Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Sziasztok. Ma felettébb dühítő dolog történt, megosztom veletek mert nem árt tudni, hogy ma már mire is képes a Google. Gyakorlatilag megvonta tőlem az egyik email fiókomat! Kettő van, az egyik az, amelyik kapcsolódik a YouTubehoz is (gondolom ezért azt hagyta meg), és amit elvett, azt "csak" komoly célokra használtam, pl. Iponos, PCX-es várósárláshoz, Vaterához. Annak az azonosítója a vezetéknevem volt egy az egyben, se több se kevesebb, és ezt értékes dolognak tekintettem. (mert más nem happolta el) De nézzük sorjában mi is történt?

    Éppen megvettem valamit a Vaterán, és meg akartam nézni, hogy írt-e már az eladó. Csakhogy be voltam jelentkezve a másik ID-vel. Kiléptem, és amikor be akartam lépni ebbe a fiókba, azt írta ki, hogy "szokatlan tevékenységet" észlelt az accountomon, és megpróbálta megszerezni a telószámomat - vagyis ha azt megadom, akkor küld egy kódot, amivel beléphetek. Természetesen inkább a további opciókat választottam, amiből egy kikérdezősdi lett, azt ígérve, ha jól válaszolok, resetelik a belépési kódom. Végigcsináltam, és bár mindent korrektül kitöltöttem, azt írták, hogy a megadott információk nem egyeznek az accountomon lévőkkel.. Csak éppen ez az egész egy nagy színjáték, csak arról szólt, hogy elvegyék azt a fiókomat, amelyikhez nem csatlakozik semmilyen más Google szolgáltatás. (Google+ -ba sem léptem be)
    A tények:
    - Jó kódot adtam meg. Különben ha direkt rosszat írtam be, akkor csak azt írta ki hogy nem stimmel a kód, és nem vitt tovább a kérdésekhez! Csak a jó kóddal!
    - Kérdezte a második email címet, amin "ha szükséges" kapcsolatba léphetnek velem. Volt ilyen megadva, oda is írtam - de miért nem használták?
    - Kérdezte a biztonsági kérdést, és arra is megkapta a jó választ. Akkor miért nem hitte el, hogy tényleg én vagyok? Akkor mire való?
    - Megkérdezte, hogy mikor léptem be utóljára a fiókba (hányadikán) és mikor hoztam azt létre?? Nem is tudtam hogy ezeket meg kell jegyezni, de beírtam sacc/kb adatokat.
    - Kérte, hogy adjak meg email címeket, akmikre rendszeresen írtam arról a fiókról! Ezt át lehett ugrani, így is tettem.
    - Adjak meg további Google termékeket, amiket használok ezzel a fiókkal. Nincs ilyen, csak email és a Youtube, de azt nem lehetett választani..

    A jó kóddal, alternatív email címmel, biztonsági kérdésre adott jó válsszal nem hiszik el hogy én vagyok, de ha megadom a telószámom, akkor elhiszik? Addig álljanak féllábon.. Készítettem képernyőfotókat az egészről, aki akarja, itt megnézheti kép

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    A másik accountomat már csak a Youtube miatt fogom használni, levelezésre soha többé gmail.. Úgy sem tetszett, csak azért ragaszkodtam hozzá, mert mindenkinek az van. Éppen tegnap olvastam, hogy algoritmussal csekkol minden képfájlt amit mailben küldenek vagy feltöltenek a drivera. (hogy nem pedofil témájú-e..) Egy dolog a virusscan, de ez azért nem ugyanaz.. a magánszférát mindenképpen tiszteletben kéne tartani. Szerintem túlzásba viszik az adatgyűjtési mániájukat. Én visszatérek a jó öreg Yahoo-hoz, (már újra jó) szerintem még jobb is, ha valaki "csak" simán mailt akar.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz Littoral #7003 üzenetére

    Köszi, azért még megnézem!

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz EmberXY #7005 üzenetére

    Egyszerű, akkor nem kell emailt írni, hanem a levelet csatolt fájlban tömörítve kóddal küldeni.. Én az emailjüket már biztosan nem fogom használni, még ha sikerülne is visszakapnom azt a fiókot. Hiszen ez bármikor újra megtörténhet, akkor miért használjam a gmailt? Már teljesen meg vannak hibbanva: a G+ erőltetése a Youtubeon, (különben nem kommentelhetek és nem tölthetek fel), telefonszám kikényszerítésére való próbálkozás, személyes adatok, személyiségi jogok semmibe vétele.. Ez jár a hatalommal, egyre hüylébb lesz tőle akinek van..

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz EmberXY #7008 üzenetére

    Hiába ingyenes, az akkor is milyen hozzáállás, hogy tudom a kódot, mégsem enged be a fiókomba, a biztonságomra hivatkozva?? Megvéd saját magamtól? Érdekes, pont ilyenkor nem nézik az IP-t? Fix IP-m van, az sem számít, hogy állandóan ugyanerről az IP-ről lépnek be abba a fiókba? Nincs itt semmi gyanús dolog, meg a védelmem, egyszerűen el akarják venni tőlem. Két gmailem van, és tudjátok: One account. All of Google
    Valószínűleg ha megadnám a telószámot, akkor sem hagynának belépni, de meglenne nekik a számom is. Írtam a fórumukra, kiváncsi leszek, mit válaszolnak..

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz atillaahun #7010 üzenetére

    Oké, de szerintem ez sehogy sem stimmel. Két verzió van:
    1. Elhiszik hogy én vagyok a fiók felhasználója.
    2. Nem hiszik el hogy én vagyok a fiók felhasználója.
    Szerinted?

    Lehet hogy neked a G+ csudajó, de nekem nincs rá szükségem, tehát feleslegesen keverné a sz..
    szószt :D Én nem akarok közösségizni, megosztani, chatelni, mittudomén.. a lényeg, hogy csak egy egyszerű email meg a youtube kell. Videót feltölteni nem akarok, de hozzászólni, kérdezni azért jó lenne. Szemétség volt ezt is a G+-hoz társítani, elég lett volna a videófeltöltést. Én meg csak a kommentelés miatt nem leszek G+-os.

    (#7011) greenity Ha tőled is elvennék, neked is félreállna a szád. Leírtam ide, mert ez egy gmail-es topik és nem árt, ha minél többen tudnak rőla, miket művel ez a szolgáltató. Ha pedig valaki reagál és én is arra, remélem, nem baj..

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz EmberXY #7013 üzenetére

    Már leírtam a fórumba is, de nem reménykedem semmi jóban. A gugli mindig a telefonszámmegadásra akarja rábeszélni az ilyen panaszosokat, arról meg szó sem lehet. Abból megtudja a teljes nevem és címem is. Az IP-ből elvileg csak a várost.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Oké, mindenkinek köszi a hozzászólásokat! Én megszüntetek minden google regisztrációt és fiókot, keresni és videókat nézni lehet anélkül is, a többi meg nem érdekel annyira. Ez egy szemét arrogáns cég, nekem nincs miért ragaszkodni hozzájuk. Tulajdonképpen pont az a bizonyos fók volt csak ilyen, jól eltalálták. A Yahoo mail is tökéletesen megfelel, még jobb is és szebb, zavaró dolgok sincsenek. pá pá gmail

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák