Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrTwister

    őstag

    válasz AMATŐR #5 üzenetére

    Igen azokat a lapokat én is néztem. Mintha el lenne átkozva az alaplapom vagy mi, nem akar meghaverkodni a Vengeancékkal. Arra viszont nem vennék mérget, hogy az én 1600-as RAM-jaim(pontos típus:[link]) ugyanolyan chipeket rejtenek a hűtőbordájuk alatt mint a te 1800-asaid és lehet pont velük van kínja vagy a proci mem.vezérlőjének vagy az alaplapnak! Rejtély! Az az egy azonban biztos, hogy amióta Kingmax ramok vannak ideiglenesen a gépemben(Vengeance bevizsgálás alatt) azóta minden anomália(be nem kapcsolás, checksum error, bios fagyás) megszűnt a lapommal és úgy megy ahogy kell! :Y

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

  • MrTwister

    őstag

    válasz AMATŐR #6 üzenetére

    Na ez durva! Ez a csóka pontosan ugyanazokkal a ramokkal mint az enyémek kínálta meg a tszt során az UD4-et és no problémó, mert gondolom csak leírta volna, hogy figyu így meg úgy nem megy a gép, fagy, stb, extra beállítás esetleg, stb. De semmi anomália ahogy olvasom. No most akkor 2 dolog lehet? vagy a lapom gyári hibás v. a proci mem vezérlője hibás v. a memória hibás! Az utóbbinak ellentmond, hogy mind a 2 modulon külön-külön ment 11-11 órát a memtest86 és no hiba, ill. játékok és géphasználat alatt sem igen volt vele gond(ugyanis ha 1-szer a bios booton túljutott a gép és elindult a windows betöltése onnantól kezdve atomstabil volt még dual channelben is :Y,prime,cinebench,3dmark,játékok,intel burn in test,netezés,stb )! A proci mem vezérlője ha hibás lenne akkor a Kingmaxxal is vacakolna nem? De semmi ilyesmi szerencsére bios boot alatt sem. A lap hibája az passz.(nem baj mivel B2-es így előbb-utóbb B3-asra lesz cserélve így erre a lehetőségre is választ kapok) Még arra gondoltam, hogy mivel a legitreviews-es csávó 2500k-val tesztelt nekem meg ugye 2600k-m van, lehet, hogy az én mem. vezérlőm(ugye mivel a procin belül van) más típusu/felépítésű lehet, mint a 2500k-é és az "én fajta" mem.vezérlőm nem "kompatbilis" a Vengeancémmal? A bolt szerint ahol vettem ilyen inkompabilitások teljesen természetesek a számítástechnikában! :O De hogy pont én futok bele! :O

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

  • MrTwister

    őstag

    válasz AMATŐR #14 üzenetére

    Milyen "különleges" beállításaid vannak az időzítéshez és hány V-on mennek a RAM-jaid? Valami extra bios opció, hogy menejenek a ramok?Mert sok fórumtárs szerint valamit be kellett volna állítanom a biosban, hogy menjen az UD4 a Vengeancéimmal. Én meg botor módon SPD-n és XMP-Profillal próbáltam ,amivel be se kapcsolt a lap 5-ből 3-szor. A végén már egyáltalában sem. Adtam a memóriáknak feszt. és fixáltam a gyári értékekere az időzítést, de ugyanaz. :(

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Új hozzászólás Aktív témák