Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz devil-k #2589 üzenetére

    Hasonló célzattal én már elindultam a tettek mezejére és építettem egy gépet fájlszervernek, kiszolgálónak, letöltőgépnek, stb. Ez volt a könnyebbik része.

    A lényeg a szoftver. Mint a PC-s alapú média fogyasztásban itt is ez a döntő dolog a használhatóságban.

    Ha saját épített szervert akar magának az ember, akkor minden szolgáltatás, funkció alá kell egy program modul. Vannak persze kész megoldások ezekre, ingyenes Linux alapú NAS szoftverek, pl. (a legismertebbek) Nas4Free, FreeNAS, Open Media Vault, stb.

    Ugyan az igaz szerintem egy ilyen épített géppel is, mint mondjuk HTPC esetében: dedikált eszköz kell a szoftver alá, azaz céleszközt kell csinálni, nem szabad más feladatokra is használni ugyan azt a gépet.

    Én benne vagyok most ebben. Asztali gépnek és NAS-nak is szántam a vasat. Hát nem egyszerű így szoftverezni. :D Ennek kipróbálása még függőben/folyamatban, de már nem kell sok idő hozzá, csak persze van más dolgom is a hobbym mellett. Mondjuk két gyerek.

    Nekem is van Synology NAS-om (DS213). Szeretem, megelégedéssel használom, immár több, mint 2 éve, csak kezdem kinőni. :)) Vagy veszek bele két ilyet. ;]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák