Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz #54715584 #62 üzenetére

    Nem értem , hogy miért kezdtél bele annak ecsetelésébe, hogy miért digitális, de ha már belekezdtél fókuszálhattál volna a ''digit'' -re is akár hogy szám ==> kettes számrendszer, persze nekemsem erősségem a módszertan :)
    ..Akkor most bevezetem magam a digitális világba és bólógass ha egyetértesz: :D

    1, ''A digitális technikához tartozik minden olyan eljárás, amely csak pontosan rögzített számú jelet enged meg, és minden állítás ezen jelek kombinációja''

    2, ''Egy bineáris helyiérték információtartalmát (a két jel megkülönböztetését) 1 bitnek nevezzük. Ez a bineáris információ egysége.

    Azért érpár, mert a földhöz, vagy a földnek vett feszültségértékhez rendelt feszültségértéket tekintjük egynek a kettes számrendszerben, vagy igaznak. Persze ez lehet az is, hogy folyik e áram vagy nem folyik például egy távíró esetében, mert annak csak két állapota van, de esetünkben nem ilyen egyszerű a dolog.

    3, ''A jelek (vagy számok)egyik rendszeréhez egyértelműen hozzárendelt másik rendszert kódnak nevezzük. A hozzárendelés neve a kódolás.''

    A digitális kimenet az analóg kimenet kódolt változata.
    Remélem a megvan a kettes alá Tanár Úr, annak ellenére, hogy nem értemmi köze ennek a tömörítéshez, mert én ezt egyszerű átalakításnak értelmezem, persze lehet hogy pont az érpárok miatt, mer' az mint az állat tömötödik 6/8 -ról 1-re
    Nem akarok megbukníííííí ! Kegyelem ! :DD



    Hardverlesen

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz #54715584 #62 üzenetére

    az alaplai kártyám DTS konnektel rendelkezik.
    DD Live val nem
    ez elvileg azt a célt szolgálja, hogy ami történik a 6 csatornán, vegyuk ide a méllyet is
    azt realtime kodolja és kuldi az ''erősítő''nek nevezett házimoziba
    DTS -t ír ki
    Valószínűleg mukodik, mert amikor sima mp3 at hallgatok, akkor is DTS t ír ki, és csak az első 2 oldal, és persze a mély szól
    Amit mondtál CMSS olyan beállítási lehetőség nálam nincs
    NEO PC van, de ezt nem igazán vágom, hogy mit csinál, mert ekkor még a 5.1 es anyag pl egy DVD sem szól, csak talán szereóban

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák