Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz blu79 #8267 üzenetére

    Játékfüggő. Elvileg egy új, jól megírt játék profitál egy újabb, jobb cpu erejéből. Nálam a Bf1942, ami egy most 20 éves játék, a 20 szálból 1, azaz egy szál dolgozik 4-5%-os kihasználtsággal. Igaz van egy 4k texture pack, de az meg csak a vga-t dolgoztatja.
    Bf5-el szoktam tesztelődni, az egy álom játék, mármint optimalizálásban. Bf5 az használ cpu-t, igaz annak vannak más hibái, de ott szépen kijön egy fullos gép előnye. Gyönyörű grafika, 1440-ben ultra beállításokkal egy Rtx3080-al hihetetlen sima, laggmentes multi. Nagyon sokat javított a ram oc. Hihetetlen élmény, hogy a játékidő 99.99%-ban nem esik 140 fps alá a framerate. Nem lehet összehasonlítani a 60fps-el. Nekem azon a régi játékon, pont ugyanígy menne a 4790-el, mint ezen. Bf5 viszont nem. Én 8700k-ról váltottam erre, és alap beállításokkal ez sem tud többet, mint 60-70 fps. A cpu és ram oc együttesen hozza meg a lényeget. Csináltam saját mérést, mennyit számít egy cpu és/vagy egy ram oc. 1155-be már megosztottam, aki ott már látta görgesse tovább ;)
    Nem Bf, mert annak egy nyamvadt Benchmarkja sincs...
    Egy jó memória tuning sokkal stabilabb, jobb frameratet hoz a konyhára. SotTR:

Új hozzászólás Aktív témák