Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pee13

    senior tag

    válasz geprombolo #14319 üzenetére

    Alapzaj halk, de könnyen behatárolható, mindig jelen van. Na de remélem jön az utódja.

    "I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

  • 3.Aragorn

    addikt

    válasz geprombolo #14319 üzenetére

    Köszi szépen.
    Nem azért nem dobtam ki, mert ennyire megszerettem, hanem mert most nem telik másik egérre. Meg mert mért ne csináljam meg, ha meg tudom?
    Amúgy ma éjjel további munkálatokat végeztem rajta, mert nagyon nem tetszett, hogy a bal gombnál nem éreztem, hogy mikor kattintok és mikor nem. Idő után szinte belezsibbadt az ujjam. Szóval fogtam és teljesen szétszedtem azt a piros-fekete érzékelős bizbaszt. Erről most nincsenek fényképeim, mert hajnali 3-kor nem volt kedvem még azzal is bíbelődni. De ha láttál már egeret belülről, akkor tudod, hogy két kis pici pöcök tartja egyben ezt az apróságot. Belül egy laprugóhoz hasonló kis fémdarab van, ami úgy működik kattintáskor, mint egy morze-készülék. Ennek a kis rézlemeznek az alakján kellett igazítani. Eltartott egy ideig, mire a megfelelő alakot elérte (nagyon finoman kellett bánni vele, mert nagyon vékony elem - nem akartam eltörni), de így most szinte ugyanolyan érzés kattintani vele, mint újkorában. A befőttes gumi updatet ki is vettem, mert nincs már rá szükség. :K

    De ahogy néztem, ha ez az érzékelő tönkremenne, még akkor sem kellene kidobni a kicsikét, mert akármelyik selejtes egérből át lehet forrasztani egy ilyet, ha egyeznek a paraméterei. Szóval amíg nem töröm ketté véletlenül a paneljét, vagy ölöm meg az optikáját, nem kell lecserélni. ;]

    Ezen tapasztalatokon okulva, kezdek egyre jobban azonosulni Édesapám véleményével. /Aki meg a Hi-Fi-jét szokta bütykölni, erősítőt épít, tuningol, mélyládát épít, meg még ki tudja mi mindent :) /
    Ma már egyszerűen nem divat, hogy megszereljünk valamit, ami elromlik. Ha rossz, dobd el, vegyél másikat.
    Igaz, már a termékeket is úgy tervezik, hogy minél előbb tönkremenjenek, és vehess másikat. A garanciaidőt még talán kibírják, de utána...
    Szóval aki az elektronikai cuccaival bütyköl, lassan már egy külön kaszt. Azért én örülök, hogy vagyunk itt egy páran :)

    Nem minden vándorút céltalan...

Új hozzászólás Aktív témák