Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • replika

    tag

    válasz replika #2243 üzenetére

    Sziasztok, próbálkozom újra hátha okosabb emberkék is olvassák ezt a forumot!

    Kissé elakadtam a hang gépből való kicsiholását illetően...

    Jelenség: "nem ismeri fel a külső hangszórókat" az (hátsó-első oldalon lévő) 3,5 jack aljzatba dugott csatolókon nem jön hang, a windows azt mondja az eszköz nincs tiltva, de nem jelenik meg a hangkezelőben az a rovátkolás ahol zölden ugrál a hangerősségnek megfelelően a beszínezettség. Az eszközkezelőben alapértelmezettként bejelöli, de már a beállításokat nem engedi megnyitni, ill. jelerősséget sem lehet állítani.
    A tálcán lévő hangszóró ikonra kattintva keresni kezdi a hibát, de nem tudja megoldani, majd kiírja : le van tiltva.

    Ha usb-n használok fejhallgatót akkor teljesen, jól működik minden.

    A realtek saját vacka felismeri, hogy a jack használatban van, mert egy felugró ablakon tájékoztat erről, sőt azt is felismeri, hogy az fejhallgató, vagy hangfal. Ennek ellenére viszont már nem jeleníti meg a manager programjában sem, vagyis a szoba mit mutat a manager csak a TV/monitort mutatja egyébként üres a szoba.

    Hát kicsit elvesztem... HD Audio Codec Driver fel lett pakolva, 2x újrainditással, semmi...
    Mondjuk az érdekes, hogy amikor először

    Ötletet kérek hol tudnám megfogni a dolgot, én arra tippelek, hogy valahol a win fogja a kimeneteket (letiltva?).

    Win7 64 ;Realtek ALC889A; új driver telepítve ;Gigabyte alaplapi driver is volt kipróbálva. Mind a két típusból voltak régebbiek is kipróbálva. Mondjuk az (Including Microsoft UAA Driver in English edition) tuti nem ment, mert nekem nem english verzió van, és azt írják a letöltő oldalon, hogy csak angol verzióra települ. Olvastam valahol, hogy át kell állítani angolra akkor fel fog menni az angol progi is... nem ment, legalábbis nem változott a helyzet.
    Mondjuk az is érdekes, hogy amikor feltelepítem a drivert akkor ugye 2x kell indítani a programot és a gépet is. Na most amikor először inditom a telepítőt akkor leszedi automatikusan a régi drivert, majd reboot. Na ennél a pontnál, amikor indul a win automatikusan felrak egy HD Audio drivert, pont amikor indítanám a 2.x a driver telepítőt, hogy felrakhassam a saját driveremet.
    Hát nem tudom .... senkinek semmi ötlete nem volt eddíg, csak egy lebaszást kaptam, hogy ne nyüzsögjek :)

    Heeelp

    [ Szerkesztve ]

    cya

Új hozzászólás Aktív témák