Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz 1991Bboy #10315 üzenetére

    Köszi nem :))
    Az az igazság, hogy a Gigánál nem működik ez jól. Annál a 2 perces játékbenchnél hibátlan, de amikor teszteltem folyamatosan ~1 órán keresztül, bizony lehetett érezni is, de az MSI AB azonnal jelezte. Van úgy, hogy percekig semmi mikrolag, aztán jön zsinórba, aztán megint elmúlik. Erről nem is fogok magyarázatot, összefoglalót írni, mert nem tökéletes az adaptív, energiatakarékos mód.
    Aki rendesen játékra használja, annak nem ajánlom ezt, a fix freki, fix feszültség viszont tökéletes. Azzal is több órát mentem játékban, úgy sosem, egyszersem jelentkezett.
    Aztán lehet, hogy az olcsóbb kategóriánál van ez, és egy Aorus Master-nél nincs, az az Apex a Gigabyte-nál.
    Kísérletezz vele, hátha rálelsz a titokra, a gyáritól ugyan jobb, de ez sem tökéletes. Engem ez a dolog nagyon zavar.
    Fixen 0db kieső képkocka, adaptív optimalizálton 1-2, gyárin 30-40. Az azért nagyon sok.
    (Az Apex/10850k-nál is van 1-2 képkocka kiesésem, szintén adaptív, de ott a gsync miatt lehet, de nem érezhető. Jóval erősebb a proci is. A 10600k/Giga UD egy 60Hz TV-n van, nincs gsync).
    Mégegyszer, alakul, de még mindig nem az igazi.
    Benne van a pakliban, hogy én bénázok.

    Jelenleg egy tipp, majdnem tökéletes megoldás:

    Windows-ban tedd át kiegyensúlyozottra, a min proci teljesítményt emeld fel 5%-ról 25%-ra. Így kb. 1 GHz-re engedi leesni, viszont a fesz sem lesz 0.69V, hanem olyan 0.74V, de egyelőre jónak tűnik. Jelenleg itt tartok.
    Cserébe BIOS-ban maradhat minden energiatakarékos okosság bekapcsolva. A 800MHz-re kapcsolást nem bírja nálam.

    [ Szerkesztve ]

  • Baryka007

    őstag

    válasz 1991Bboy #10315 üzenetére

    Ebben pont az az élmény ha te lövöd be a beállításokat...
    Nem mellesleg szerintem egy kiélezett setup, ami ki is van tesztelve az legalább 1 hét... Úgy értem, ez nem csak abból áll, hogy beállítod. Teljesen stabilra kell tesztelni... Itt nem csak én jártam már úgy, hogy a TM5 másfél órás tesztjénél (dual rankos memónál van az 2 óra 40 perc is ) az utolsó percekben jött be egy hiba...

    Ilyenkor vissza ki a biosba, és vagy adsz neki még feszt, ha nem túl meleg a ram, vagy az időzítésen lazítasz... Aztán jöhet megint több óra teszt.

    Majd ugyan ezt végig csinálni CPU val is, bár ott sokkal egyszerűbb a helyzet.

    És még arról nem is volt szó, hogy a környezet is változik... Télen nyáron 5 fokos különbség de akár 10 fok különbség is lehet a szobában, az meg már bőven lehet hogy elég ahhoz, hogy valami elhasaljon.


    Állj neki nyugodtan, akár CPU, akár RAM -nak és ha van kérdésed itt bármelyikünk megválaszolja, ha tudjuk rá a választ.

    Nem hiszem, hogy sokat is kellene rá várnod! :R

Új hozzászólás Aktív témák