Hirdetés

Aktív témák

  • maniac

    senior tag

    Most egy kis tortenet kezdodik arrol hogyan lehet raszopni az internettel kedves kis hazankban.Tortent ugyanis hogy Decemberben a kedves es foleg draga MATAV ADSL akciot hirdetett, es igen kedvezo, 9900 ft-os brutto aron mar lehetett kapni 1mbites internetet. Mivel a szerzodesem akkor jart le (1 eves huseg), igy gondoltam magam, felmondtuk a szerzodest, es elmentem elektropontba az uj szerzodessel - az elektropont a hivatalos viszonteladoja az enternyetnek. Ez dec 17-en volt egyebkent. Varok, es vartam, hogy bekossek ujra a netet, hogy ujra tudjam rohano vilagunkban elni az eletem - net nelkul mar igen nehez barmit is csinalni pl. fosulin. Szoval vartam. Ugy januar kozepen mikor meg mindig se hire se hamva nem volt az elofizetesnek - de meg a felmondasnak se, ugyanis a MATAV nem nagyon jott ki leszerelni a modemet -, felhivtam az Enternyetet. A ugyfelszolgalatos nagyon kedvesen megmondta nekem, hogy a lemondast latja, azonban azt, hogy ujat kotottem volna nem. Hat ekkor elkezdtem szidni az elektropontosok osszes felmenoit, hasztalan. Ezekutan kotottem egy szerzodest onlány, hogy azt mar csak megkapjak. Meg is kaptak, es azota sincs netem (januar 24.-en kotottem ha jol tom). Na viszont a varakozast ujra meguntam, es felhivtam az Enternetet hogy most mi van. Ok azt mondtak, hogy a MATAV szamara elkuldtek mar szerzodest, azonban ok b@sztak valaszolni. Na mondom, akkor tokeletes, hivom az 1212-t - jo hogy egy internet elofizetes miatt, nekem kell elinteznem azokat a dolgokat, amiket a tisztelt szolgaltatoknak kellene(enternetre, MATAVra egyforman vonatkozik, ugyanis miert nekem kell utanajarnom, es nekem kapcsolatot teremtenem egymassal) - ok mondjak, hogy hat megkaptak az uj szerzodest, azonban visszautasitottak, mert az Enternyet nem kuldte el nekik a felmondasomat, igy ok azt latjak, hogy ki van epitve a net, mukodik is, miert akarnek masikat is kotni ra. Na mondom ez nagyon jo. Megjegyeztek azt is hogy ha megkapjak a felmondast, meg az uj szerzodest is, akkor ok 24 oran belul ujra megcsinaljak, igy 24 oran belul kellene lennie netnek. Nem is kellett tobb nekem, azon nyomban felhivtam a kedves Enternet kft-t. Miutan elpanaszoltam hogy lemondtam, ujra elofizettem, de meg mindig semmi, egybol mondta hogy hat a MATAV-nak elkuldtek az elofizut, de ok meg nem valaszoltak, es egyebkent is csunya MATAV. Hehe, de nem keszultek fel arra amit utana mondtam neki. Hogy a MATAV-t felhivtam, nem kaptak meg a lemondast, az uj szerzodest elutasitottak. A gyerek miutan 5mp-s szunetet tartott, hogy lenyelje a nyalat, ami iment osszegyujt szajaban, elmondta, hogy maris intezkedik. Na most itt tartok. Szopom a harci f@szt tobb mint 1 honapja. Netem nincs, ezek a hulyek egymasra mutogatnak - kivetelesen en a MATAVnak adok most igazat - es engem neznek hulyenek, illetve engem szopatnak. Holnap kivancsi vagyok, hogy hivnak-e. Az enternet azt mondta hogy a MATAV fog jelentkezni, na majd meglatom.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz maniac #1 üzenetére

    ne online intezd, hanem keress valami uzletkotot, azok jobban a szivukon viselik az ugyedet -- no nem puszta joindulatbol, hanem azert, mert ezutran kapnak fizetest -- oket lehet noszogatni, jobban erdekuk, hogy neked valoban behuzzak a net-et

  • bebean

    aktív tag

    válasz maniac #1 üzenetére

    ez sajnos ''elöfordul''. en tavaly előtt decemberben rendeltem akciós netet egy helyi szolgaltatótól (nem tudom ki ''alá'' tartozik & nem is érdekel). azt mondták 1 het alatt bekötik. január semmi stb. kb. 5x telefonáltam hogy mi van. 2x mentem be személyesen alkudozni, hogy csináljanak már vmit. szoval egy csomó balhéval járt a dolog & vegül március 30-án ha jól emlékszem sikerült behúzniuk a netet.
    szerintem a gond ott van, hogy nincs megfelelően szankcionálva, ha szivat a szolgáltató. végül is szerződést kötünk & az egyik fél nem teljesít szerződésszerűen. szóval kitartás...

    ...

  • e=mc²

    őstag

    Egyik topicban leirtam már hogy velem hogy esett meg a szolgáltatóváltás.

    Nyári akció volt pont egész nyáron ingyen net szeptembertől van az első csekk, bele is mentem. Vivanet szerződésem 2004 jun 4 ével lejárt. Előrelátóan május közepén lemondtam a netet, és online megrendelés volt a truenetnél. E-mailben kaptam értesítést, hogy nemlehet létesíteni, mert már folyamatban van egy adsl szolgáltatás és törölték megrendelésemet. Vivanet felhív, mondják, igen 2 hét a lemondási idő, addig még szolgáltatnak majd azt is ki kell fizetni. aznap amint már nemtudtam kapcsolodni a vivanetes loginommal, szomszédhoz át, és online rendelés. Pár nap mulva e-mail ismerős szöveggel, nem lehet létesíteni már érvényben van adsl... Válasz e-mail jo k**va **tokat... stbstb. Újra megrendeltem.
    Telefon a matávnak, hogy mivan már, miért szórakoznak. Válasz érvényben van egy interware-es adsl szolgáltatás (truenet az interware alcég). Dejó, hogy tájékoztatnak...
    Nézem e-mailt, asszem jun 25én irták hogy jun 21 ével életbe lépett adsl szolgáltatásom kérjük hívja fel az ügyfélszolgot ezen a számon és ezen a melléket tárcsázva... Megkaptam felh. nevemet, jelszavamat, majd hasított a 768as net. Kb aug elején meg is érkezett a levél, hoyg Üdvözöljük a Truenetnél és mellékeljük az adsl start minicd-t...

    Ambulimax Provider

  • maniac

    senior tag

    Igazat megvalva, en csak azt nem ertem. Hogy ha van egy szolgaltato akkor miert nem csinalja azt ami a dolga? Miert az ugyfelet szopatjak, es miert csinalnak ilyen regisztracios bakikat. Ha van egy viszontelado akkor azt miert nem b@sszak le ha vmit nem ugy csinalt - jelen esetben nem kuldte el a papirokat, ahogy kellett volna. Na mind1. Igazat megvalva kezdem unni, hogy fuluk botjat se mozgatjak, es abbol , hogy az ember egy ilyen dolgon is szop.

  • Joey

    tag

    Látom mással is megtörtént. :(
    Velem karácsony előtt csinálták ezt, de nekem meggyőződésem, hogy a matáv a ludas a dologban. November 26.-án kezdődött. Nekem az Enternetesek, állításuk szerint többször (kb.4-szer) elküldték a matávhoz a felmondást, de ott mégsem jelent meg. Az Enternettől engem kétszer is visszahívtak, hogy hívhatom pár nap múlva a matávot mert megismételték a felmondást, nemsokára látniuk kell a gépen az ügyfeleseknek. A matáv addig játszott ezzel, hogy kicsúsztam az akkori akcióból, ami december 20.-ig tartott. Milyen véletlen, a matáv december 21.-én jegyezte be a felmondást.:U

    Ezek után csak drágább előfizetést tudtam kötni, így a matáv is biztos nagyobb részesedést kap.

    M*csk*s banda!

  • User64476

    őstag

    Khm...

    Nem abszurd az, hogy ha van létező adsl előfizud, ki van építve a vonal, ott a lakásban a modem, akkor ki kell köttetni és újra beköttetni? Ez nem csak időpazarlás, de nyersanyag, munkaerő, összességében pénzkidobás... Már ez eleve közröhej!

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz maniac #1 üzenetére

    Szintén zenész. Nálunk, még amikor először kötöttük be a netet kezdtek szórakozni, bár azóta nincs gond, 2 hónap net ingyen volt, mivel lejárt hűségnyilatkozat, újabb levél nem jött net befizetésről, és azóta jön ingyen:)
    Nálunk a pontos történet:
    2002.Október 6-án bementünk enternet káeftéhez, hogy előfizessünk internetre. Oké, mindent el is intéztünk, minden papír kitöltve, azt mondták, hogy általában 2 héten belül megvannak, de max 1 hónap. Telik múlik az idő, 2hét-3hét-1 hónap, majd betelefonálunk, hogy ugyan mivan má'? Hát az enternet már leadta a rendelést a matávnak, csak kiépítésre várnak. Akkor beszéljünk matávval. Hát nekik nincsen eszközük a kiépítéshez, állítólag elfogyott a kábel (amire amúgy semmi szükség nem volt :C), meg amúgy is, ezt elintézni az enternet dolga. Telt az idő, hívogattuk mind2 felet, az utolsó szakaszban (2 hét) már naponta. Ekkor végre megúnták az állandó telefonálgatásunk, és kijöttek 2003 JANUÁR HATODIKÁN! Negyed évig nem voltak képesek bekötni az internetet, mert hát nincs kábel, amire amúgy sem volt szükség (csak mi ezt akkor még nem tudtuk..).
    Szerencsére a szolgáltatással nagy gond nincs, nincs olyan, hogy elmegy a net, nem lassul be, nem szar játékokban (choke, loss), de 2-3kb/s -el kevesebbet teljesít fixen, mint ami papíron van, de ez már nem akkora gond.

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Joey

    tag

    Igen, érthetetlen ez a kikötés-bekötés dolog. Láttam egy riportot, amiben egy matávtól nyilatkozó fickó, egy erre vonatkozó kérdésre nem is tudott érdemben nyilatkozni és azt mondta, hogy nem is kívánnak ezen változtatni!:U

    [Szerkesztve]

  • e=mc²

    őstag

    válasz User64476 #7 üzenetére

    Nekem pl nem is jöttek ki matávosok. Ugyanazzasl a modemem volt 2005 január közepéig mint amit a vivanettől kaptam 2003ban. Csak az adminisztrativ dolgokkal vannak bajban...

    Ambulimax Provider

  • [Mike]

    tag

    UPC Chello.

    Következő a szitu, adva vagyon egy (lakótelepi) kaás és én. Előfizettem ill, előfizettünk a Chello-ra és ki is jöttek másnap, be is kötötték és én csak úgy néztem, milyen gyorsan megcsinálták, milyen gyorsan hasított stb...Aztán egyszer csak költözés kerületen belül egy kertesházba, ahova magammal akartam vinni az egész cuccot. Felhívtam a Chello ügyfélszolgálatot, hogy ennek van e módja valahogy. Nagyon kedvesek és készségesek voltak, elmondták, hogy semmi dolgom vele, minthogy kihúzom a kábelmodemet a kábelTVből és ott meg beduugom (gondoltam, ha ezt tudtam volna csak egy fekete kábelmodemetr kellett volna szereznem) Én meg is tettem.

    Átköltöztünk, minden fazsa lett kutyus meg minden és szép lassan a dobozvárosból lakótér lett.

    Bedugtam a kábelmodemet és láss csodát nem ment. Felhívtam a szolgáltatót, hiszen kerületen belül maradtam meg minden szal nem lehet nagy a gond. Azt mondta az operátor, hogy ''Jézusom, ezt ki mondta magának?'' elmeséltem neki mindent. Válasz: ennek az egyszeri költsége 10.000HUF és csak be kell dugni és megy. Jó mondom akkor kijön valaki?Vagy én menjek be? Mondták, majd jönnek holnap, le is fixálltuk az időpontot, akkor még középsuliba jártam be sem mentem suliba. Persze senki nem jött, felhívtam őket megint... Újabb operátor: ''Ez hülyeség! Ezt ki mondta magának?'' Kérdezte hüledezve, mondom valaki tegnap...(buta módon enm írtam a neveket fel...) Azt mondta ez a jóember, hogy ez egyszer 10.000HUF és ki kell hívni egy szerelőt aki hoz új modemet stb...Mondom, de nem jött senki még az üzletkötö sem akir ígértek mára, hát akkor elnézést kértek és biztosítottak afelől, hogy holnap mindenképpen jönnek és mindentmegcsinálnak és tényleg bocsássak meg nekik...

    Másnap. Mike otthon gubbaszt.
    Persze senki nem jött, telefonáltam. Újabb operátor: ''Ezt nevetséges! Ki mondott ilyeneket?'' Be kell mennem és új előfizetést kell kötnöm mert iylen, hogy költöztetés nincs is... Ekkor már cseppet idegeske voltam. Bementem még aznap és elmondtam mi bánt, egy kedves hölgy fogadott fülég érő mosollyal. Azt mondta intézkedik...ezt 8 hét (!!!) visszajárás követte, és minden alkalommal biztosítottak a másnapi, jövőheti, még ma délutáni visszahívásban stb... Mondanom sem kell semmi. Már jogi úton gondolkoztunk mikor kijött egy új akció a Chello-nál és azonnal lemondtuk az egészet a pi***ba lés újra megrendeltük. Hál' Istennek a lemondással nem volt gond és a bektés ismét simán ment. Azóta emelték a sávszélességet és az ár még a régi.

    Szal összességében a tanulság: Csak el ne romoljon, nehogy fel kelljen hívnom őket!:)

    Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

  • PaladiN

    aktív tag

    Szasztok zeneszek!

    En is jartam mar par tancot adsl ugyben es azt javaslom hogy alljatok a sarkatokra es kerjetek cserebe valamit. En pl. ha jol emlexem akkor fel evig ingyen kaptam mar nem is tom hogy mien szolgaltatast amire amugy is szuksegem volt. Jelszo: csak kemenyen.

    Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

  • [Mike]

    tag

    válasz PaladiN #12 üzenetére

    Szimpatikus gondolat, de ezek többnyire óriás cégek...nem egy egyszerű dolog az akaratodat rájukeröltetni! Meg, ha már megvan a szerződés ők nem nagyon foglalkoznak veled...De Te vagy a nagybetűs kivétel! Gratulálok!:)

    Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

  • TommyGun

    őstag

    Akkor egy ellenpélda.....:B

    2,5 éve van otthon ADSL, agusztuselején lesz 3 éve már.
    Én akkoriban betelefonáltam mert akkor még neten nem lehetett rendelni. Megrendeltem, ez hétfő volt. Mondták hogy majd telefonálnak hogy mikor tudnának jönni szal időpont egyeztetés. 2 nap múlva hívtak hogy pénteken jönnének ki. Királyság. pénteken kijöttek KB félóra alatt bekötötték, kipróbálták egy laptoppal azt csá. A szerelő faszi mondta hogy ő csak alvállalkozó kódot meg miegymást majd küldik levélben vagy ilyesmi meg a csekkeket is. Hámondom jó.
    Betelefonáltam és mondta az ügyfélszolgálatos hogy ezt ő is megtuja csinálni, adott kódot meg mindet. Aszonta KB 24 óra és menni fog. KB 1 óra múlva már működött is :C
    Azóta hibátlan. 384/64-es volt az még, azóta ugye kétszer emeltek rajta most 1 megabites lett :)
    Nekem most 7k ez a net mert 1 éve a munkahelyem átvette tőlem valami munkavállalói szar keretében, így 10k helyett 7k lett.
    Mellesleg minden eltöltött év után csökkentik a havi díjat de ezt asszem külön kell kérvényezni amiről persze b*sznak értesíteni a kedves előfizetőt :)
    Nekem mákom volt úgy érzem bár nemtudom mi lesz ha mondjuk át akarom kötettni mert veszek kecót vagy valami :F

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • Conki

    tag

    válasz maniac #1 üzenetére

    Ugyanez történt velem, 6 hét után sikerült netemnek lennie, én rögtön online rendeléssel kezdtem. Ugyanezek a telefonok, bár nekem az új szolgáltatóm a TVNet. Itt elküldték, ott nem érkezett meg, itt mégsem küldték, ott már 2 net van, nekem kellett intéznem mindent, mire végül sikerült bekötnie a netet a 3.(!) Matávos szerelőnek (úgy, hogy 4 éve van működőképes ADSL-em:)). Most már nyugodtabban alszom, bár az új szolgáltatómnak ki kellett fizetnem azt a hónapot is, amit ők számláztak, de matáv nem vett észre...

  • LKW

    tag

    Egy pozitiv példa ?
    Január elején a Chellot több mint két év után kirúgtam. Regényeket tudnák irni, arról a két évről. De ez most nem a Chellóról szól.
    A TV Net-től megrendeltem a bekötést valamikor Január elején, mondjuk Pénteki napon. Hétfőn küldték a Szerződést, benne jelszó stb.. Aláirtam, egy pl vissza.
    szerdán megyek haza, modem bekötve regisztrálva stb..
    Rákattintok, a Net hasit abban a pillanatban, és azóta is.:C

    Minden hepe után jön egy hupa

  • Dzsekó

    addikt

    válasz LKW #16 üzenetére

    A chelloról meg a UPC-ről mindenki regényeket tudna írni. :)

  • LKW

    tag

    Az első mondat azért van zárójelben, mert talán én úgy gondolom, hogy ezt minden esetben igy kellene csinálni.
    Vagy álomvilágban élek még mindig ?:F

    Minden hepe után jön egy hupa

  • LKW

    tag

    válasz Dzsekó #17 üzenetére

    Elég szomorú, de tény, és való.:Y

    Minden hepe után jön egy hupa

  • Christoph

    aktív tag

    Nekem is volt pár ilyen kalandom, mikor lejárt a 2 éves hűségnyilatkozatom, akkor új szolgáltatót választottam, de a régi cseszett a matáv felé elküldeni a leszerelési igényt. A poén az hogy vagy 3 hétig még ingyen neteltem a lemondás után, de bementem reklamálni, hogy mikor szerelik már le, mert az új és gyorsabb netre vágyom, azt mondták leadták a matáv felé. Tudom, hogy ez nem történt meg, és mikor újra reklamáltam, érdekes módon a következő napi dátummal bekerült a matáv rendszerébe az igény. Tudom hogy a szolgáltatóm volt a lúdas nem a matáv, amikor egyszer költöztem, és vittem magammal az adsl-t, ugyanezt eljátszották.

    ''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

  • [Mike]

    tag

    Ingyen UPC nálunk csak a TV volt. Édesanyám lemondta és vagy fél évig még HBO-zott, meg mitom én mi van a legnaygobb csomagban:)

    Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

Aktív témák