Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #49082 üzenetére

    1. A DVD menüjében szerintem nem állítottátok be rendesen a hangot! Ha maradtok a mostani bekötésnél, akkor a DVD menüjében kapcsoljátok be a HDMI Audio-t, így az a HDMI-n fogja kiküldeni a hangot. (A jelenlegi beállításon valószínűleg a koax kimenetén küldi, de ilyenkor a HDMI-re nem megy hang.)

    2. Nem lesz gond a HD hangsávokkal, mert ha ilyet kap az erősítő, akkor mindkettő esetén a "magot" fogja dekódolni, azaz DTS-HD esetén egy 1510 kbps-es normál DTS-t, True-HD esetén meg egy 640 kbps-es DD hangsávot. Belépő szinten, belépő szintű hangszórókon nem fog kijönni a HD hangsáv előnye, ezért nem is kell azt dekódolnia. A HD hangsávok többletinformációinak megszólaltatásához jóval drágább szett szükséges.

    3. Van 1.3-as és 1.4-es kábel is. A kettő szerintem az átviteli képességben különbözik alapvetően. Nem kis adatmennyiségről van szó, így alacsony bitrátánál nincs gond az olcsóbb 1.3-as kábeleknél sem, de nagyobb igénybevétel, mondjuk blu-ray lejátszás esetén előfordulhat, hogy "kevés" lesz egy olcsó kábel képessége. A drággább, jó minőségű 1.3-as kábelek akár lehetnek olyan jók is, hogy simán ráírhatták volna az 1.4-es jelzőt is, de lehet amikor készültek, akkor még nem volt kész az 1.4-es szabvány. :)) Ajánlott azért alap szinten is pár ezer forintot áldozni egy középszerű kábelre. Én olyan 5 ezer körül saccolnám azt az összeget, amit érdemes rászánni egy 1,5 max. 2 méter hosszú HDMI kábelre minimum. Ebből ugye legalább kettőre lesz szükségetek a jövőben.

    4. A 4 ohmos doboz nem probléma. A beüzemelésnél a helyes elrendezésre, polaritáshelyes bekötésre ügyeljetek. A mélynyomót meg magatoknak kell belőni, pl. hogy hol váltson, és hogy milyen hangerővel szóljon. A mély korrekt elhelyezésére is fordítsatok kellő figyelmet. (Ne sarokba, ne túlzottan a falra tolva. Próbáljatok ki több pozíciót is.)

    A többi kérdésre nem tudok válaszolni. :)

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Aktív témák