Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robec08

    csendes tag

    válasz club1 #2211 üzenetére

    Sziasztok! Elnézést de dolgoztam és nem sok időm volt benézni, de első körben szeretném megköszönni mindenkinek aki az én kis ügyes bajos dolgommal foglalkozott, és sokat segített pár dolgot tisztábban látni.
    Sikerült megoldani a problémámat, és nem került semmibe, illetve majd egy kisebb sörözésbe :)
    A lényeg a 2 pirellinek csak a DHCP tartományát kellet megadni, az egyik a 192.168.1.64 - 149-ig oszthat IP-t, a másik pedig a 150-től -253-ig. Illetve a konfig felület elérhetőségét, az átjárót kellet meg változtatni, azaz csökkenteni 1-el. ezután már csak 2 lehetőség közül kellet választani, vagy fix-re állítom a hálón lévő gépek ethernet adapterét, vagy minden gépen a megfelelő átjáró elérhetőségével ezt a parancsot futtatni:
    route -p add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.1.X
    Így a gép annak a pirellinek az internetét használja aminek az átjáróját írtam az X helyére.
    tesztelve mindenki lát mindenkit, hálózaton belül lehet adatot megosztani, és mindenki a neki szánt netet használja, akadás és probléma mentesen.
    Ezt egy olyan kollégámnak köszönhetem akit eddig sem tartottam kispályásnak, de ezek után... Így a club1 is ezek közzé az emberek közé sorolható. Nektek külön KÖSZÖNÖM.
    :C :R :DD
    Így az én gondom OFF. Szép napot, ahogy a munkahelyemen elköszönünk a telefonba :)

Új hozzászólás Aktív témák