Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    Mit ád a sors, mi is játékot csinálunk. Mondjuk noha imádjuk az RPG-ket, de még az még durva lenne. Azaz lehet, hogy menne, de még ezzel is igencsak gondban vagyunk. A gondot a táv jelenti. Ja, amúgy egy felülnézetes Tyrian klónt csinálunk, kira kis shot em up-ot. A dolog bonyolultsága a full saját 3D-s engine készítése (amiért a két programozónk felel, de még keresünk embereket a környékükön), és a sok modell, amit viszont nekem kell megcsinálnom (én viszont a Maya-hoz értek, úgy ahogy:D ahhoz soha se lehet érteni normálisan. Mondjuk úgy, 1,5 éve tanulom már :D) Szóval még az elején tartunk a projektnek. Még 5-öd éven, multimédia fejlesztőn kezdtük, de nem fejeztük be (akkor még nem volt 3d-s, csak képek mozogtak, de introja már volt) a határidő rövidsége miatt. Most viszont, hogy mindenki fősulira vagy egyetemre jár (azaz most én nem, mert passzívon vagyok szeptemberig :( ), így foglalkozunk vele megint, és beszerveztünk még két embert. Így most öten vagyunk (2 programozó, egy igazánsemmitsecsinálódemajdremélemtextúráznifog lányka, egy honlapfelelős és én, a ''grafikus''). Amit egyenlőre lehet tudni a programról (értsd mi is ennyit tudunk róla :D):

    3d-s motor. A játék felülnézetes lesz ugyan, mert az irányítást egy ilyen játéknál nem hiszem, hogy meg lehetne oldani 3d-ben (sok a gomb, sokmindent takar ki a hajó...), de tervezzük engine-es animok beszúrását is.

    Király történet (még nincs), rengeteg vásárolható eszköz, amivel fel lehet majd tuningolni a hajónkat (összesen olyan 50-60-ra tehető a számuk), ja és persze: két játszható faj, mindkettő egyedi történettel (azért fedi majd egymást)
    Most még nem túl sokminden van kész (csak egy kezdetleges OBJ beolvasó/megjelenítő motorrészlet OGL alá, de működik, csak még wire-t rajzol csak, és néhol pontatlan...), és egy pár ''concept art''. Szó szerint idézőjeles, mert rémes, hogy mennyire nem tudok rajzolni. És sajna a tehetségem a dologhoz is kérdőjeles bennem manapság, mert az utóbbi két napban semmi sem jött össze:O:O. De haladunk. Most még mindenki csak ír és ír, történetet, fegyverelképzeléseket, ötleteket... mindent. még tervezünk, mert ez NAGYON fontos. A két programozó tervezi, hogy hogy építsék fel a struktúrát, hogy össze tudjanak dolgozni. Én tervezem a modelleket, meg a design-t. Az eddigi elképzelések alapján csinálnom kell 8 különböző hangárt, körülöttük kis városkarészlettel az átvezető animok miatt..., 2 fő hajót, olyan 30 féle ellenfelet, fákat, aszteroidákat, földi ellenségeket, főellenségeket... És ezeket még textúrázni is. Meg animálni. Na ezért keresünk még hasonló embereket (főleg baráti körben...) Sajna addig nem igazán modellezhetek, míg nincs valami körülbelüli polyszám, amivel gazdálkodhatok... 15000 vertexet mindenesetre gond nélkül kiszámolt és forgatott.. :D

    [Szerkesztve]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák