Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmisi99

    addikt

    válasz Kernel #56670 üzenetére

    Heló! Én is ezt gondolnám, hogy a középső adja magát, a sima potméteren is úgy van. De mivel nem igazán értettem hozzá fogtam egy multit és elkezdtem vizsgálni. Az eredeti kis csavarhúzós potit kiforrasztottam és néztem melyik láb hogy viselkedik ha állítom. Ott ugye a középső volt a fix és a két szélsőhöz érintve a multi tüskéjét nőtt/csökkent az ellenállás, ahogy azt kell.

    De ezen a potin a leghátsó aranyozott volt az aminél ugyan úgy viselkedett mint a hagyományosnál. Azaz a multi egyik tűje a hátsóhoz a másikat meg próbálgatva az első kettőn és így viselkedett úgy ahogy a hagyományos viselkedik.

    Ezért így kötöttem be, hogy a hátsó aranyozott lett a középső. Működött is tök faszán, bár furcsálltam, hogy precíziós potméter mégis ~5-6 századot ugrott egy tekerésnél akár mennyire finoman próbáltam. De teljesen jó volt, egy 5 percig szórakoztam vele, Ampert is állítgattam minden teljesen jó volt.

    Lekapcsoltam az egészet, majd összecsavaroztam utána gondoltam készen is kipróbálom, és bumm beszart megint. Ugye múltkor az lm358 ment zárlatra azt cseréltem most. Most is kicsit hasonló a jelenség. Ha áramot kap beáll max feszültségre, ha rövidre zárom akkor meg max amperre áll be holott minimumon van a poti. Multi nem sípolta ki az lm358 +/- lábát hogy zárlatos lenne.

    Ami még érdekes, hogy ha be van forrasztva az új poti akkor nem igazán értelmes ellenállás értékeket mérek rajta, inkább össze vissza ugrál, holott a mellette lévő másik ugyan ilyen poti ami az ampert szabályozza, ott hibátlan az ellenállás érték. Ha kiforrasztom a feszültséges potit az is újra jó értékeket mutat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák