Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    Üdv!
    1 éve (07.03.09) vettem egy 250-es WD Raid Editiont.

    Most néztem Sentinellel, hogy 2008 márc 9-én, mikor visszajöttem a koliba és bekapcsoltam, észlelt egy hibás szektort, amit át is helyezett.
    (HD Tune is jelzi + minden más is)

    2 kérdés:
    érdemes-e pattognom már ezzel is a szervíznél (én úgy tudom 1 badsec is garis ügy),
    illetve van-e esély arra, hogy cserélik a vinyót.

    5 év garis, de úgy tudom, hogy van ahol cserét csak az első 1 évben adnak, utána szervíz (bár szerintem ez nem javítható).
    A kibaszott nagy poén, hogy ez aztán pontosabban nem is lehetne egy évnyi távra (07.03.09 és 08.03.09)
    (Persze a két kis 80gb-s 4 éves samum vígan zörög gond és szektorhiba nélkül- kopp-kopp)
    köszi az infót

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Hy
    Sajnos nincs időm 6000 hsztvégigolvasni és megfelelő kulcsszót sem találtam a kereséshez.
    Lassan az 5 éves Samsung 80 Gb-s sulinetes otthoni vinyóm kezdi megadni magát, legalábbis elég fura dolgokat mível.
    Azért kérdéses a dolog, mert nem zárnám kia táp problémáját, de erről majd később.

    A tényállás a következő: gyakran megáll meló közben, adottt időközönként kattan egyet, aztán fagyás. A rosszabbik, mikor bootnál felismeri ugyan, de ugyanúgy kattanások 3-4 secenkén és nem áll fel a rendszer.
    De legrgázabb tegnap történt először, mikor is vmi nem túl vinyóigényes dologt csináltam rajta, fogta magát, s újraindult a gép. A legcifrább, hogy utána fel sem ismerte (táp kihúz, bios refresh, semmi) kábelcsere se segített. Azonban mikor visszacseréltem az eredeti drótra, akkor elindult szépen, bár már ma is volt egy újraindulás.
    1 badsec van a vinyóm ,de már vagy 2 éve, a legelején, az első párezer táján. Ez eddig nem okozott problemát, s így gondoltam a tápra.
    A táp egy kodegány (szintén sulinet :R), de eddig egész jól adta a feszeket, bár pontos korábbi értékeire nem emlékszem, most a következőket adja let:
    12 -> 12,5-12,6
    5 v -> 4,7-4,85
    3,3v -> 3,25-3,3
    (A kolis gépemben Chiefi Delta400 van az 11,99, 4,98 és 3,29-et ad le, tehát az az etalon számomra)
    a 12 voltos ág kicsit soknak tűnik nekem, illetve nemrégiben volt egy pár hét, amikor szinte minden nap volt áramingadozás/szünet és emiatti reboot, így lehet, hogy nem tolerálta a kiképzést. Esetleg 12v-on kicsit több jutott a vinyónak is vmelyik alkalommal és most ennek látnám a gyűmölcsét?

    Válaszokat előre is köszönöm, ha halál, akkor egy 160-as WD PATA-t néztem ki (méretben bőven elég, illetve az alaplap csak patát kezel és nem is akarom cserélni, mert a családnak netre, zenére, officera bőven elég ami benne van, csak tesóm most írja a diplomamunkáját és nem akarom gép nékül hagyni)

    Tehát mégegyszer thx

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Zola007 #6208 üzenetére

    még annyi, hogy ütve vágva nem volt, ált 35-40 fok közt megy, sajna ez sok, de amit vettem vinyóhűtőt, az is csak -3 fokot ért, viszont cserébe jóval hangosabb lett a rendszer. Engem viszont meló közben zavar a zúgás, anélkül most elég halk (Spire 2500 rpm-n, tápventi + 1 a vga-n)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz SKYROB #6211 üzenetére

    Szerintem várj vele egy kicsit, hagyd lehűlni.
    Én épp tegnap jártam így egy 80-as samuval (pár hozzászólással feljebb)

    A javaslat a következő: hagyd hűlni egy kicsit, kösd le a gépről, majd vissza, esetleg mozgatsd meg a kábelt.
    Ezeket meglépve nekem tegnap még sikerült bebikázni és most is arról a gépről írok, de ha elindulna akkor ments le minden fontosat azonnal, s inkább pendrivera, mert lehet, hogy dvd írás közben is megáll.

    De ha ezt megtetted, akkor tényleg irány a gari.
    Látom, hogy 350-es fsp-d van, nem kevés az X2 meg a 2600 XT alá?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz SKYROB #6211 üzenetére

    bocs, 2x ment

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz SKYROB #6220 üzenetére

    Hát örülök, hogy segíthettem, nekem úgy állt le, hogy újraindult és uán a vinyót se ismerte fel. Hidd el én is nagyon befostam, mert nem a filmeket meg egy-két hülyeséget sajnáltam, hanem pl tesóm szakdogához való összes cucca rajta volt.

    Nekem 6 fokot téved a samsung, persze mínuszban
    Mikor kb 22-23 fokos szobában (azért a fali hőmérőmhöz se állítanék semmit se) a 250-es WD 23-at ír bekapcs után azonnal (ram készenlétiből), akkor a samu 17-et.
    Simán megvan szerintem a "33" fokos vinyód 40-42 is.
    Egy ventillátort nem ártana rákötni, illetve sentinellel megnézni a smartot, hogy nincs e vmi prücök.

    Gariztatásnál a leállást és kattogást szerintem elfogadják indoknak (legalábbis bevizsgálni tuti be fogják). Mondjuk nekem már nem garis (5. éves szegénke) és hál istennek nem ismerem a samsung szervízt

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz liksoft #6222 üzenetére

    Alaplapiról néztem a feszt, mm benn volt a koliban.
    Egyébként kodegány táp és 6 éves.
    Tisztában vagyok vele, hogy szar és a másik gépemben ezért is cseréltem le rövidesen (kodegány ház bónusz táppal, mondjuk nekem jók a házaik, egész könnyen faragható)
    Azzal táppal sem volt probléma, csak nyugodtan akartam lefeküdni.

    De megjegyezném, hogy falun lakom és itt az emberek min. 90 %-ának kodegány tápja van.
    Legalábbis én ismerek 15-20 gépet, amibe tuti az van és mindegyik megy szépen min 2-7 éve, pedig ált hálózatban 238-245 V közt lehet mérni, illetve ugrál is rendesen, mintha muszály lenne neki.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Üdv evribodi!
    Egy olyan problémám lenne, hogy szerintem az alaplapom lehet, hogy csak sata1-ben viszi a két wd vinyómat (250+640), amire most figyeltem fel.

    hd tune azt írja, hogy:
    standard: Sata II
    supported: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
    active: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

    Sentinel --> ATA információk
    Maximális UDMA átviteli mód: 150 MB/s (6)
    Aktív UDMA átviteli mód: 150 MB/s (6)
    [link]

    Help hogy mi a fene lehet vele?
    Eddig csak Everestben meg HD tuneban nézegettem, Sentinelnél is csak ránéztem mndig az interfészre (Sata-II) és nyugodalom.
    Most figyeltem fel rá, mikor végigböngésztem a Sentinel infolapját

    Zola

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Mondjuk most megnéztem és sebességbe úgy néz ki hozzák, amit kell: [2500YS] [6400AAKS]
    Akkor mi a fenéért lehet, hogy a Sentinel sata I max sebességet ír ki hozzájuk, mikor a burstje is fölötte van?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Manitou #8163 üzenetére

    SP2-s telepítőd van?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz MrKentsfield #8165 üzenetére

    A bootsorrend megváltoztatása nem segít esetleg, ha máshova rakod?
    Egyébként én úgy szoktam ghostolni, hogy nincs bennt a második vinyó, amire majd átrakom (vagy nincs bekötve) Norton Ghosttal csinálom
    Mivel a win a registryben (most kapásból nem tudom hol) minden vinyóhóz (sorszám) külön regisztrálja a betűjeleket, így a ghostolás során ezzel együtt rakod át a c:-t j:-re, aminek az egyedi azonosítójához továbbra is a j: lesz rendelve.
    Úgy kellene ghostolnod, hogy:
    - kiveszed a clone vinyót
    - kitörlöd registryből a második vinyó betűjeleit (vagy számítógép kezelőben beállítod, hogy ne rendeljen hozzá)
    - ezt követően elkészíted a ghost fájlt
    - csinálsz boot norton cd-t
    - kikapcsolod a gépet és bekötöd a vinyót, amire ghostolni akarsz
    - elindítod a gépet, hogy a Nghost bootoljon be és az első vinyóról a másodikra átrakatod vele a rendszert boot sectorral együtt (ezt a mentésnél állítsd be)

    A lényeg, hogy a rendszer ne tartalmazzon az új vinyóhoz rendelt betűjelet, ezt majd első induláskor osztja ki a clone-nak

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Sziasztok
    Költözés közben leesett a gépem, egyelőre úgy néz ki, hogy nincs baja (de a ház előlapja tört)
    a benne lévő két vinyó: 2500ys és 6400aaks

    Szerettem volna szállítás öntesztet futtatni (azt írja támogatja) és ha jól emlékszem, akkor már volt futtatva. Jelenleg azt írja, hogy nem volt indítva (?).

    Amikor indítanám, hibakódot dob, ami változik, volt már 838, 824, 844, stb.
    Valahol utána lehet ezeknek nézni?
    Illetve hogyan kellene ilyenkor viselkednie?
    Normális, hogy nem akarja indítani?

    Esetleg ha van valakinek hasonló vinyója, nézzem már rá a szállítás öntesztre legyen szíves

    Köszönöm

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    plíz #11161-re valaki okos egy választ :O

    Köszi

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák