Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz titetoyz #41057 üzenetére

    Én minimalista cipőt ajánlanék terepre, de nem gondolom úgy, hogy nagyon értek hozzá. Egyszerűen csak az jött le az eddigi sérüléseimből, hogy nem jó, ha fogja a bokám a cipő, és gyakorlatilag az töri ki / szakítja el, amikor rálépek egy kőre, ahogy az sem jó, ha vastag párnázott a talpa, és nem érzem benne, hogy kőre léptem, csak amikor már túl késő reagálni rá, és elkerülhetetlen a sérülés. Ez persze nem csak kőre igaz, hanem bármilyen egyenetlenségre. Én csak minimálisat terepeztem, pont az ilyenek miatt, hogy utcai cipőben próbáltam. A FiveFingers szerintem jóval alkalmasabb rá, csak én aszfaltra valót vettem, aminek kimondottan vékony a talpa, és túl fájdalmas volt terepen futni vele. Inkább füvön szórakoztam vele, amíg hordtam. Talán majd újra előveszem, ha lement a tél. Most nem akarom megkockáztatni, hogy kinyírja megint a vádlimat. Persze nem muszáj a FiveFingers, van egy csomó minimalista cipő is, aminek kevésbé extrém a kinézete, meg nem gyűjti be a füvet a lábujjak között. :D Egyébként nem tudom, hogy van e értelme ilyeneket venni. Mármint egy Tisza csukában sincs több csillapítás, mint ezekben. Egyedül talán az ergonómia, ami miatt megéri. Pl a FiveFingerst szinte nem is érzem, hogy a lábamon van. Nagyon kényelmes, amíg az ember nem kezd el futni benne, utána viszont veri a talpat rendesen...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák