Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hatchet

    csendes tag

    válasz Kyuzo #3038 üzenetére

    Pár éve még iaido néven futott a dolog ugyan itt, ugye? Vagy az egy másik csapat volt?

    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

  • Hatchet

    csendes tag

    válasz Kyuzo #3045 üzenetére

    A profi boksz vesztett a népszerűségéből a sok sakkozás, a végtelenbe vezető tárgyalás-sorozatok, a ranglisták helyezettjeinek vándorlása, egyes címvédők évi 1.5 meccses átlagainak hatására. Megértem, ezek nálam is verik a biztosítékot, amit a sokan művelnek.

    Jobb szeretem, hogy ha egy bunyós kiáll verekedni.
    (Nyilván a bunyós kapja meg a jussát, hogy tudjon félretenni, befektetni a visszavonulása utáni életre. De a pénz ilyen szintű kergetése... :( )

    A fórumokon boldogok voltunk, hogy igen a K-1, sőt most már az MMA szabályrendszerekkel, megszűnt a végtelen tárgyalgatás, bemennek a srácok és teszik a dolgukat.

    Azt itt is rengeteg kaki van a palacsintában.

    A K-1 árnyéka régi önmagának. A szabályok változtatgatása mikor-hogy, az egyes (nem csak japán) versenyzők pontozólapjainak eredménye is érdekes.
    Idén a nehézsúlyú és 70kg-os "final 16"-os gálákat inkább összecsapták egymás után követő napokra. A MAX.-mezőnyből kihagyták ilyen-olyan okokkal Souwert, Puramukot... Tegnap néztem meg a final 8 döntőt...azért így nem volt az igazi.
    Arlovski szupermeccse is inkább marketing-fogás volt sztem, mint komoly szándék.
    Azt előkerül megint Mighty Mo, meg Sefo (akiket egyébként imádok és legendák), azt volt pár napjuk felkészülni a 40-hez közel...

    A Pride komolyat bukott sajnos pár éve (mint kiderült, nem gyenge befolyása volt itt a jakuzának...)
    Az UFC meg most már kezd egyre inkább "profibokszos" lenni, a felépített és dédelgetett bajnokokkal, meg D.W. szeszélyeivel.

    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

  • Rav3n02

    senior tag

    válasz Kyuzo #3075 üzenetére

    Köszönöm, hogy elolvastad és reagáltál! :R

    Értem amit mondasz, sőt egyet is értek vele. Amit írtam igazából csak nagyon felületesen akarja érinteni a pszichológiát. Ezzel az írással teljesen más volt a célom. Meg mondom mi az.

    Nagyon sok edzőteremben megfordultam ahol különböző stílusokat tanultam. A legtöbb helyen sajnos azt tapasztaltam, hogy a tanítványokba belenevelik, hogy az általuk tanult stílus minden szituációban megállja a helyét és a technikákat mindenkor kövessék mozdulatról mozdulatra. Ezzel alapvetően nem lenne baj, hiszen egy adott stílust a technikái tesznek egyedivé. DE! Ha a tanítványok elvakultan követik az utcán is a teremben tanultakat akkor korlátolják magukat. Bruce Lee is erről beszélt sokat ennek ellenére a JKD edzéseken is van sok olyan mozdulat amire azt mondják használhatatlan utcán. Szerintem ez baromság. Az utcán még a leglehetetlenebb mozdulat technika is használható lehet, ha úgy jön ki a lépés. Más kérdés, hogy több ezer variáció van, de lehet, hogy abból az egyikre pont az a technika a megoldás hirtelen helyzetben amire azt mondtuk használhatatlan. A lényeg, hogy soha nem elég gyűjteni a tudást, egy stílusra sem szabad rámondani, hogy használhatatlan. Persze mindenki azt tanulja rendszeresen ami számára a legszimpatikusabb, de a többit is tanulmányozni kell, ellesni az alapokat, technikákat.
    A másik mondanivalója az lett volna amire te is rávilágítottal az előbb. Lehet, hogy például évek óta tanulmányozom a harcművészeteket és több stílust is tanultam már, tudom milyen az amikor gyakorlatilag kiütnek de teszem azt összebalhézok valakivel aki sosem volt harcművész, mégis lever mint a taknyot, pusztán azért mert fejben ott volt és jobban reagált az adott helyzetre. Magyarul sosem lehet tudni kivel mész szembe ki az ellenfél senkit nem szabad lebecsülni. Valójábanl ennyi lett volna a mondanivaló, de igazából amit te leírtál egy az egyben oda lehetne másolni cikkem mögé :)

  • Horka1

    tag

    válasz Kyuzo #3082 üzenetére

    Megközelítőleg ugyanarról beszélünk.

    Nem megyek sötét utcába, ha balhés környék inkább kerülővel megyek, ha lehet felfegyverkezek (inkább nők esetében) egy kis hajlakk elfér a kistatyóba (törvény se bünteti, nőknél természetes kellék), azzal is szépen szemen lehet fújni valakit. Ja ha gázos a környék azt a kis hajlakkot a kezemben tartom, nem a táska alján stb...

    Persze.. Ugyanarról beszélünk.

    Én arra sarkítom a kérdést, hogy ha már akció van, akkor nem maradhatok a védekező pozíciójában, sem fizikailag sem mentálisan. Főleg nem mentálisan. Az egyenlő az önátadással. Ezt még Jézus is csak a legvégén csinálta de jól kidolgozott marketing alapján, meghatározott cél érdekében :))

    Az önvédelem az, hogy figyel az ember, felméri a helyzetét és odébb áll, ha úgy ítéli meg, hogy az számára bizonytalan kimenetelű.

    De ha már ütésváltás van, és még talpon van, és még ott is akar maradni, mindenképpen harcnak kell tekinteni és felfogni, és éppen mentálisan át kell lépni egy szemvillanás alatt a védekezőből támadóvá.

    Ez jelenti azt, hogy az ember felvette a harcot. Ha nem vetted fel a harcot, tutira áldozat vagy és fizikailag is azzá válsz.

    Ha harcba kényszerítik az embert, harcossá kell válni, harcban védekezve nem lehet eredményt elérni.
    Taktikai megfontolásból persze lehet menekülést színlelve hátranyilazni, az jó, de a tudat az harcra legyen átállva. Ha a tudat megakar védeni, az azt jelenti, hogy nem akar harcolni, az ilyenből pedig biztosan áldozat lesz.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • LifeSpirit

    tag

    válasz Kyuzo #3036 üzenetére

    Szia!
    Csak most olvastam el a hozzászólásodat,kevés ilyen lelkes fórumozó van mint te örülök hogy írtál.
    Végül is nekem az volt a célom,hogy ha utcán szórakozó helyen bajba kerülnék megtudjam magam védeni a legegyszerűbb,leggyorsabb lényegre tőrő harcal.
    Ezért nekem a wingtsun tökéletes volt hisz ezt a stílust erősebb ellenfelekre is hatásos,nem igényel nagy helyet(elentéteben a ninjutsuval----->elugrások stb.)<----discoban nem lesz helyed nagy elmozdulásokra!
    Ninjutsunak az a nagy előnye,hoyg megtanulod használni a tested,viszont utcára tényleg nem jó ezt mondták az ottani mesterek is.
    Mármint pontosabban úgy értve hogy pld egy thaiboxos utcán is szétverne..
    Ez még egy ok volt hogy a wing tsunt válasszam,hiszen ez a leghatékonyabb harcművészet ebben már biztos vagyok.
    És még az is tetszik benne hogy az egyszerűsége miatt még gyorsan is tanulható,mert mikor kifejlesztették még az is volt a cél hogy ne keljen rá sok időt fordítani hogy megtanulják.
    Mert ezeknek az apácáknak nem volt sok idejük rá!
    Mikor elkezdtem az egészet nagyon nem jött be aztán edzések során megismertem és nagyon ésszerűnek tartottam az elveit...
    Mesterem felől nem kell tartanom mert a magyar hivatalos wing tsun egyesületnek a tagja
    Maga Máday Norbert a főinstruktor<----(Egész EU főinstruktora) akit Si-Jo Leung Ting Nagymester tanít(ott) ..
    Si-Jo Leung Tingot pedig Yip Man utolsó tanítványa volt.
    (Yip Man nagymester foglalt fokozatokban a wing tsun tanítását az egyszerűbb tanulás miatt)
    Szóval lényeg Máday Norbert tanítja még a mai napig is a 3.mesterfokozatú mesteremet.
    Szóval e felől minden rendben van.
    Régen négy évig karatéztam,voltam már thaiboxolni is.. , de a wingtsunt tartom a leghatékonyabbnak.
    Persze a rövid távon egyértelműen a thaibox a jobb de olyan 2,5éves tanulás utána fordul a kocka.
    Amúgy rájöttem hogy nekem azért tűnt régebben szarnak a wing tsun mert ugye bemutatón direkt lassan mutatják a harcot hogy lehessen követni,nem ütik meg egymást.
    De maga mikor egy ember önvédelemből küzd nagyon brutálisan néz ki.

    Összegezve:Aki szét akarja veretni magát,tesztelni erő és kitartás határait(ésfejleszteni):thaibox,box
    Aki japán kultúrát akar tanulni egy "valamennyire" működő önvédelmi rendszerrel annak ninjutsut ajánlom.
    (Ninjutsuból jobban átjön a kultúra mert több ezer éves)
    Aki enyhébb küzdősportot akar:Karate és társai
    Aki full önvédelmet: Annak wing tsun ajánlom

    Érdemes mindent kipróbálni! legalább 1 havi edzés utána ledönteni hogy,kell vagy nem..

    ja és pár kedvcsináló videó a wingtsunhoz:
    http://www.youtube.com/watch?v=yF6Jyxc16vU(Film: Yip Man érdemes megnézni nagyon jó film)
    http://www.youtube.com/watch?v=kKE4j1Ars7M(Magyar wingtsun zenés klipp)
    http://www.youtube.com/watch?v=OVIqteN-tPA(Wing Tsun kung fu Budapest, reklámfilm )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák