Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #25148 üzenetére

    mik garisak?
    a fűrészelt bordák? a törött tablet? a vga-id? :U

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Vegitaa #25150 üzenetére

    ma lebontottam a tekasil : paszta - 3:1-es keverékekkel felragasztott bordákat.

    hibátlan. egy határozot billentő mozdualttal szépen leválik. ahol nagy a felület, mint a kép jobb felső sarkában lévő sb ragasztásánál, ott egy kis csavaró mozdulatot is belevittem.

    a fetekné a kölönálló ragsztások a kis felület + nagy erőkar miatt kényesebbek, túl könnyen levehetők. érdemes minimum 3-asával bordát ragsztani, mert az egybefüggés miatt nagyobb hűtőfelület rakható fel, és jobb a kitámasztás is.

    a jobb alul lévő chipen finoman meg is kaprgattam. jól lejön a felületről.

    egyszóval: tökéletes. :))

    "nekilátok az alaplapi induktivitások hűtőrendszerének a megépítéséhez."

    miva'? :U vidéken ezért szájba is vágják az embert... :DD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz blasko92 #25158 üzenetére

    a lapra felragasztott működést még tesztelni kell. de nem hiszem, hogy gond lenne velük.

    Temperature resistance -40°C to +180°C

    de ez tényleg csak a gyakorlatban fog kiderülni

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz blasko92 #25160 üzenetére

    1. van ugye a spejzban egy gép. vagy annak a fetjeire ragsztok valamit. vagy kiveszem belőle az 1 giga ramot, és van egy régebbiasus lapom, benne egy c2d e6300. rakok rá valami hűtőt, rákötöm egy tápra, beállítom a konyhába, és rádugom a konyhai kis tv-re, hogy időnként rá tudjak nézni. csak abban nincs sem igp, sem vga. de van hozzá telepített os-em régről. és kap egy hét linxet.
    300 kör 10 óra. kicsi ttöbbre lesz beállítva ja, feszt is cpu, hogy dolgozzanank a fet-ek.

    2. van egy héra cserépkályhám. gyújtólángon megy, és esténként 1-2 órát, kicsit meglanygítom a cserepeket. de a szerkezet fölött közvetlenü a csempe kb. 50 fokos, még őrlángon is. oda szerkeszek egy kis fémlapot, és rá pár bordát. 1 hónapig még biztos menni fog. az már jó lesz viszonylag hosszútávú "idle" tesztnek.

    kb. ennyi. csak kell kukáznom egy olcsó vga-t. úgyis akartam már valami sima pci vagy pice 1x kártyát, hogy legyen. megfaragom passzívra, és a konyhában ellesz a próbagép.
    úyis kapok a héten 500ft-ért egy kis moddolni való házat. abba beteszem, hogy nbe szabadon álljon. van egy fölös zen-em is. csak a procira kell ventis hűtő. az ha megsül is, nem érdekel. csak majd a fethűtés ragasztása bírja ki.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz blasko92 #25162 üzenetére

    attól függ, milyen kiszerelést vesz az ember, (szilikonból és pastzából is persze), fecskendővel együtt nagyságrendileg 60-100 ft
    így szeritnem 1000-ért korrektül árulható... :DDD

    az lesz még érdekes, ha most a fecskendőből használok a végső tesztragasztáshoz, mi lesz vele, ha előveszem 1-2 hónap múlva.

    de van még pár alkalmazható trükk a keverés + porciózáshoz. nyáron egy fél nap légkondizás utána lakás páratartalma levegő kondeznvizes kicsapatásával drasztikusan csökkenthető. ezt a több vödörnyi vízből is lehet látni, ami a szoba levegőjéből van "kicsiavarva".
    és fizikálisan is szoktam érzékelni, amikor egy átlégkondizott nap után kinyitom az abalkot, olyan érzés, mintha egy dunsztusüveggel vágnának tüdőn...

    tehát egy párátlan környezetben való kikeverés és adagolás a lezárás előtt, biztos jótékony hatással bír a felhasználhatóság időbeli kitolására...

    de a júzer hosszú távon akkor jár jól, ha vesz egy 60 ml-es tubusos tekazilt 350-450 ft-ért, és egy ph-s kiporciózott, olcsó, fecskendős, 50-100 ml-es pasztát, 2-3k-ért, ami évekig eláll. vagy egy ilyet. ilyenem is van, jó sűrű, csak hát ez is majdnem mind elfogyott már...
    és akkor bekever egy pöttynit egy kupakban, amikor kell.

    (#25163) FatalEror
    határozottan cáfolom, és visszautasítom.
    nálam egy éve tart. ti pedig tényelg így születtetek. :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25165 üzenetére

    hasznos a link, amit beraktál. sokat lehet belőle tanulni... :DDD
    (nem valami másikat akartál?) :U

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz SaNyEe #25171 üzenetére

    fényképező nincs a környéken? könnyebb lenne ötleteni...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz SaNyEe #25173 üzenetére

    az nem tiszta, hogy csak a legfelső 5.25 alatti lyuakat akarod egyben befoltozni, vagy az ívelést is el akarod tüntetni.
    ha csak az előbbi:

    hasonló problémába ütköztem múlt nyáron a nagy torony építésekor
    itt egy útközbeni állapot. tátongott 6db. 5.25 hely. takaróm sem volt. az első ötlet egy méshsejtrács bedolgozása lett volna. ilyenekből: 1. és 2.

    de közben kaptam egy ugyaniylen makulátlan házat, és abból 6 db. panelt átraktam. azaz vettem öntapadó fóliát, ráraktam, sniccerrel körbevágtam, madj egyben bepattintottam.

    ha nem a paneleket használod fel, akkor a házon és a műanyagon is kivágám a jobb alsó beurást. így kapnál egy téglalap lyukat.
    és belülrőla műyanagra dolgoznék rá ey rácsot, vagy teli fémlapot. ragsztással.
    a teli fémalpa bele lehet váni valami huncut mintát, ami mögé világítást rakni.

    de ez a glettelés. nem hinném, hogy jó ötlet.

    még egy. a műanyagot kivágod téglalapra. a fémet is. és a fémre dolozol rá egy lapot. a műanyagra nem. ott csak egy beurás lenne a "homlokzati síkon". csak ekkor a ház fém része és a műanyag burkolatközt kell egy körbekeret.
    és akeretbe ledeket. olyan hatás lenne, mint a plafon közepén lévő álmennyezetben lévő rejtett világítás.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25177 üzenetére

    ja, ha úgy nem... :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25195 üzenetére

    az alaplap és komplett ház fejreállítási móka egyre több fejet fertőz meg.
    meg is tudom érteni, mert igen jó elgondolások. :K :))

    (#25180) Vegitaa
    emléleim erről is írtam...
    a minimális paszta a tekasil-hez azért kell, hogy lágyabban kössön, mint az f.bs-nék kelett. sema jobb hővezetés.
    a szerepe a tekasil-nél kizárólag az, hogy a bontás után a felületekről könnnyebben lekaparható lesz. ha kihagyod a pasztát, az egyes fetekre való ragasztásoknál az erőkart nem fogja lecsökkenti, amivel az ember akár véletlenül is ledönti a tüskét. és a ragasztás szerkezeti átkötése, ha úgy tetszik szakító-, nyíró- akármilyen szilárdsága sem lesz sem kisebb. szerintem. de persze ki lehet próbálni a sima tekasilt is, pláne, ha hosszútávú az elképzelés..

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Mec #25201 üzenetére

    legaláb másfél nappal ragasztás után le is szedted?

    a gondok 2 helyen lehetnek:
    -kicsit erősen köt, és esetleges bontáskor a bordát lecsavarod a chip-pel együtt
    -mivel esetsavas, így hosszú távon kimarhat valamit. nemcsak a a chipet, hanem valami túlpöttyen, és egy alaplapi forraszt, nyákon vezetéket.

    próbálj olyan chip-et ragsztani, amin felirat is van. nekem még a tekasiles ragsztás is meghomályosította a sb-en való feliratot. (ja, ezt még nem is írtam...)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25217 üzenetére

    ...egy letisztult finom vonalvezetésű kis kecske... - ezt olvastam hirtelen a topicba lépve. pillanata meglepődtem...

    ma akartam élesben próbálni a ragasztást. azaz, hogy felvíve egy idő után elenged-e a hő hatására. el kezdtem összekukázni a szekrényből valami 775-ös kofigot hozzá, minél halkabbat, kisebbet.

    volt még egy "megkezdett" kis ninja-m. ez volt az első, aminek anno nekiestem. a kupakokat leszedve szembesültem, hogy valami idióta a scythe-nál rákent valami szilikonos ragasztót az utolsó lemez végére,a kupak alá. így nem tudtam megkopasztani, mint a mugen-eket.
    de olyan pipa voltam akkor, hogy megpróbáltamn letépni, majd ollóval estem neki a legfölső lemeznek. aztán úgy hagytam. ja, mindezt úgy, hogy akkor a gépen volt... :D
    aztán kivettem, szekrénybe raktam, és a helyére bekeült a teljesen szétfűrészelt darab.

    tehát most befejeztem, és leglább kiopróbáltam kis b&d munkapadomat.

    aztán gondom volt, mert nem akart a zen-enl indulni egyik sem a kis fogyazstás maitt, (2 lap, 2 poric van tartalékban). elővettema sárgára festem cm620M tápot. akkor az 1 giga pót ramommal aze egyik lap összeveszett. közben azt hittem, hogy a tegnap vásárolt 8400gs pcie1x kártya rossz. (jó kis darab, 3.5k volt!)
    kivettem 2 kingmaxot a 3. konfigbóll. na, végre elindult. de ez valami hp-s csoda, és nem volt jó neki a sima nvidia driver, csak a hp-s. megszenvedtem ezzel is.
    már majdnem lement a nap, mire ment a gép. erre meg nézem, hgy a 3 fázisos asus p5n-e sli fetjei nehogy nem melegednek, de még langyosnak sem mondhatóak. erre meg hiába ragasztok tesztelésre bordát. meg az egész ott zümmögött az asztalon. vga még nincs passzvizálva, zen nem indult így ventis táp, winyó pucéron... :(( :(((

    iszonyúan berágtam. szétkaptam mindent, és negyed óra alatt elpakoltaom az egész játszóházat. összeragsztottam pár alu-t, és odaraktam a még üzemelő hera égő fölé a cserépkályhára. ott folyamatosan jó melege lesz, mert gyújtólángon is legalább 50 fokra felmelegszik az alu, ha pedig esténként kicsi bedurrantok, akkor melegebbre. tehát még hőingás is lesz. és majd néha leveszem. sőt, még az is lehet, hogy időnként bedobom a hűtőbe, hogy kapjon delta T-t rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Vegitaa #25222 üzenetére

    :R :))

    most várni azt lehet. azaz csak azt...
    azért csináltam 2-t, mert az egyiket kíváncsiságból intezníven pakolászom majd hűtőbe, ide, oda....
    és 1 hét múlva lebontom. a másik marad egy hónapig, minden vegzálás nélkül. kb, amíg nem lövöm le végleg a fűtést. mintha egy 24/7-es gépben lenne.
    és utána bontom le.

    viszont hozzáértem és nagyon megégettem a kezem. kb. 80 fok+.
    a alu közvetlenül hozzáér a héra fémrészéhez, nemcsak a cseréphez.
    úgyhogy kap hőt rendesen, tökéletesen szimulálja pc körülményeket. azaz még túl is teljesíti azt.

    ráadásul a ragsztás után csak pár óra telt le, és így raktam oda, hogy még erőkar is húzza lefelé.

    a keverék a fecskendőben pedig tökéletes, a szájánál picit sem kötött be.
    (nem szabad levegőt hagyni a bekupakolásnál.)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #21346560 #25224 üzenetére

    :D

    csak.
    gondolkoztam rajta, de hát pl. egy ninja-t négybevágni. az azért a hétköznapi embernek elég botrányos. és mindezt először úgy elkezdeni, hogy a gép megy, (mert ment egy tv rec, nem akartam kilőni), leveszem a tetejét, letépem a csőzáró kupakokat, és megpróbálom a legfelső lemezt leszedni. majd olyan pipa leszek a ragasztástól, hogy ollóval el kezdem szétvágni. itt abbahagytam. kivettem a gépet a helyéről, megpróbáltam mégis leszedni a lemezeket. nem ment. ekkor elővettem egy másik kis ninja-t, és szétvágtam ollóval a 4 cikk találkozásánál 2-t. utána kezdtem el fűrészelni. (ezért lett az első ninj adarabolás a javítgatások után is 2 vágás, azaz 4 él elggé egyenetlen...)

    azért ez ez elég gány. nem? :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz RMZ250 #25287 üzenetére

    kérdezd meg a gépmutogatós topic-ban is. főként ott gyülekenek a karácsonyfa izzó és harisnya fetisiszták...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    elvtársak! elektronikához totál zöld vagyok.
    van 2 db. rev1-es zen300-am. az egyik, a nem sípoló be van fogva 3. konfigba, amiben rendesen elindul. de a tartalék, kísérleti lapjaimban egyik sem.
    a szokásos probléma, amikor túl kicsi az induló terhelés, és nem "röffenti" be a tápot. zen rev1 szériahiba.
    ugyan már valaki ígért nekem hónapokkal ezelőtt, de nem akarom nyaggatni.

    ami kéne:

    2 db molexre dugható, kapcsolóval ellátott fix fogyasztó.
    nem tudom molex szabvány maximális terhelhetőségét. annak a 60-70-80%-a kéne.
    hasamra ütve valami 50w körüli fogyasztóra gondolok.

    van szép, hosszú molex hosszabbítóm, hátlapi kivezetésem is azzal kihozom, vagy frontra teszem, passz. de kéne valami ilyenből 2 db. billenő vagy nyomógombos, 2 állású kapcsolóra kötve.

    és kéne végre egy asztalra kirakható, tálca + hátlapi panel. tesztelésre, esetleg később épített házba beszerelésre.
    ha van valakienk ilyen, akkor képet kérnék, hogy tudjak vizuális ötletet meríteni. házi faragást szeretrnék látni, nem a lianli gyáriját.
    (ha van eladó, az is jöhet.) tegnap néztem egy háazt, (white house kitchen pc maradékát), de hirtelen azt sem láttam, hol is kéne szétvágni. monjuk lehet, azt inkább sehogy, mert nem azért festegettem...

    de ott álltam fölötte, mint egy barátom aszonykája, aki még nem csinált életében soha zölborsó fözeléket. beleborította a konzervet a lábasba, az egy kúp szerű kupacban megállt, a lé körbevette, mint gran canaria-t az atlanti óceán. és magától nem tudta kiötleni, hogyan is lesz ebből zöldborsó fözelék. elsírta magát...
    én így álltam 2 napja a ház fölött, hogy ebből hogyan lesz külön alaplapi tálca....
    + hátlapi panel, ami egybefügg, és nem hajlik, esik szét...

    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz ZetorGumi #25298 üzenetére

    én értem. nem az elvvel van probléma. a gyakorlati megvalósítással. amikor kivágom, a hátlap és alaplai tálca elválank egmástól, mert a kivágáson kívül vannaka rögzítési pontjaik. szegecselőm még nincs. de akkor föl kell csavarnom egy lapot, hogy újból szinbe lőjem egymással... (ja be is jelölhetem szétvágás előtt. ennyi...) :D
    és 1-2-3 "L" vassal összetekerem.
    ennyi kellett, hogy beszéljünk róla.... :D

    de azért valami képet szívesen látnék, aki barkácsolt ilyet. nem az elvi leírást akarom olvasni. látni szeretnék....

    (#25296) FatalEror
    az alaplapi tálca 1 téma.
    a kapcsolható, molexre dugható másik téma. a hátlapi kivezetés megvan. az csak arra kell, hogy ha beépített gépbe teszem a molex fogyasztót, akkor ne csöves módon egy kábel jöjjön ki a gép egyik lyukából....

    hasznos jószágok. masszív hátlapra kivezetett elosztó, masszív, öntött végű 60 centis kábelek... :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25302 üzenetére

    olvas már el, csak 1x rendesen a (#25295)-t. pontosan leírtam: mi kéne, és milyen okból, célból... :U

    (#25304) ZetorGumi
    jó. és tényleg, mikor nyit?

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25308 üzenetére

    (#25308)
    nem veszekedni akartam, csak még 1x leírni ugyanazt hosszan nem.
    molexre köthető, kapcsolóval ellátott fogyasztó, ami segít a zen-nek beindulni, majd ki lehet kapcsolni...

    blasko92
    thx. a szemléltető rajzokat. :R
    voltam csepelen a félretett, 500 ft-os házért. ott néztük az alaplapi tálcákat, és pont erre jutottunk. ha nincs hozzáflexelve valami az aljából és a tetejéből, akkor nincs merevítés. vagy lehetne "L" profilt rádolgozni, de ugye az útban is lehet, és egyszerűbb meghagyni többet az adottból. lett is volna áldozat, de az illetőnek most láthatóan nem volt nagyon kedve flexelni

    (#25309) ZetorGumi
    köszi ne fáradj. és hunya sincs a szomszédban, ahogy elnézem...
    majd kukázok egy házat, és levágom. vagy adok fel hiretést: ad nekem occsóé', ezeöccá'.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Vegitaa #25315 üzenetére

    nem. most hoztam egy moddolni való házat. nem férek le.

    egy hulladék házból kivágott alaplapi tálca + hátlapi panel. asztal tetejére, instant módon rakaható.
    atx, és esetleg egy micro atx is.
    nagy flexem még nincs. micro-val nem vagdosom 2-3 órát.
    inkább adok fel hirdetést. vannak 500 ft-os rom házak. biztos lesz, aki rutinból 10 perc alatt kivágja, és zsebrerak érte +1000-1000 ft-ot... és a 2 eladhatatlan házból csinál 3k-t...

    (#25316) ZetorGumi
    meg... :))

    (#25317) blasko92
    "Lehetne neki csinálni valami két oldalsó keretet, és mondjuk emeletesre megcsinálni, alulra mehetne a táp."
    jó. és még az optikainak is elgyen helye??? :U
    nem gépet akarok építeni, hanem egy nyamvadt tálcát. mert a héten beleraktam egy 3 dekás vga-t, nem volt becsavarva, és monitor kábel egyszerűen menet közben kirántotta a slotból. csinált az asztalról egy acht com a fünf ugrást, majd a parkettán landolt...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Vegitaa #25319 üzenetére

    :R :))

    (#25311) blasko92
    engedelmeddel a képedet lenyúlom, és berokom a kereső hirdetésbe.

    1500-at fogok érte kínálni. ha kell még pestről valakinek, jezze, mert lehet, hogy ha többet kérünk, szívesebben nekállnak flexelni.
    én ilyet itthon nem vagdosok. a múlkori kis htpc házoldal lékeléstől napok múlva is kellemes, fínom feketés szürke fémpor jött elő mindenhonnan. ez a kis flexelgetés szemetebb dolog volt a lakásban, mint az összes alu fúrkáslás, reszelés...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25323 üzenetére

    régen kukáztam ilyen jót, mint héten. :))

    fűrészelni való nagy ninja, (idáig csak kicsiket vagdostam), 2 kis csöves passzív vga hűtő. az egyik szét lesz vágva, mert a 2 hőcső-höz tartozik 2-2 csavaros hőfogadó blokk. lehet, hogy nb hűtő vagy ramhűtő lesz belőlük.
    passzivizálni való hp 8400 gs (pcie1x!).

    és a ház. nagyon érdekes elrendezése van, még ki kel találnom, hogy fog állni az egész, és mi, hol lesz benne.

    a terv az, hogy egy fps zen, olcsó micro atx giga lap, (legyen + helyem), legkisebb i5-ös 4 magos, és egy 5750-nel egy passzív, belépő lanparti gép. eladásra. kék fekete, rács + plexi, karbon fólia. nagy méretű ikea konyhabútor rozsdamentes fogantyúk felül. a zent nem kell harisnyázni, mert kék. a konfigot elbírja. csak jól szellőző helyre kell tenni, mert nyáron a party-n a verébnek lekapcsol a hővédelem, eljön, és agyonüt..
    valami nagyon extra kis kinézet kéne.

    aztán addig nézegetem, amíg ebből lesz az darabolt, asztalra való.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz ZetorGumi #25327 üzenetére

    pont ezért vettem meg, mert nem hagyományos. kicsit más, így lehet rajta gondolkozni...
    a táp is elrakhatom. a gépet fejreállíthatom, vagy oldalra fordítva fekvővé.
    vagy marad a táp a helyén, és a cpu hőjét csövekkel "laposan" elhozom valamelyik oldalra, vagy a tetőre....

    egyelőre kinthagyom az asztalon fantáziálásra.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25331 üzenetére

    kb. csak amikor 10-12k-ért ilyen fejre állított lapos házat lehet kapni, akkor gondolkodóba esik az ember. mert lehet, hogy nem akkora eredmény, mint egy hulladékból csinálni valamit, de azért szebbb dolgot ki lehet hozni. ezta feketét világos kékkel kombinálva nem lehet csúnya. csak ebből kéne micr atx. annyival alacsonyabb lenne.
    megnézem, van-e..

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25333 üzenetére

    semmi konkrét ellkézelés. ha atépot elrakom, és a házat felfordítom, akkor 2 db nagy ninja lesz. alul a cpu-n. felül pedig a vga "hasán". de a fordított helyzet miatt nem szorul be ugye a levegő. az érdekesség ugye az lenne, hogy nagy ninja esetén kilógna a szétvágott ninja aház tetején. oda valami rácsozat kerülne. a táp elöl fölülre kerülne, az is picit kilógna. és 2 kiugrás közti üres térben lenne a fogantyú. azaz az átívelen a táp és a ninja kilógó részein, de ott lehetne megmarkolni.

    de ezek csak ötlet lövöldözések most...

    ha atáp a helyén maradna, akor oda nem kerülhet cpu hűtő. akkor jönne a csővel elszáálítás máshová.

    de most pihi. ez egy későbbi project lesz szerintem...

    hacsak a 3. konfigot nem varázsolom át magamnak ebbe. akkor hardverre 1 ft-ot nem kéne költeni. a cm690-et úgyis alapból rühellem, egy túlértékelt, ritka fos ház. csak hát volt egy piszok jó értékelsáű ph teszt, és sokan bedőltünk...
    kis fólia kell, némi festék, rács, és színes szilikoncsövek. és némi neon, led...

    úgyis kihasználatlan a gép. nagyon szépre megcsinálni, és piacra dobni, hátha valaki beleszeret. csak hát lanra egy E5700 már elég gyengécske. habár futtattam pár játék bench-et, és komlyan meglepődtem... :))

    ez lesz...
    ha elbénázom, visszarakom az egészet, és betolom a helyére. és max bukok 10k színes hókusz-pókusz anyagot.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz molnarpeter #25335 üzenetére

    pici occo. háomezeotccá'.

    az eladónak van még belőle pár db.. de csak dual analóg vga átalakítós DMS-59 van rajta. és ebből az átalakítóból a közértben 1 db. 6k... :(((
    de mivel van parlagon egy pcie1x riser kábelem is, így beleugrottam..

    idle 61 fok, ventijnke van némi hangja. majd rárakok fél kiló alut, és megnyugszik. de egy dual dvi átaakítónak örülnék, mondjuk 1500-ért... csak hát a neoluxos fehér holló sűrűbben előferdülő akármi...

    ja, fehér holló. kissrác koromban volt némi gyanú, és elszaladtam a dokihoz, mert hát el kellett. a haverok között csak black eagle streat-nek hívtuk az intézményt. gyk: fekete sas utca, nemibeteg gondozó... nem tudták megállípatani a probléma forrását. és ilyenkor elzavarják az embert ún, tenyésztésre. :(( :((( :DDD
    az ember kínos zavarában nézegeti a térképet, hová is kell menni. óbester utca. az oda vezető út a fehér holló utcán kereszetül vezet. a jó qú. a-d! fehér holló... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz molnarpeter #25338 üzenetére

    azért jó az ilyen alternatív vga a háznál, mert egy jó hibakizáró, amikor indítod a gépet, és se kép se hang...

    (#25337) Runo
    valszeg az aprón. kivételesen gazdaságos volt minden....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #21346560 #25340 üzenetére

    nagy ninja-t. valószínű... :DDD

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25343 üzenetére

    igen. ezek rém egyszerűen hangzanak. de kirakod az asztalra, előveszel egy tápot el kezded benne a valóságban forgatni, és rögtön bonyolódik.
    pl. a bejövő kábel vagy látható helyen jön be, (ugye nem hátul lesz, ha eltesszük a tápot). vagy pipa alakú véggel, hosszabbítóval, hátulról. de az a kis könyök pont elég, hogy 3-4 centivel beljebb kelljen tenni a tápot a homlokzati síktól, vagy feljebb pl. az aljától...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25349 üzenetére

    már éppen azt nézegetem. érdekes módon, körmökkel is kapaszkodik egymásba a tálca a hátlapi panellel. így szétkapás után nem tud elcsúszni. lehet, hogy másis ez lesz szétvágva.
    hopp és szerdán lomtlanítás.
    - fölös hulladékoktól végre meg tudok szabadulni.
    - és a buckalakókat letolva a pályáról új alkatrészekkel hazatérni... :DDD
    még úgysem jártam lomtalanításon kukázni. habár ahogy mostanság megy a melóm, nem ártana kicsit gyakorolnom...

    (#25348) blasko92
    így is lehet....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    én meg most néztem, hogy az alaplapi tálcát csak 2 csavar + karmok tartották.
    csaka hátlap szegecselve van, és ott a merevítés kérdése, amihez csak vágni kéne..

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    úgy néz ki, jóval egyszerűbb a dolog. kicsit túlbonyolítottam...
    a tálcát simán kicsavartam. a távtartók kis lemezes, könnyen kivehető, átrakható akármik. 6 db van. (ha valaki talál ilyet, vagy akár ilyen tálcát, megdobhat vele...)
    kifejezetten szép kis tálca. :))

    már ez is eredmény, hogy a vga hátlapja nem az asztal lapján fekszik fel, tolva a slotból kifelé azt. vagy a levegőben lógva.

    ráadásul jobban megnéztem a házat. aránylag kevés vágással hozzá tudom szabni a merevített hátlapot... :))
    ennyi microflexet vagy fűrészt bevállalok este.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #25367 üzenetére

    kolléga rendben van. jó helyre került. :K
    ő sem tudja, mit akar valójában. pont, mint mi. :D

    a barkács topic igazi receptje:
    előbb felxelünk, aztán beírunk, majd visszaolvasunk. a végén nekiállunk gondolkozni, hogyan is kellett volna... :DDD

    (#25367) FatalEror
    "és aköré építenél"
    ja. ez olyan laza, mint szacsee szerint a tápot arrébb dobni picivel... :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Vegitaa #25377 üzenetére

    szeritnem már többször mondtam neked, de nem talált meghallgatásra. ( :F )
    a hsz szerkesztésénél van egy kink gomb. a megnyomása után a vágólapról oda bemásolod a linket, akkor elegánsabb lesz a dolog, nem nekünk kell vágólapozni...
    (csak engedélyezni kell hozzá a böngészőben a "parancsfile alapú..."-t állndóra, vagy ideiglenesen.)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz blasko92 #25397 üzenetére

    ööö. hasznos infó. :U :DDD

    miért? szerinted itt hogy van? be van rakva, és kész...

    (#25400) xxxthrief
    és ez neked tényleg tetszik? :F
    elektromos, 3 részes csirkedaráló...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz xxxthrief #25429 üzenetére

    eljössz pestre.
    én amikor megépítettem a mostrumot, még középuton, amikor csak a cpu hűtő volt meg, vga hűtő még nem, alakítgattam a külsejét

    akkor kereső hirdetéssel levadásztam az ikertesóját, egy makulátlan darabot.
    hsz. közepe... (még a volt tulaj készítette a kéleket)
    én akkor 10-et adtam érte. az 5.25 takarókat átépítettem a régibe.
    nemrég ócskábban láttam belőle, drágábban. :(((
    ennél nagyobb ház nem nagyon van. a táp az alsó slot beáldozásával alulra tehető.
    igy a felső hely szabadon alakítható.

    most a szekrényben van. egy következő projectet terveztem bele.
    de az új hűtési terveimhez teljesen más házforma szükséges.
    az 5.25 paneleket nem veszem ki a meglévő gépből, azt megtartom.
    (így az rácsozandó.)

    de ha valaki hozzáértőnek kell, és láthatom utólag a sorsát, eljön érte, akkor beszerzési áron megválok tőle. még nem biztos. esetleg...
    a szobai gardrob szekrényemben, a ruháim közé(!!!) van elrakva. nagy becsben, megkímélve... :K

    szerk.
    3k. megértem. de itt csak a benzin vagy a vonatjegy kerülne 5x ennyibe... :N
    az eredeti házat elég lebomlott, hiányos álapotban 2(!)k-ért vettem. postával, utánvéttel, ajttal együtt volt 5k...
    neked akkor valami olyan kéne.
    az 1. képen jól látható az irdatlan nagy hely benne. oldalak persze megvoltak. kerék nélkül 68 centi magas, 10x5.25 slot + az alja... :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz xxxthrief #25433 üzenetére

    de valószínű valami emberibb léptékű, olcsóbb cuccal jobban járnál. és az én szívem sem szakadna meg. (habár nagyon nincs helyem...)
    ezt pl. eszméleteln jól lehetne fóliázni, akár egyedi mintát festeni, mert hatalmas sík felületei vannak.
    ez volt a másik elképzelésem, hogy egy műkaromépítővel, gyöngyház lakkal megfestetni. kiélheti magát egy 1-2, seteleg 3??? :DDD ) cm2-nél nagyobb felületen.
    habár ahogy 1-2 női körmöt elnézek, az sem kisebb...

    a karbon fóliával egy avaj. még el sem terjedt, de már ciki és uncsi. szerintem. legalábbis ez a kockás. van egyáltalán más mintában?

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz xxxthrief #25435 üzenetére

    akkor sorban.

    van egy 500 ft-os, amiről tegnap és ma ötletelgettünk a srácokkal, hogyan műtsem ki belőle a tálcát, hátlapot.

    és van a szekrényben lévő nagy, csontszínű. a rozsdának az ikertesója. a 10k-s. azaz 10.000-ért vettem, de szerintem 15-20 kiló.
    ötletnek bedobtam, de igazából magam sem tudom, mit kéne vele tenni. elég nagy ritkaság. kicsit sajnálnám is kiadni a kezemből. de egyszerre útban is van...
    azért is tartogatom, mert még elég bizonytalan a kezem, ami a vágásokat, barkácsot, és főleg a festést illeti. kár lenne elbarmolni, mert tényleg egy csúcs pc alapja lehet. mert hatalmas. nem vagyok vízhűtés párti, de ebben házon belül is nagy mennyiségű radi elfér, vagy ugye a passzív hűtés, vagy valami tematikus modding.

    neked sem biztos, hogy ezzel kéne kezdenni a moddingolást. tényleg valami 2-3 k-s ház kéne, amiért nem kár.

    a helyedben megkérném Vegitaa kollégát, hogy egy fényképezővel menjen kia házakhoz, és párról csináljon képeket kívülről és oldalról. szerintem lesz olyan jó hozzád. te ráböksz egy neekd szmpatiku shulladékra, édesapád beugrik érte, (szerintem nincsenek messze...), és hétvégén hazaviszi neked. és nem egy 10k-s háznak ugrasz neki elsőre, amiért kár lenne.

    (#25437) imibogyo
    én voltam talán az egyetlen, aki nagyon leszóltam az eleje miatt, amikor még nyersen mutattad.
    ünnepélyes visszaszívom! :D
    ez piszok jól néz így ki. :C :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25456 üzenetére

    én nagyon buta vagyok. már sokadszor írod, hogy "testbench."
    azmiaz? :F
    az asztalra tehető tálca + hátlap szakszerű neve, amin egy napja vergődöm?
    egyébként már nekiállam szétszedni, írtam is. holnap hozzáflexelek egy keveset a házból a merevítésnek a hátlappal együtt.
    innentől kezdve nem lesz belőle modding, így a táp helyzete és a cpu hűtő totál érdektelenné vált.

    más. mire jó, hogy van a hulladék lapom. bátran rápróbálok mindent. a bordák közt kotorásztam, mert a 8400 gs-re holap faragok egy passzív bordát, és kihúztam a nagy dobozt, tele az x-box rev1-es cpu bordával. (40+ db... :D ). jó kis nb hűtő lehet belőlük. nem minden lapra megy rá, mert útban lehetnek kondik, vagy a cpu hűtő. de ha ráfér, csak 2 lyukat és menetet kel fúrni. és szerintem keményen meghűtheti, legalábbis jobban, mint a gyári hulladékok.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz blasko92 #25470 üzenetére

    amikor tavaly nyáron a gtx 480-ra terveztem a hűtőt, felvásároltam egy bontóból az összes rev1 és rev2-t. a szervízes asszonykája hozta fel egy teszkó gazdaságos vászonszatyor + karton kombóban, 2 részletben, vonattal, melóba menet. (ingyen posta, vagy mi....) :U :DDD (először bőröndöt írtam, de tévedtem, javítottam...)
    végül a rev2 aluból hasznátalm fel 4x8-at. abból is maradt vagy tizenpár db. a rev1-es kisebb, hőcsöves réztalpúból az összes. :))

    erre mondom mindig:
    hálás köszönetem a kicsifosnak, hogy ennyi, javíthatatalnul, végleg kifingott x-box-ot siekrült forgalmazni. segítve a hűtőim kialakítását. big thx billgéc! :C :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz xxxthrief #25473 üzenetére

    kis ph-s elemzés.
    nem mai, de jó leírás.

    (#25460) BRIKLY
    nem rossz.
    rácsot lekapod, és uborkaszeletelő horst fush ajánlásával.
    absolute gratis!!!!

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz imibogyo #25478 üzenetére

    az miféle táp, miféle ráccsal? van arról a tápról más szögből is kép?

    FatalEror

    "A te házad" :F
    mind a 34 nm a 3. emeleten. :D
    de kínosan törekszem arra, hogy minden a spejba és a szekrényekbe elpakolható legyen. amikor ez a mérték meghaladott, akkor valamiknek menniük lell.

    "kenyértartó"
    asszem ez macko20 féle beszólás volt. :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz xxxthrief #25492 üzenetére

    amikor még ilyen problémám volt, így oldottam meg:

    vga tetejére állítva, bedöntve, ahogy a hely engedi. gyorskötöző dróttal, drótvéggel fölfelé rátekertem egy forró csavarhúzóval kiolvasztott 5.25 előlapi panelre.
    scythe 5 centis ventik. (asszem 5 és nem 4....)
    mennek 12 v-ról is, csak úgy kicsit hangosak. én eléjük tettem a ventikhez is kapjható kis ellenállást. az pont elég volt ahhoz, hogy már ne égessen a borda, de a ventik még megkapták az induláshoz való naftát, és halkak is maradtak. 5v-ról asszem már nem indulnak, de erre sem emlékszem már.

    van 4 és 5centis is. nekem asszem az 5-ös volt csak kiborító a scyteh magyar oldala, nem jön be rajta semmi rendesen... :(((

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #25500 üzenetére

    már egyre érzéketlenebb vagyok rájuk... :U :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #25558 üzenetére

    miért is kell terelés? mert az egyik szív, a másik fúj? :F

    sima rács nem jó?
    ha lefested feketére, és a rácsot is, semmi nem fog látszani a rács alatti egyenetlenségekből...
    simán rárakod felülről. vagy egy 2 oldalú, öntapadós, gumicsíkkal, vagy rácsavarod. éns az oldalsókat ragasztottam, a felső csak rá van rakva.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    érdekes dolgok lesznek a hétvén

    lesz nálam 3 ilyen + 6 ilyen, a fűrész... meg én.... :U

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Kiki18 #25596 üzenetére

    még pontosan nem tudom.
    először a kezemben kell legyenek, hogy lássam a méreteket.

    mivel több darab van, így a 3. csak fog sikerülni... :DDD
    (mint a gerenda faragós székely viccben: ha el nem b*om, fogpiszkáló)

    fűrészelés, kopasztás, újból fellamellázás, hűtők egybegyógyítása, nem tudom. mindenképpen cpu hűtők maradnak. csövek különálló élet fognak élni. amennyi csak elfér.
    a tuti az lenne, ha egy K2 alpenföhn 8-asat egy slim 6-ossal egybe tudnék szerkeszteni. az ugye 2*8+2*6=28 oszlopocska lenne...
    elvileg el kell férjen, hiszen a k2-t úgy tervezték, hogy a 2x8-as sorok között 3 venti is el kell férjen ugyi. hát itt nem lesz venti, csak még pár csőoszlop....

    ez még a thermalright sentinel-en is túltenne...

    lazítás képpen pedig hétfő délután 2 nagy ninjat x-ben szétfűrészelek :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz blasko92 #25602 üzenetére

    sajnálom, de valszeg nem fog maradni belőlük. vagy elrontom őket sorban a trancsírozás során. (a csövekre vigyázni fogok, nem úgy mint a mugenre...) vagy ha egybe tudom gyógyítani, fellamellázni, és lefogatót is tudok venni, faragni hozzá, rá tudnám szerkeszteni azt is, akkor aranyárban el kezdem árulni őket.
    végre el kell kezdenem teszteni ezt a a részt is...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz waterdragon1 #25630 üzenetére

    thx, de ismerjük. ez ennek a thermalright koncepciónak a része.
    asszem nem került sosem sorozatgyártásba. (vagy igen?)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz waterdragon1 #25635 üzenetére

    a thermalright-ot tartom valamire egyedül a hűtőgyártók közül. látszik, hogy használják az agyukat is, és van merszük néhány meghökkentő koncepciómodellt be is mutatni.

    de ebben is van hiba. ha jól látom, a ház teteje tömör, nem rács. (ez nem látható pontosan.)
    a rács oldalt van a hosszú csövekkel. az átszellőzésnek függőleges irányúnak kéne lenni, de itt láthatólag a szegény levegővek vízszintes irányban kéne átmennie a lamellákon...

    és hát egy összeszerelt állalpotot sem látok. mi nyomja neki a hűtő talpát a procihoz? az, hogy becsukom az ajtót? :F
    olyan, mintha leálítanék 40 kiló bordát kicsit megfaragva a félig összeszerelt gépem mellé. attól még nem lesz lehűtve a proci...
    ha valaki talána olyan képeket, videót, ahol ez a "hűtőház" összeszerelve, működés közben is látható, nemcsak a vigyorgó ázsiai fickó, a hóna alatt némi aluval....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés