Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz dewil666 #18112 üzenetére

    kicsit csapongó volt a mondatszerkesztés, így nem sokat értek belőle....

    válasszuk ketté a procikat.

    50w környékén el le bohockodni ilyenekkel, mint amit az előbbi sárga csodában előadtam. minden hőcső nélkül, alutéglákkal.

    efölött nincs más lehetőség, mint a blokkban minél közelebb a cpu-hoz, minél több cső, ami nagy sebességgl elviszi onnan a hőt. tehát ott nem lehet egy tömb, csövek nélkül.

    70-75 w-ig lehet, hogy meg lehetne oldani egy nagy méretű, egybefüggő vörösréz-kockával. itt biztos jól jönne a te általad említett bevagdosés, beirdalás. kvázi egy felületnövelés lenne belőle.
    a hőcső nélküli, tömbös megoldással az a baj, hogy a kezdeti percek után, amikor a cpuz közvetlen környezetésbena fém már 50-60-70 fokos, nem tud továbbáramlani annyi hő a távolabbi részekbe, mitn a cpu-ból jövő utánpótás. "feltorlódik" a hő.

    ezért is kell a hőcső. én a nagy gép hűtési megoldásánál ezt nem vettem elsőre figyelembe. a mugen 2 váza teszi a dolgát, elrepíti a cpu-ról a hőt. de arra már nem figyeltem, hogy a csövek hőleadó részénél jól szét kell terítenia hőleadást. ezt utólag a csövek környezeében bordanöveléssel megoldottam, de ez már nem lesz olyan jó, mintha eleve így terveztem volna. ezért vban az, hgy hiába van 6 kiló borda egy load 1.28v@100-110w@ fogysztásra a q9550-en, linx alatt 20 perc-fél óra után eléri a 80 fokot, és a nagy bordák teteje közben meleg, de nem forró. így 3950-en játszani tudok, de linx-elni a végtelenségig nem.
    viszont 3600@90-95w@ load 1.184v@ 29 fokos szoba: fejem tetejére állhatok, akkor sem megy 74 fok fölé...

    egyébként az általad említett bemetszéses módszer alkalmazzák kicst máshogy a hűtőgyártók. általában ezért nem 30-50 egybefüggő lap van a hűtőkön, mert kakor a közepüknál merekedne a meleg. ventiseknél ez nem annyirta gond, mert kifújja.de apasszív hűtők mind tagoltabbak...

    tehát a tömbös megoldás nagy fogysztásnál nem jó.

    sok hosszú cső, a végeiknél jól szétterítve. és hogy ott a csövekre mit és hogyan dolgozunk rá, csak fantázia és pénzkérdés.

    sok vadiúj koncepció dolgozik az agyamban, de sok pénz és idő kéne hozzá.

    nemsokára jön a pcie16x riser kábelem. ha működne a 30 centis hosszabbítás, és vga-t ki tudnám vinni a gépből, akkor semi sem tudna pl. megakadályozni abban, hgy ocsináljak akár egy 600k@4.5-5.0 ghz + gtx580 sli fullpasszí konfigot. csak belekerülne kb. 8-900k-ba.... (ott kezdődne, hogy kéne 3db. seasonix x400-460 táp 40k/db, kb. 100 kiló aluborda, 170k, 30 hőcső, 3k/db, legalább 100-150k marási munkadíj, meg ilynek. ja, és még a hardverek...).
    lenne rá egy hónapom, kelő pénz, 90%, hogy meg tudnám csináni.
    de méretben iszanyat nagy lenne. viszont lehetne mozgatni, mert részekre szedhető lenne.
    3 részből állna. a gép a cpu hűtővel. és a gépen kívül a 2 vgaa saját hűtőjével. csak hát a pcie külső híd miatti közelség adna egy tervezési nehézséget...

    nah. kiálmodoztam magat, és kellő nagyokat mondtam. :)) :D

    csak igazából már nem nagyon lesz érdemes a gtx480- lehűtésének nekiállni. mert jól csak átalakitott fullcover vizesblokkal lehet. már látom.
    de azzal elveszika kompatibilitás a következő vga kenerációkkal.
    nagy dilemma.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák