Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Épp feltámadóban a topik úgy látom. :) Most kicsit nekem is kedvem támadt újból játékot kalapálni. Munkám végett eléggé el vagyok merülve java -ban így elsősorban ebben akarok ügyködni valamit. Már korábban is néztem a Jake2 projektet ami egy Quake2 port java -ba és jogl lib -et használ OpenGL eléréséhez. Az összehasonlító táblázat alapján az újabb JDK -kal és a lib újabb verziójával szépen beérték a natív verziót úgyhogy nincs igazán szégyenkezni valója, megtérülhet ezzel fejleszteni. Egy tower defense játékon kezdtem el gondolkodni, ezt még talán meg tudnám csinálni mondjuk fél-egy év alatt olyanra hogy használható legyen. A legnagyobb bajom a 3D grafikával van, egész pontosan a modellezéssel. Többször nekifogtam már, de mindig ügyetlennek érzem magam hozzá. Na meg ha meg is rajzolok valamit, textúrát sem ártana rá tenni. Ezeket ötletem sincs milyen fekete mágiával hozzák létre. Egyelőre még csak próbálgatom a dolgokat, újra meg kell tanulnom az OpenGL -t kicsit, de ha esetleg valakinek felkeltette az érdeklődését, akkor szívesen várom a konstruktív ötleteket a játékhoz, illetve aki szívesen megrajzolna egy tornyot, szörnyet vagy csak egy sima díszítő elemet, nem fogom visszautasítani. A fejlesztéshez egyébként SVN repository -t fogok felhúzni így a közösségi fejlesztést elég könnyen meg lehetne oldani. Az xp-dev.com oldal elég sok mindent biztosít ingyen (respect az üzemeltetőnek).

    Amit már megtanultam annó a Delphi -s játék kalapálós korszakomból hogy totál értelmetlen az embernek egymaga olyan projektben gondolkodnia amelyet belátható időn belül képtelen megcsinálni, egy idő után totál elmegy tőle a kedved úgy is és csak halasztgatod-halasztgatod.. és végül sosem készül el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák