Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz zebra_hun #11269 üzenetére

    Hallottam hírét az LGA 1700 fórumnak, hogy eléggé hevesek ott néha az indulatok.
    Igen, többször is teszteltük a HT-t, több generációban is. 8.-gennél abszolút előrelépés, single core performancet is megdobja 5% al, ami nem kevés Single corenál, ha úgy vesszük!

    Anno a 8086k val 650 körüli Single core pontszámot csináltam a CPU-z ben....
    A 10700k soha nem fog tudni annyit.
    Talán a 11700k tud annyit.

    Itt Cometnél, csak a cache memória gyorsul, a single core performance marad a régi sebességén.

    Viszont egy dolog tagadhatatlan!

    Ahogy a ramtól átveszi az utasításokat a CPU, az adatbuszon keresztül HT nél kimarad egy utasítás, de ha offolod, akkor minden utasítást ahogy megkap a CPU és elvégzi, fel is veszi a következőt!

    Szóval ht offnál a nyers CPU erő számít, és a ram hogy milyen gyorsan tudja az adatot szolgáltatni, van erről a neten valahol egy GIF, ami szemlélteti ezt a hibát.

    De lényegében az IntelBurnTest -et ha lefuttatjátok akkor ti is láthatjátok a problémát.

    Nekem HT : ON -on 192 Gflop-ot számol, és a CPU is valahol 160w körül elvan...
    HT : OF on pedig 270 Gflop-ot számol és megugrik a fogyasztás 262w ig...

    Egyszerűen a Hyperthreading nélkül az utasításokat egyből megkapja, kb olyan mint G1 vs G2 .... Csak ez az utasításokat felezi meg.

    Illogikátlan, de 2x annyi utasítás mehet be, viszont 1 utasítás kimarad amit újból fel kell vennie, és van egy ilyan GAP a data-bus-on. Emiatt nem jó mindenhol.

    Amelyik szoftver támogatja a HT-t ott egyértelműen jobban fog teljesítni bekapcsolt HT vel, ilyen pl a Cinebench, meg a CPU-Z is.

    De a legtöbb játék nem optimalizál rá.

Új hozzászólás Aktív témák