Hirdetés

Aktív témák

  • Slax

    senior tag

    Tegnap reggelre közel 10 centi hó esett itt. Tök váratlan volt. De semmi gond, a kistrakin még fent van a tolólap, úgyhogy ihaj. Nem is került sok időbe, uszkve 3.5 óra alatt eltoltam megint az udvarról és az útról. Jó volt megint mozogni egy kicsit a géppel.
    Szerdán pont mentem el az őrjárásom egy része mellett, mikor szokásomhoz híven bepillantottam a sorompón túlra. És majd megütött a guta. Egy tetűláda bent volt a gátkoronán. Nosza távcső elő, látom egy sötét színű terepjáró/SUV, és merre áll. Gyorsan megnoszogattam Kagomét, hogy a másik sorompónál megcsípjük őket, és egy kicsit érdeklődjek egy lapátnyéllel a kezemben. Oda is értem, nézek befelé, látom pár ember megy a kocsi felé. Hm, nemsokára jönnek errefelé, szólok a főnöknek, hátha kint van ő is területen, mert akkor bizony elcsípjük őket. Meg egy kis erősítés sem ártana. De lám csak, a terepjáró, míg a főnökkel beszéltem, megfordult, és nagy tempóval robog is visszafelé, afelé a sorompó felé, ahonnan eljöttem ide. Több se kellett, én is elindultam arra. Ám sajna a tsz telepnél pont mögé kerültem egy traktornak, megelőzni nem tudtam, így megléptek, sorompót tárva nyitva hagyva, ismerős szerint nagyon siettek. Szerencsére pont szembe jöttek velem, így meglett a rendszám. De hitelből van az autó, így egyelőre csak a tulaj (egy autó kereskedő) elérhetőségei vannak meg. Ám egyszer nem fognak tudni meglépni. Szép nap lesz.
    A rádiót már tegnap elkezdtem használni, de úgy látom, hogy csak én a kintiek közül. de sebaj, jövő hét keddtől a többieknek sincs kegyelem, használniuk kellesz. Bár én szívem szerint a céges mobilokat is beszedném, hogy csak ez maradjon, így a cég spórolhat a telefonokon, de ez csak az én eldugott kis gondolatom, a többiek meglincselnének érte. A rádió hangminősége nagyon jó, kristálytisztán lehet hallani mindent, egyszerűen lehet kezelni, a térerő és az akkumulátor visszajelző is nagyon hasznos (a Motorolla GP300 ezen a téren nagyon csapnivaló volt, bár az igaz, hogy a két eszköznek és hálózatnak az égvilágon semmi köze nincs egymáshoz, két különböző világ), és maga a készülék is barátságosabb, kisebb súlyú (ez végre nem húzza le a gatyát az emberről). Szóval szerintem ez nagyon használható.
    Az IP54 védettségről végre tudom, mit takar:
    Egy IP 54-es védelmi osztályú készülék védett por (tartós behatás esetén a por azonban mégis behatolhat) és fröccsenő víz (folyamatos vízsugárnak azonban nem képes ellenállni) ellen. Figyelembe kell venni, hogy a készülékek hideggel ill. hőséggel szembeni ellenállóképességét nem veszik figyelembe az IP-jelölésben.
    A védelmi fajta jelölésében mindig meglévő IP betűkhöz egy kétjegyű szám adódik. Ez azt jelzi, hogy a készülék érintés ill. idegen testek (első számjegy) és nedvesség (második számjegy) tekintetében milyen mértékű védelmet nyújt.

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

Aktív témák