Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bi55

    csendes tag

    válasz 7ER #570 üzenetére

    Szia, válaszaidat továbbra is köszönöm.

    Sajnos szeretett Nüvim még csak véletlenül sem csinálja azt amit elvárna tőle az ember. Viselkedési változatok, amiket produkál különböző "támadási kísérletek" esetén:

    1.) változat, sima bekapcsolás, power gomb egyszer balra elhúzva, majd elengedve: szabályosnak tűnő indulás, Garmin felirat megjelenik, majd a képernyő alján az apróbetűs szöveg is. Majd pittyen egyet és a képernyő elsötétedik. Továbbiakbann nem történik semmi, a bootolási folyamat leáll (lásd 567. hozzászólás 2. bekezdés).

    2.) változat, bekapcsolás folyamatosan balra húzva tartott power gombbal (ugye ekkor kellene a Pre-Boot-Mode-ba kapcsolnia): pontosan ugyanazt csinálja, amit az előző pontban leírtam, sajnos nem jut el a Pre-Boot-Mode-ba, bármeddig is tartom a power gombot balra elhúzva.

    3.) változat, az előző pont szerint Power gomb folyamatosan balra húzva tartva, de amint megjelenik a Garmin logó, a leírás szerint az USB portot csatlakoztatom: a folyamat ugyanúgy játszódik le, csak végtelen ciklusba keveredve folyamatosan újraindul, a képernyő elsötétedése után kb. 3 másodperccel újra megjelenik a Garmin logó. Ezt addig csinálja amíg meg nem szakítom az USB-s kapcsolatot. Egyébként ugyanezt tapasztalom akkor is, ha a kocsi szivargyújtós töltőjére csatlakoztatom.

    Itt kell megjegyeznem, hogy korábban ugyanezen PC-s USB porthoz csatlakoztatva szabályosan USB-drive-ként látszódott az eszköz, szabatos adatforgalmat lehetett lebonyolítani és a készülék kijelzőjén is a számítógépes kép volt látható. A szivargyújtós töltőnél simán lehetett használni GPS-ként, tehát érzékelte a táp illetve az adatátviteli kapcsolódás különbözőségét.

    Összegezve: úgy érzékelem, hogy a bootolási folyamat csak elkezdődik. A PC-ről nem lehet elérni, az USB-s kapcsolat nem épül fel, vélhetően a GPS miatt, mert ugyanazon USB porton más eszközök gond nélkül csatlakoztathatók a PC-hez.

    Természetesen megpróbáltam az adatmatrica alá eldugott resetgomb megnyomásával is. A gomb megnyomásakor a képernyő kb. 3 másodpercre teljesen "kifehéredik", majd egy szabályos boot folyamat kezdődik, ami az 1. pont szerinti módon leáll.

    A javasolt forrásokat gondosan végigtanulmányoztam, meg még további egyéb helyeket is. Szinte mindegyik forrás alapnak értelmezi, hogy a PC és a GPS csatlakoztatása után van szabatos adatkapcsolat közöttük. Jelen esetben erről szerintem nincs szó, és ez okozza a valódi problémát. Ugye addig nem tudom a hardverID-t kiolvastatni, és az RGN sem tölthető fel.

    Kezdek egyre elkeseredettebb lenni...

Új hozzászólás Aktív témák