Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • 33 280 mAh csak elég lesz

    ma Az Ulefone Armor Pad 3 Pro magashegyi kempingezésre is jó, óriás hangfala bulit teremt a semmi közepén.

  • Indika teszt

    gp Teológiai utazás egy kételkedő apáca és egy istenhívő szökött fegyenc kíséretében.

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #35913 üzenetére

    köszi.
    készítek valami gumis, tehát rugalmasan illeszkedő és záró átalakítót.
    a szelep és a cső közé.

    a fecskendők tű csonk része légmentesen zárva passzol a szelep vulkanizált részébe.
    ezt kipróbáltam, egyértelműen működik.
    sajnos a legkisebb belső átmérője 10-es, így lötyögne a pumpán lévő cső benne. és 2 kemény műanyag vagy szilikon nem zár. az egyik mindig "gumiszerű" kell legyen.

    ezt megoldom.

    itt a nagy kérdés az, hogy amikor a pumpát leállítjuk, lerántjuk a csövet, akkor az idő alatt, amíg zár a presta szelep, mekkora lesz a nyomásnövekedés a vákuumkamrában.

    de ezt egyszerűen és láthatóan le lehet ellenőrizni az üveges szerkezetemben.
    lesz benne kis víz. és ha a művelet után forr 40-50 fokon, akkor jó a leoldás, nem szökik vissza levegő.
    ha nem forr, akkor nem jó a leoldási technika.

    ekkor jön a menetes b terv. de az irdatlan macera.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #35913 üzenetére

    (a válaszod majd jöhet pü-ben is, csak azért rakom ide, hogy tudjam máshová linkelni a hsz-t...)

    ***

    kamra szelep rev1.
    kép:
    jobb oldali kész.
    szelep rész lesz kamrán belül.
    a bal oldali még nincs összeragasztva. azt csak a külső rész (szivattyú oldal), demonstrálására raktam össze.
    pont akkora ugye a vulkanizált lyuk, hogy a fescskendő kúpos vége totálisan légmentesen belenyomható.
    legkisebb fecskendő belső átmérője 10 mm. ha szerzek egy 10/6-os, viszonylag puha csövet, azt beleragasztom a fecskendőbe. és a cső belső, 6-os átmérőjébe belepasszolna pumpád 4-es csöve.
    kicsit bonyolult, többlépcsős, de levileg működnie kéne. (csak mivel ez utóbbi nem kúposan szorulna így rá, kiszökhet a levegő a 2 cső hengerpalást találkozásánál.)
    másik verzió valami kétoldali kúpos izé, ahol az egyik olyan mint a fecskendő vége, a másik pedig kuposan beleszorulna a 6/4-es csövedbe.
    de közben rámértem a fecskendő végére, és az 3.9-től szélesedik. elvileg jó lehet az is a csövedbe.
    tehát 2 fecskendőt lerövidítek, légmentesen összeragasztom, és a 2 kis végét használjuk.
    nagyon merev a 6/4-es csöved?

    és fogok készíteni egy gyufásskatulya belső részhez hasonlító kupakot, amivel a vákumozás és leoldás után, ragasztással körbezárom a bal oldalon látható, külső szeleprészt.

    így az esetleges rossz vákuum / víz arány miatti bonthatóság elég macera, de több energiát nem fektetek bele. (menetvágás, légmentes oldható tömítések, stb. brrr...) :N

    ****

    ugye 40x40x400 külső méret.
    magadtól mennyi vizet raknál bele? :F
    én hasra ütve fél decire gondolok. többre semmiképp. esetleg kevesebbre.
    egy normál 6-os csöben pár csepp van.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák