Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    válasz kpityu2 #10734 üzenetére

    Pont az elöző hozzászólásodban írtad le.
    Ez az OKJ-s szakma, gyakorlatilag 2 szakmából áll. Én sem értem miért rakták egybe, talán mert jobban hangzik. Ritka az olyan ember aki egy alkatrészt is tervez és hozzá megírja a programot valamint legyártja CNC géppel.
    Tény az, hogy a cégek 1-2 éves tapasztalatot várnak el, de kérdem én mire fel egy pályakezdőnél ezen a területen..., mert ahhoz hogy ismerd a gépeket (rengeteg féle van) a szerszámokat mit/mire használj, ahhoz tapasztalat kell, és még az sincs hogy elmehetsz egy céghez ingyen dolgozni hogy tapasztalatod szerezz. Ez valahol érthető, mert itt jelen esetben milliós gépekről beszélünk és ha egyszer valamit benézel, és elbaszod a gépet akkor életed végéig törlethetsz... jó buli. Na és ezek a gépek nagyrészt 0-24h-ban működnek szóval általában 3 műszakos munkarend, ez sem egy olyan jó álom.

    Nézd ilyen szempontból írhatom azt hogy az Excel is csak egy eszköz. Tudom használni? Igen, de tudom hogy kell pl kiszállításokat készíteni egy raktári munkánál? Nem, de ezt megtanítják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák