Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz peti_s #18621 üzenetére

    ilyen összehasonlítást ugyna nem végeztem, de:

    az 1. konfogm idle 100w. - ez konnektorból mérve.
    ebből a cpu 15 w körül - ez már szoftveres.

    innentől kezdve idle módban egy E8400 hova fogyasztana idle-ben kevesebet? 5w-tal talán? szeritnem nem nagyon mérhető. csak a load-nál van mérhető különbség.

    a teljes rendszert figyeelembevéve pedig már az szinte mérhetlen lesz.

    terhelve más a helyzet. az elvileg 65w-osokl közt is van különbég. az E1200-1400 dual celeronjaim jóval kevesebbet fogyasztanak és melegednek, mint egy E8400 a nagyobb L2-ikkel. pedig kisebb csíkszlesség is.

    de a kérésedre konkrétan: a papíron lévő + 30w kb. ott van a gyakorlatban is. de egy jobb pélányú quad, kicsi talulfeszelve, load 75w-tal is megelégszik. nálama q9550@load 1.000v@2.8ghz asszem 70-75w-ot evett. szoftveres méréssel. ennyit egy rossazbb 2 magos is megeszik.

    volt (van?) a ph-n egy kis fszes Q8xxx. még szemeztem is vele a kis gépbe. az tuti 65watt környéke, ahogy számolgattam.

    szerk:
    eladták. Q8200 volt, igen kis vid-del, (akár egy S-es példány is lehetett volna), és asszem 23k-ért...

    mi a kérdés célja? hátha így jobban megértem... :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák