Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zedecske

    tag

    Csókolom, ez itt a házibátorság témakör? :DDD

    Nem teljesen infós, sztem hasznos gány. Próbáltam utánakeresni, hogy volt-e? Nem találtam erre utaló jeleket. Fotók nem lesznek, sztem nem annyira szükségesek, meg azt a makrót nem tudnám produkálni 2mp fixfókusszal :( .

    Szóval ott tartottam, hogy a SonyEricsson agybadugós headsetemről tisztítás közben lehullott a "membrán". Az egy rendkívűl amatőr megoldással gyárilag felragasztott műanyag pötty, semmi extra. Ott található a "hangszóró" felületen, a gumiharang eltávolítása után. Az az alapvető probléma, hogy hosszabb használat esetén egyszerűen leolvad ez a kis bizb@sz, mivel egy kb 1 mm vastag körszegélyre van ragasztva. Gyanítom hogy az ilyen fülesek többsége ilyen megoldással gyártva.

    Volt otthon kétoldalú hővezető ragasztószalag, VGA ramsüni renoválás mián.

    A művelet egyszerű, még ilyen fakezűek is tudják kivitelezni, mint én :) .
    A lényeg az, hogy kikaptam a pöttyet a másik részből is, aztán némi fogpiszkáló segítségével leszedtem a ragasztót a peremről. A pöttyek kétrétegűek, ezek elválnak simán egymástól. Ajánlott egy kevés tisztítás nekik, én az acetonmentes körömlakkot ajánlom, nem mar szét semmit. Ha megszáradtak, akkor ki kell választani a kevésbé átlátszó réteget (ehhez opcionálisan nagyító is kellhet), ezek kerulnek vissza. Majd vágni kell egy akkora kocekot a ragasztóból, ami beragasztja a "hangszóró" felületet+lelóg arra a részre, ahol a gumiharang rászorul a fülesre. Utána a pöttyet rá kell ügyeskedni a ragadós felület közepére (egyszer végrehajtható művelet, ha egyszer megtapad, kezdheted előröl az egészet, de a ragasztót is le kell szedni!), aztán visszatenni a gumiharangokat.

    Vitathatatlan előnyei vannak a dolognak!

    -Hangzásban teljesen ugyanazt adja(picivel talán több is a basszus)
    -A művelet elég egyszerű(kezdő gányolók is végeznek vele max 10 percen belül)
    -A ragasztó rohadt erős, ezért sem a "membrán", semi a gumiharangok nem jönnek le, így nem lehet elhagyni a harangokat.
    -Így lényegesen egyszerűbb tisztítani, mert nem parázik az ember, hogy a membrán elmozdul (kb kizárt, akkor a ragasztóval együtt jön, véletlenül elég kevés esélyt látok rá)
    -Rendkívül olcsó, egy 400Ft-os ragcsík úgy 2szer tovább kitart, mint a fülhallgató :Y
    -Más most nem jut az eszembe

    Hátrányok
    -A membránok a 3-ik ilyen húzásnal valszeg elhasználódnak.

    Erre max azt lehet kikisérletezni, hogy melyik anyag viselkedik ugyanígy, aztán ilyen manuális irodai konfettigyártóval (nem tudom mi a neve, sosem tudtam, de dossziézáshoz ilyennel lyuggatják a papírt) sacc/kb ugyanazt az átmérőt kapjuk.

    Remélem tudja valaki hasznosítani, nekem rengeteget segített!

    A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

Új hozzászólás Aktív témák