Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Seve2292

    friss újonc

    Sziasztok!

    Gyors előzmény: gép nem bootol, linux mint fel, pár nap után az sem bootol, újratelepít, jó, újraindít, nem bootol. A javaslat az volt, hogy nézzek rá a merevlemezre. (Részletesebben a nem indul a gépem topikban.)

    Szóval feltelepítettem újra a linux mintet, és gnome-disk-utility programmal kiderítettem, hogy 8 hibás szektor van. Ez egyébként nem tűnik soknak (Dell inspiron 5000 valahányas laptop toshiba 1TB merevlemezzel). Azonban csak a rövid tesztet engedte, az "általános" tesztnél hibát írt ki (no supported), a "kiterjesztett" tesztnél pedig elindult, de megszakadt pár százalék után. Ezt követően felhívták a figyelmem, hogy a Dellnek van beépített diagnosztikája ePSA néven (UEFI-ben). Elindítottam, met vagy négy órát, aztán jó nagy sípolásokkal jelzett.

    "Hard Drive .. Long self test unsuccesful. Error Code: 2000-0142 Validation: 77691"

    Ezt követően már nem telepítettem a linuxot, de usb-ről bootolva megnéztem még előszörs hd sentinellel terminálból, ennek az eredménye:
    HDD Device 0: /dev/sda
    HDD Model ID : TOSHIBA MQ01ABD100
    HDD Serial No: X6LITCY5T
    HDD Revision : AX0P3D
    HDD Size : 953870 MB
    Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
    Temperature : 31 °C
    Highest Temp.: 45 °C
    Health : 92 %
    Performance : 100 %
    Power on time: 464 days, 22 hours
    Est. lifetime: more than 1000 days
    There are 8 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
    At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
    It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.
    No actions needed.


    Ezt követően pedig - alapos vagyok - a GSmartControlt is ráengedtem. Szintén 8 hibás szektort talált, de itt kinaplózta az alábbi - rengeteg - hibát is:

    [link]

    Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy csupán 8 bad szektorral mégis a HDD haldoklik, vagy kutakodjak tovább? :)) :R

  • Seve2292

    friss újonc

    válasz King Unique #52738 üzenetére

    Hát csupán csak az, hogy a 8 szektor hiba már okozhatja ezeket a tüneteket? Csak mert a HDSentinel is 92%-ra titulálta ezek alapján az állapotát, és azt írta, hogy nincs szükség beavatkozásra. Ráadásul régen volt nekem olyan HDD-vel dolgom, amin volt 10-15 bad szektor, és semmi baja nem volt. Ráadásul a laptop is csak 3,5 éves, és nem is hordozom, ez nekem nem tartozik a "nem mai darab" kategóriába. Az előző Toshiba laptopomat 7 évig használtam bármiféle probléma nélkül. Addig meg nem akarok venni semmit, amíg nem biztos, hogy CSAK az a baj. :))

  • Seve2292

    friss újonc

    válasz King Unique #52740 üzenetére

    Rendben, hiszek annak, aki jártasabb a témában. Köszi a választ! :R Egyébként igen, ssd-t tervezek venni bele.

Új hozzászólás Aktív témák