Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bi55

    csendes tag

    válasz 7ER #533 üzenetére

    Tisztelt Szakértő Urak!

    Segítségeteket szeretném kérni, ugyanis eddig becsülettel szolgáló, szeretett Garmin Nüvi 255w-m bemondta az unalmast. A jelenség hasonló ahhoz, amit korábban többen is leírtak:

    - bekapcsoláskor a Garmin felirat megjelenik, majd a kijelző alsó részén apró karakterekkel kiírja a nüvi255w Copyright 2012 Garmin Ltd.or its subsidiaries
    - ezután kijelző elsötétedik (itt kellene a térképek beolvasását mutatnia), de sajnos semmi sem történik, a szerkezet leáll, legalábbis látszólag...

    Ha a számítógép USB portjához csatlakoztatom az eszközt, akkor is ugyaneddig jut el, azzal a kiegészítéssel. hogy folyamatosan ujraindul, egészen addig, amíg az USB-s csatlakozást meg nem szakítom.

    Természetesen átolvastam a fórumot, különösen a 533 és 534 hozzászólásokat, de sajnos csak a 4. pontig jutok el, mert hiába is figyelem a képernyőt, úgy tapasztalom, hogy a PC nem érzékeli a GPS-t.

    És itt megáll a tudományom, hogyan tovább? Kérem segítsetek! Köszönöm!

    Még egy kis info, hátha fontos. A gyári állapothoz képest csak ez módosult. Kb. egy hónapja lett frissítve a NaviGuide a 6.0-ról a 6.3 verzióra, a gyári SD kártyán, a http://www.garmin.hu/naviguide-magyarorszag-v63#SD honlapjáról. Ugyanekkor lett frissítve a készülék szoftvere is a WebUpdater segítségével, a honlap ajánlása szerint. Lehet, hogy ez volt a hiba??

  • bi55

    csendes tag

    válasz 7ER #568 üzenetére

    Szia, válaszodat nagyon köszönöm.

    Hogy mi is törtépnt? Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan: a kb. egy hónappal ezelőtti térkép- és a javasolt szoftverfrissítés óta a szerkezet szabályosan működott a tegnapi délelőttig, majdnem napi használatban, itthon és külföldön is. Ha néha csatlakoztattam PC-hez, a kijelzőjén szabályosan mutatta az "adatátviteli módot", a PC-n pedig USB-meghajtóként kezelhető volt, pl. POI-lista felmásolásakor. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az eszközcsatlakoztatás bontásakor mindig használom a "Hardver biztonságos eltávolítása" opciót...

    Tegnap reggel tapasztaltam az első gondot, ugyanis a Bp-London viszonylatot (legrövidebb útvonal, fizetős utak kizárásával) Ukrajnán és Lengyelországon keresztül próbálta tervezni. Ezt azért furcsának találtam... Többszöri próbálkozás (tervezési paraméterek módosítása) után a -korábban leírt- magától kikapcsolós illetve ujraindulós állapot állt be.

    Most ott tartok -és itt állt meg a tudományom-, hogy hiába csatlakoztatom a GPS-t a PC-hez, úgy látom, nem érzékelik egymást szabályosan. Nem látom USB driveként, a G7toWin program pedig "Failed to open usb port: Invalid handle" hibaüzenetet ad. Így nem tudom kiolvasni a HID-t sem, ennek hiányában nem tudom melyik RGN változatot kellene letölteni...

  • bi55

    csendes tag

    válasz 7ER #570 üzenetére

    Szia, válaszaidat továbbra is köszönöm.

    Sajnos szeretett Nüvim még csak véletlenül sem csinálja azt amit elvárna tőle az ember. Viselkedési változatok, amiket produkál különböző "támadási kísérletek" esetén:

    1.) változat, sima bekapcsolás, power gomb egyszer balra elhúzva, majd elengedve: szabályosnak tűnő indulás, Garmin felirat megjelenik, majd a képernyő alján az apróbetűs szöveg is. Majd pittyen egyet és a képernyő elsötétedik. Továbbiakbann nem történik semmi, a bootolási folyamat leáll (lásd 567. hozzászólás 2. bekezdés).

    2.) változat, bekapcsolás folyamatosan balra húzva tartott power gombbal (ugye ekkor kellene a Pre-Boot-Mode-ba kapcsolnia): pontosan ugyanazt csinálja, amit az előző pontban leírtam, sajnos nem jut el a Pre-Boot-Mode-ba, bármeddig is tartom a power gombot balra elhúzva.

    3.) változat, az előző pont szerint Power gomb folyamatosan balra húzva tartva, de amint megjelenik a Garmin logó, a leírás szerint az USB portot csatlakoztatom: a folyamat ugyanúgy játszódik le, csak végtelen ciklusba keveredve folyamatosan újraindul, a képernyő elsötétedése után kb. 3 másodperccel újra megjelenik a Garmin logó. Ezt addig csinálja amíg meg nem szakítom az USB-s kapcsolatot. Egyébként ugyanezt tapasztalom akkor is, ha a kocsi szivargyújtós töltőjére csatlakoztatom.

    Itt kell megjegyeznem, hogy korábban ugyanezen PC-s USB porthoz csatlakoztatva szabályosan USB-drive-ként látszódott az eszköz, szabatos adatforgalmat lehetett lebonyolítani és a készülék kijelzőjén is a számítógépes kép volt látható. A szivargyújtós töltőnél simán lehetett használni GPS-ként, tehát érzékelte a táp illetve az adatátviteli kapcsolódás különbözőségét.

    Összegezve: úgy érzékelem, hogy a bootolási folyamat csak elkezdődik. A PC-ről nem lehet elérni, az USB-s kapcsolat nem épül fel, vélhetően a GPS miatt, mert ugyanazon USB porton más eszközök gond nélkül csatlakoztathatók a PC-hez.

    Természetesen megpróbáltam az adatmatrica alá eldugott resetgomb megnyomásával is. A gomb megnyomásakor a képernyő kb. 3 másodpercre teljesen "kifehéredik", majd egy szabályos boot folyamat kezdődik, ami az 1. pont szerinti módon leáll.

    A javasolt forrásokat gondosan végigtanulmányoztam, meg még további egyéb helyeket is. Szinte mindegyik forrás alapnak értelmezi, hogy a PC és a GPS csatlakoztatása után van szabatos adatkapcsolat közöttük. Jelen esetben erről szerintem nincs szó, és ez okozza a valódi problémát. Ugye addig nem tudom a hardverID-t kiolvastatni, és az RGN sem tölthető fel.

    Kezdek egyre elkeseredettebb lenni...

  • bi55

    csendes tag

    válasz 7ER #572 üzenetére

    Szia, nagyon köszönöm kitartó segítségedet.

    Sajnos az egész hosszú hétvége ráment a kísérletezésre és a netes források tanulmányozására. Vagy én vagyok nagyon béna, vagy máshol van a gond. Természetesen igen pontosan betartottam az általad leírtakat, külön figyelve a csatlakoztatás időzítésére, sajnos érdemi eredmény nélkül.

    A javasolt csatlakozási módszer esetén a G7toWin az alábbi üzenetet adja:

    Ettől eltérő eredményeket kaptam, ha a képernyő bal felső sarkát is nyomva tartottam a teljes folyamat ideje alatt:
    a. verzió

    b. verzió

    Ekkor a készülék újraindulási hajlama a képernyő bal felső sarkának nyomva tartásának idejére megáll, de amint azt a módszert javasoló forrás leírása szerint kb. 20 másodperc múlva a képernyő kalibráló funkció jelenik meg egy pillanatra, és ekkor kezdődik a boot-folyamat.

    Először nagyon megörültem az a. verziónál látható háttérablakon látható adatoknak. Le is töltöttem a jelzett ID szerinti RGN file-t. Kicsit később rájöttem, hogy ezt adatlistát a G7toWin szoftver akkor is megmutatja, ha nincs is GPS a számítógéphez csatlakoztatva. Vagyis úgy gondolom, ezek az adatok a programba „be lettek égetve” és sajnos nem a gépem adatai...

    Ime a G7toWin által produkált ablak tartalma GPS csatlakoztatása nélkül:

    Ezért áll meg a tudományom. Lassan eljutok addig, hogy nálamnál ügyesebb vagy értőbb ember kezébe adnám a Nüvit, hátha van a dolognak értelmes kimenete..., mert még sokáig szeretném meggyógyult állapotában használni.

    Sajnos nagyon hosszúra sikeredett panaszkodásom, ezért külön elnézést kérek.

  • bi55

    csendes tag

    válasz bi55 #573 üzenetére

    Most látom, hogy az a. és b. verzió ábráit fordított sorrendben raktam fel, legalábbis a szövegbéli hivatkozáshoz képest. Remélem ez túl nagy gondot nem okoz. Elnézést érte.

Új hozzászólás Aktív témák