Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Nagy vonalakban, kábé a befolyás a hangra, növekvő sorrendben, (ha kb. egységes a színvonal nagyságrendileg a láncban):
    csatlakozók<kábelek<táp<dac<előerősítő<végerősítő<hallásélettani aktuális státusz (fülzsír mennyisége, eloszlása, hallóidegek kumulált zajterhelése, hajviselet, ruházat...)<hangsugárzók paraméterei-távolság-irányítottság<szobaakusztika(geometria<méretek<alapzaj<csillapítások<visszaverődések<kioltások).
    Ja meg az épp adott zene "hangereje" frekvenciaeloszlása, dinamikája, fázisviszonyai a felsoroltak összes elemére való visszahatásukban.
    No meg minden egyszerre, időalapon.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Tudom, hogy ez nettó kötözködés, de ha például autóról van szó, akkor sikerül a "jobb" kategóriáját technikai paraméterekkel alátámasztani. Mindig. Nagyon apró részletekbe menő konkrét fizikai paraméterekkel. Az sosem volt elfogadott, hogy nekem jobban tetszik.. Itt, olvasva a hozzászólásokat tizenöt éve, még mindig fingja nincs senkinek, hogy vajon mi a fenétől ítéltetik "jobbnak" egy lemezjátszó hangja, mint egy vele szembeállított digitális forrásé. Amikor hallásélettan, akusztika, meg fázisviselkedés, tranziens viselkedés.. kerül a terítékre, akkor besérül a diskurzus, mert hogy hát azzal semmi nem magyarázható, hanem a milliókkal és kész.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Ear001 #104128 üzenetére

    Az "eredeti" felvétel kategóriája addig volt értelmes fogalomkör, míg a konzumer hanghordozók technológiai kivitelezése nem tette lehetővé mondjuk a nagy sebességű 2" mesterszalagon eltárolt jel-zaj, sávszélesség, tranziens viselkedésének továbbadását.
    Ma egy nem csonkolt 24bit/192 khz, vagy SAC.. DSD.. formátum esetén bitre azt a lejátszási infót kaphatod, amit a stúdiókban szarráhallgattak. Ha nem kell kompromisszumot kötni, mint mondjuk egy radio edit változatnál, ahol a dinamika 40 db-n belül illendő a lejátszási körülmények miatt.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Pár napja foglalkozom az őskövület Beag Hec45-öm hangjával. Az állítólag max. középszerű monitorpár még mindig itt csörömpöl a nappalimban. Nincs baja, zaja. Nem hajlandó megrogyni.
    Egy másik fórumban hozott linkre kattintva megnéztem egy kef 105-ös hangszórópár bemutatását, véleményezesét.
    [link]
    Az a sugárzó passzív, de a felépítésbeli hasonlóság letagadhatatlan.
    Az elmondottak nagyon passzolnak a Hec45-re is.
    Miszerint elég neutrális hangú, nagy színpaddal, jó irányfelbontással és, hogy az elhelyezésre nem túlságosan érzékeny.
    Meg, hogy az erősítőben válogatós. Nem kell neki erőmű, de meghálálja a jó tartalékokkal bíró meghajtást. Végül azt is megemlítette, hogy a neutralitást egy jó csöves előfokkal azért lehet, hogy elrontaná.
    A Hec45 erősítője nagyon hasonló. A hangzása se gyökeresen más.
    Amit a Beag hozzáadott, az a kardioid karakter (irányított, a mély is).
    Két csöves mikrofon előfokkal (mint szimmetrizaló di-box) használtam. Most ugyanezt szoftveresen oldom meg.
    Nyilván nem erőltetem, hogy köze volna a hi-end-hez, de böcsületes sztereóként jól zenél. Tere, irányfelbontása extrémen jó. Apo eq-val játékból olyanra állítottam az egyik presetet, hogy halkan, a háttérben suttogjon, de a subok szívdobogása és a vokál érthetősége érvényesüljön. Mindenkinek nagyon tetszett az ünnepek alatt, aki eljött hozzánk. És a mély hangszóróselymét pirosra cseréltem. :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Mathiask #124272 üzenetére

    Először hittem, hogy az Erin Audio Corner trükkje az, a nevéből asszociálva, hogy a sarokba tett sugárzók a három falsík találkozása miatt 9 dB-vel emelik az alsó tartományt. Itt mondja is, hogy egy kicsit érdemes a falra tolni.... azt a koaxiális... polcsugárzót.. :)
    Aztán eltöltöttem negyed órát, hogy a kicsomagolt Nuance mappában vadásztam arra a kurva, betöltendő wav fájlra. :)) Öregszem...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Auratech #124275 üzenetére

    Ja amúgy szuperjó az a koncept, ami a mágikus aktusokat a helyükön szándékozza kezelni! Ha vannak csodák, akkor az persze jó, de engedtessék meg alapból józanul közelíteni egy kimunkált diszciplínával körbebástyázott műszaki tartalmat, a hangsugárzást..
    A hallásélettan marginalizálását világ életemben rühelltem, amikor a hangzást leíró véleményeket próbáltam értelmezni, objektivitást közelítő szándékkal.
    Meg vagyok rökönyödve, amikor a kábel megtekeredését csalhatatlanul meghallani képes "avatottak" hallása számára mindegy, hogy a haja éppen rálóg a fülére vagy nem és bocs, de a hallójáratban fellelhető viszkózus "csillapítóanyag", vagy annak hiánya mennyire módosítja a HRTF görbét. Önélező, önbeállós hallásuk van, ami mindig készen áll a kvantumos analízisre..
    Magamra nézve első szempont mindig is a saját hallásom bejáratása, kalibrálása, felmérése.
    Gyakran szembesülök vele, hogy a pillanatnyi hallásminőségem nem alkalmas az adott feladatra, mert náthás vagyok, sarokcsiszolóval kőlapot vágtam fél délelőtt. Fel vagyok húzva idegileg, stb. A hallást gondozni kell. kívül-belül

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz migabi24 #124281 üzenetére

    Ha eredetileg még billegett is, akkor nem csodálom, hogy egyszeriben sokat javult a helyzet és persze 4-5 cm-rel feljebb került a hangszóró. Eddig testhang rezonátorként viselkedett a padlón keresztül a szobád. Ezentúl meg kell elégednie az ambience létrehozásával. :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz jozsef83 #124285 üzenetére

    Egy minőségibb túlfeszültség, egyebek szempontjából védelmet adó elosztó azért kijárhat. Még akkor is, ha van ávk, vagy fí relé az otthoni elektromos hálózatban. Egy feszültség stabilizált, valódi szinuszos szünetmentes áramforrást még nem tartok ördögtől valónak.
    Az áthidalása nem lényeges, csak a stabil, feszültségingadozástól valamennyire védő funkciója. (üzemmódtól függ).
    A mai "napelemes" időkben könnyen ingadozik a feszültség az otthoni hálózatokban 10-20V-ot is. Főképp amikor a verőfényes délutánon a visszatáplálástól besokallt hálózat 250V környékén lekapcsolja a visszatáplálók invertereit. Azért ez számíthat.
    Vagy egy öreg, megpatkolt biztosítékú fűrészgép, mosógép, hűtőláda.. a szomszédban, ami képes ostorcsapásszerű impulzussal visszaterhelni az alhálózatot, amikor indul, leáll, beragad..

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák