Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aristeus

    tag

    válasz tomcica #3551 üzenetére

    Azt mondta, hogy ezalatt a pár hónap alatt mióta futok nem volt elég ideje a szalagoknak, izületeknek megszokni a terhelést. Szóval ne csodálkozzak, hiszen februárban 7:30 min/km-es tempóban kezdtem a futást, októberben meg már 4:30 min/km alatti, intenzív edzéseket is tartottam.
    Egy hónap kötelező pihenés, meg nyújtás minél többször.
    Valamint meg kell erősítenem a szalagokat, (addig nincs intenzív edzés) ezt pedig csak úgy lehet, hogy szép fokozatosan növelve a távot (akár 25K-30K-ig is), kocogva kell fussak legalább 2-3 hónapig, futás közben is többször nyújtva a szalagokat.
    Szóval most az a tervem, hogy amint lehet elkezdem 3 vagy 5K-val, (heti 3x) aztán minden héten ráteszek 1-2K-t, attól függően, hogy hogyan érzem magam. Végig aerob zónában. Április 21-én lesz a Vivicittá Városvédő Futás és Félmaraton, azon szeretnék elindulni, az lenne az első félmaratoni versenyem. Szóval Március közepéig kitartanának az aerob futások, hogy meglegyen mondjuk a 20-25K, aztán meg az utolsó hónapban lehetne gyorsítani valahogy. Majd ebben kérném ki a tanácsodat, hogy milyen módszerrel gyorsítsak az aerob alapra.
    Valamint +1 jótanácsot adott, hogyha lehet kerüljem az aszfaltot, bár a mostani cipők elég jó csillapítással rendelkeznek, de ha tudok fussak inkább terepen, vagy salakos-pályán... :)

    Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Új hozzászólás Aktív témák