg ha törölte?Ezt is írtam.
2.Nem kaptam ilyen üzenetet amiben le lett volna írva,hogy nem foglalkoztok 3 hónap múlva a témával.
Nem tudtam,hogy hibás mert ahol használva volt ott amúgy is rossz a vétel és apple bolt a kártyát mondta hibásnak,de ezt is leírtam.
Elvittem szervizbe és ott mondták a felmelegített alaplapot és én már előtte levettem az oldalról.
Nem írtam semmilyen fenyegető üzenetet és rágalmazást se,csak tényközlést.
Lehet árulni hibás terméket,mert más is árul.
Ő is eladta hibásan rejtett hibával,de úgy látszik neki lehet és még a törvényt se ismeri+34 hirdetése hogy lehet ha csak 15 a megengedett?
Nem értetlenkedek,te nem értetted amit írtam.
Semmi gond megyek feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#20721) Kalandor válasza TIT (#20720) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

A linket meg hogy adjam meg ha törölte?Ezt is írtam.
Nehezen elképzelhető, hogy nincs meg az üzeneteid között, amilyen hirdetésre írtál, viszont könnyen elképzelhető, ha például az illető honlapján találtad meg és utána láttad, hogy itt is árulja. Egyébként egy óra munkámba került, mire az illető iszonyat mennyiségű hirdetésében megtaláltam, hogy ez volt a hirdetés.
De mindegy, az utolsó üzenetemre nem válaszoltál, ott megakadt a dolog.

Elvittem szervizbe és ott mondták a felmelegített alaplapot és én már előtte levettem az oldalról.
Már azt sem tudod, hogy mit hazudsz! A hirdetett telefonod IMEI számára én kérdeztem rá, majd én függesztettem fel a hirdetési jogosultságodat. A hirdetés 3 napig fent volt és én vettem le.

2.Nem kaptam ilyen üzenetet amiben le lett volna írva,hogy nem foglalkoztok 3 hónap múlva a témával.
Benne van a jelentésre adott válaszban, ugyanott, ahol az első jelentésedre adott választ is megtaláltad már.

Ő is eladta hibásan rejtett hibával,de úgy látszik neki lehet
Senki sem árulhat hibás terméket hibátlanként. Csak esetedben világos, hogy egy hibás terméket hibátlanként árultál, az ő esetében pedig ezt ki kell nyomozni, amit mi 3 hónap után, össze-vissza visszaadások-javítgatások után nem tudunk. Fel tudod ezt fogni végre?

[ Szerkesztve ]

(#20727) marciart11 válasza euroset333 (#20659) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

OOOO Végre :)) :) :DD :C :R

(#20728) Tiibor

Tiibor
(újonc)

Sziasztok! Nem csaló! Csak nem találtam megfelelő topicot, egy bizonylatot kaptam. Eladásra kínáltam egy terméket, írt egy olyan felhasználó aki régi tag és csak pozitív értékelése van(12). Tegnap este utalt elvileg cib banktól netbankon keresztül és ügye csak hétfőn érkezik meg. Ezt a képet kaptam tőle

Az semmilyen adatom nincsen rajta se a számlaszámom se a nevem! Tudom hogy ez nem rendes bizonylat, de mivel régi felhasználó így megszeretném kérdezni

És bocsánat hogy ez a topic nem erről szól, de nem találtam rá megfelelő topicot!

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#20731) Tiibor válasza Tiibor (#20728) üzenetére

Tiibor
(újonc)

[link]

[ Módosította: Speed(R) ]

(#20732) Speed(R) válasza Tiibor (#20728) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

12+ kb. a 0 kategória, 2 eladás és 1 vétel kell hozzá, szóval erre nem alapoznék.
Várd meg a pénzt és utána add fel a terméket, hétfői feladás ugyanaz, mintha ma tennéd amúgy.

Jóságok jóárasítva! => tinyurl.com/aprohirdeteseim - Galaxy J5'16 eladó!

(#20733) Tiibor válasza Speed(R) (#20732) üzenetére

Tiibor
(újonc)

Rendben köszönöm a választ! Így teszek.

(#20734) Butcher82 válasza Tiibor (#20728) üzenetére

Butcher82
(fanatikus tag)

Szia,

ha az segít, így néz ki az online cib bank felület, szerintem ez valós, én nem aggódnék.

***Go Ahead Make My Day.***

(#20735) Maxibuci

Maxibuci
(újonc)

Nem ugyanaz a hirdető, aki ki lett tiltva innen korábban? :U

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#20738) svensson válasza svensson (#19088) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Kaptam egy levelet a BRFK-tól, amelyben azt írják, hogy a Vistyán Róbert ellen folytatott nyomozást - mivel a gyanúsított ismeretlen helyen tartózkodik - felfüggesztik.

Zseniális. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20743) Csakvalaki

Csakvalaki
(újonc)

Engem Zanottiboy károsított meg anyagilag 2018.01.12.-én

Voltam olyan hülye és előreutaltam neki a pénzt.... Hosszan beszélgettem az emberrel (meglepő fordulat, hogyvégig azt hittem hogy férfival beszélek, de kiderült hogy nő az illető).
Csak az utalás után láttam hogy több profilja van és mind egyidőben lett kitiltva.

Nekem Ákosnak adta ki magát és azt hazudta hogy a felesége számlája ez amire utaljak, az utalás után azonban rögtön eltűnt. Kiderült hogy nem ezen az egy fórumon próbálkozik és már nem kevés ideje.
Hosszan beszélgettem vele amiből kiderült hogy képben van az eladásra szánt termékről(Ps 4 Pro), illetve a lebonyolításról, ezért is tudott megvezetni(nyílván gyanakvóan kezeltem a történetet). Bőrszíne ellenére rendkívűl rafinált a hölgy....

Illetve szeretném megkérni a hardverapró fórumvezetőit, hogy bármilyen adatot a két profiljáról(amikről legalábbis tudok:Zanottiboy és Mrpheta) akármilyen cím, legyen lakcím vagy IP-cím, privát módon legyenek szívesek a rendelkezésemre bocsátani a rendőri vizsgálat megkönnyítése céljából(Tudom adatvédelem meg személyiségi jogok, de egy ilyen "embert" nem illetnek meg semmiféle jogok a nézeteim szerint, aki másokat tudatosan átver, manipulál és megkárosít bármilyen módon).

Köszönettel,

Csakvalaki

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhat: https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=rend%C5%91rs%C3%A9gi+feljelent%C3%A9s&submit=

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértését!

[ Módosította: Kalandor ]

(#20745) Charlie61 válasza svensson (#20738) üzenetére

Charlie61
(újonc)

Szia!

Én is kaptam egy régi ügyben ilyen levelet, ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem fogod visszakapni a pénzedet. Nálam ezen levél után kb. 1 évvel kaptam újabb értesítést egy büntetés végrehajtási intézetből, (mivel időközben előkerült a madárka) hogy nyilatkozzak, kérem-e az elítélt "béréből" levonatni azt az összeget, amennyivel megkárosított.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.