Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #39102 üzenetére

    Ő azt veszi fel, amit a szponzor ráad. Egy szál ágyékkötőben, mezítláb is kb ugyanezt a tempót tudja, nincs szüksége ehhez órára (sem).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz oxox #39119 üzenetére

    Mindig lesz aki jobb nálad, vagy csak egyszerűen többet fut, vagy gyorsabban. Ez nem von le semmit abból, amit te elértél.

    Én ma Ironmant néztem, itt volt nálunk, a faluban az európa bajnoki futam. Reggel elmentünk egy gyors körre, a biciklis élbollyal már összefutottunk. Aztán inkább tévén néztük a többit. Patrick Langének (tavalyi világbajnok) ez a verseny megint nem jött össze, féltávon defekt, futásnál meg gyomorproblémák, de azért majd’ egy óra hátránnyal bejött 11-ediknek. Jan Frodeno a tavalyi után ezt is behúzta (7:56-tal, ami ebben a mai 38 fokban nagyon brutális idő). A bicajról együtt szálltak le Sebastian Kienlével, utóbbinak rögtön ki is operáltak a sarkából egy üvegszilánkot, ami az úszás óta benne volt (185 km-t letekert vele). Futásnál 10 km körül ezzel együtt is utolérte Frodenot, de nem tudta tartani az első helyet. 4 percet kapott a végére, 8:00:01-gyel ért be. A harmadik már tőle is 17 percet kapott. Ennél nagyobb dráma már csak a nőknél lett, Sarah True 1,5 km-rel a vége előtt, 6 perces előnnyel omlott össze, 500m-t még botorkált-szédelgett, mire elkapták összecsuklás közben, pont egy frissítőpont kellős közepén. Négyen cipelték be az orvosi sátorba, mikor magához tért, négykézláb, zokogva próbált meglépni, és folytatni, de nem engedték neki. Szívszorító jelenet volt.

    Mindeközben Walmsley 14:09 órával behúzta idén a Western States 100 mérföldet. Kicsit jobb idő volt arrafelé, a laza 27 fok biztos sokat segített a tavalyi 40 után, hogy 20 percet még farigcsáljon a saját pályacsúcsán.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Aristeus #39241 üzenetére

    Október 28, Frankfurt. :D

    Csemetének gratula. Intervallban (400 alatti távokon) rommá fog verni, hihetetlen robbanékonyak még ebben a korban. Ráadásul elképesztően hamar regenerálódnak, szóval olyan 10x200-on, 100-as szünetekkel a felétől biztosan semi esélyed sem lenne. 400-akon csak azért, mert az nekik már kicsit hosszú. ;]

    Ugyancsaka gratula a TT ultrásoknak, nem semmi, mit mentetek.

    Vasárnap nekem hosszú nap volt, mivel az utóbbi időben a melegek miatt hanyagoltam az ilyesmit, most a kis lehűlésssel végre lehetett menni. 11-12 km-ig lazáztam, utána asszony hazaindult, én meg megtoltam a végét. Volt benne két domb(ocska), egyedül azokon nem tudtam tartani a tervezett 5:00-s tempót, meg eleve már majdnem 12-nél kapcsoltam rá, így lett az utolsó 10k 51:30. Pulzus is rendben volt (160 körül megállt), jól is éreztem magam, szóval elégedett vagyok vele. Utána párom kitalálta, hogy bicajozzunk el a barátnőjével még Mainzba délután. Gyanús volt nekem a project előre, főleg, amikor mondták, hogy olyan 60-70 km lesz, de mondom, legyen. Épp raknám be a bicajokat az autóba, néz rám csúnyán, hogy nem lehetek ennyire lusta. Szóval bicajra fel, 15 km a barátnőig, benne a Frankfurti IronMan legendás emelkedője a Heartbreak Hill, 10+% emelkedő, olyan 1,5 km-en keresztül, meg utána még egy laza levezeteő domb kb ugyanilyen távon. 60 km-t mutatott az óra, amikor Mainzba értünk, akkor már kínomban röhögtem. Visszafelé sikerült némi eltévedést megspórolni, szóval 100 km-nél voltunk Frankfurtban, barátnő felajánlotta, hogy hazahoz minket. Büszke vagyok a csajokra, nagyot mentek, olyan 17 kmph lett a bruttó átlag, de ebben benne vannak az eltévedések, visszafordulások, térképnézegetések, szelfizgetések is, 6 óra lett a vége a túrának (ettünk egyet Mainzban, addig állt azért a stopper). Párom leghosszabb túrája eddig 42 km volt bringával, én egyszer már mentem 100 fölött életemben, de annak már 23 éve. :D

    Szóval duathlon-nap volt, meg is lett egy féltávos ironman :U, az úszást leszámítva. Innét kezdve egészen kíváncsi lettem, hogy milyen lehet ez úgy egyben, asszem jövőre rápróbálok egy mini-triathlonra (ha jól láttam, létezik 1,5k - 40k - 10k táv is). De addig is első körben meg kéne nézni, hogy milyen is normális tempóban lehajtani egy ilyen hosszabb távot (40-60-90?) bicajon, gondolom azért a 25-30 kmph közötti sebesség körül van valahol a beugró. Sokat segítene persze, ha nem kell lámpázni, gyalogosokat, kutyasétáltatókat, ebájkos nyugdíjashordákat kerülgetni, vagy ha az ember legalább nem téved el, és kell emiatt pár km-enként megállnia térképezni. Biciklivel is van némi gondom, a váltón az utolsó 2 fokozat nemigen akar működni, de alatta eggyel is néha spontán kidobál, be kellene állíttatnom, mert így pont a nagyobb tempót nem tudom tartani. YouTube videót nézegettem, de nem merek hozzányúlni, mert csak teljesen elrontom, amilyen fakezű vagyok.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Aristeus #39259 üzenetére

    Amúgy van még október 13. a Köln Marathon, ott is ott leszünk, de csak váltóban. Az is szép nagy rendezvény, de ugye nekünk Frankfurt a hazai pálya, előtte két héttel nem bohóckodunk. Tavaly Koblenzben futottam még, az egy jóval kisebb verseny, szeptember második vasárnapja mindig (idén 09.08.), idén még nem tudom, megyek-e... Arra most már el is kellene kezdeni készülni. Ezek vannak a környéken, amiket ismerek. No meg persze ott van még Berlin, október 17-én, de az extrém drága, és ha nem vagy elitfutó, akkor csak sorsolással lehet bekerülni, és legközelebb már csak 2020-ra. Mondjuk persze világverseny, biztos jön idén is a világ élmezőnye.

    Bicikliülést érzem, de nem vészes, szerencsére készültünk betétes gatyóval. :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz zaskar #39273 üzenetére

    Én meg megint elmentem leszedetni a tyúkszemeket a hüvelykujjam és a talp találkozása tájékáról. Mindkét lábon volt kettő-kettő. Hosszabb futásoknál néha majd beszartam, úgy tudtak fájni. A medizinische fusspfleger szerint sürgősen keresnem kéne valami olyan cipőt, ami ezen a tájékon (elöl, a hüvelykujj tövénél) jobban csillapít. De ugye ugyanakkor valamennyire stabil cipő is kéne. GT2000 amennyire érzem, inkább hárul csillapít, pega meg eleve keményebb cipő mindenütt (ezért is szeretek benne futni). Saucony guide-ot szétkoptattam belülről, meg nehéznek is találtam, nike structuret nem bírom megszokni, az már túlságosan támaszt. Tippek? Vomerot érdemes lenne próbálni, az puhább elöl? Ha szűkebb fazon, az nem baj, elég szűk, de magas a lábfejem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Köszi a tippeket mindenkinek! A Libertyt felpróbálom valahol a környéken, meg nézek NB-t is. Ahogy visszaemlékszem a guide-ra, tényleg elég széles volt elöl, ami nekem nem szerencsés, mert nem azéles, hanem szűk a lábfejem. On-t dícsérik nagyon, de nekem borzasztó fura ez a talpkialakítás.

    Amúgy ahogy próbálgattam, szinte biztosan abból adódik az extra terhelés, hogy befelé dől a bokám, így elöl is a nagylábujj kapja az ívet. Ha szándékosan ellentartok a bedőlésnek, akkor mindjárt érzem, hogy az első talppárna is sokkal egyenletesebben terhelődik.

    A külön talpbetétet is lehet megpróbálom, ha máshoz nem, regeneráló körökhöz, aztán ha természetellenesnek hat, akkor legfeljebb megy vissza az eredeti.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dabgergo #39306 üzenetére

    Nem nekem szántad ugyan a kérdést, de nekem is van. Nem kimondottan könnyű, de nem is nehéz. Minden szempontból olyan igazi közepes cipő. A 32-es széria óta van Pegám, gyűröm is őket rendesen, mindig egy kicsit jobb lesz, de nagy különbség nincs köztük. Ha bármelyik modellel találkoztál már, ez is olyan. Egy 34-esbe ma is beletettem megint 24-et, tegnapelőtt egy 35-öst is megjárattam egy tizenkettesen, a kettő között tegnap egy régebbi gt2000 is kapott egy tizest, de még mindig ezekben a pegákban szeretek a legjobban futni, még ha más cipő puhább is, meg jobban is tart. Most nemrég került két pega 1000 km fölé, de rövid lazákra még bármikor jók. 10 körül már érezni, hogy nem tompítanak úgy, mint régen, de kopás se nagyon látszik a talpon, a felsőrészük meg egy mosás után újnak is elmenne. Szerencsétlen asicsok közül egyik sem érte el az ezret, vagy a talp kopik simára, vagy a szövet lyukad, szakad. Jó esetben 600-800 között bírnak nálam.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dabgergo #39308 üzenetére

    GT2000-nél könnyebb, direktebb, közvetlenebb, kevésbé puha, kevésbé csillapított, de azért nem az a fapados, fullneutrális cipő. Arra figyelj viszont, hogy elég szűk, ha széles a lábfejed, akkor inkább próbáld fel előtte. Szerencsére ebből biztos minden boltban találsz, amilyen népszerű.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dabgergo #39316 üzenetére

    Német intersportban épp akciós, nem tudom, MO-n ugyanazok az akciók vannak-e ilyenkor. MOndjuk az a 90 eur annyira nem best buy, de nem is vészes. Amúgy érdemes a nike.com-ot is megnézni, szerintem él még a JULY20 kuponkód is, ami ad 20%-ot az akciós cuccokból is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz emvy #39370 üzenetére

    Nekem most garmin szerint 51. :D Tavaly ilyenkor még a 48-nak is örültem. Előtte évben 46 volt. A grafikon szerint az első mérések 3 éve simán 40 alól indultak. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz I02S3F #39468 üzenetére

    A kardióbázisod fogy el. Vagy túl gyorsan futsz, vagy egyszerűen még csak ennyire van felépülve az állóképesség. A futás nem a türelmetlenek sportja. Nekem majdnem egy év kellett hozzá, hogy le tudjak futni egy teljes órát egyben - igaz, minden lehetséges hibát elkövettem kezdőként, nekem is az volt akkoriban a lényeg, hogy egy óra alatt minél nagyobb távot megtegyek. Mai fejjel egyértelmű, hogy türelmes alapozással többre mentem volna.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #39478 üzenetére

    * távolságra = időtartamra

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Graphics #39509 üzenetére

    Semmi gondja, egyszerűen csak bődületes terhelést kap futástól. Már az eddigiekhez képest. Hozzá fog edződni. Core-edzésekkel, vagy valami ‘csajos’ edzéssel sokat lehet rajta segíteni (pilates, yoga, freeletics, ilyesmik).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bandus #39517 üzenetére

    Nem véletlenül mondom mindig, hogy ha a térded fáj, első körben a csípő oldalirányú nyújtása legyen az első... Biztos nem árt a nadálytő-kence sem, de hogy az esetek jó nagy részében a megfelelő nyújtás hiánya okozza, az is biztos.

    Nézegetem egyébként a hőmérsékletet felétek, igen el vagytok kényeztetve. :D Én itt a trópusokon maratoni tempónál nem tudok gyorsabban menni, és 1 óránál többet nem merek kint lenni. Így is sorban döntögetem a pulzuscsúcsokat, valahol 185 körül lehet a hr maxom, az óra végére nagyjából tempótól függetlenül el tudok most jutni 175-ig. Óvatosságból emelkedőkön még bele is sétálok pedig, nem kéne agyvérzésig eljutni. A tegnapi 33-34 még majdnem fincsi meleg volt, a mai 38 azért kicsit megütött. Főleg tűző napon, ahol hozzá lehet még adni pár fokot a hőérzethez.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz ígyvanferi #39523 üzenetére

    [link]

    A másik nagyon jó erre a jógás hattyú pozíció, és annak variációi.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Nekem ma sikerült megint félrelépni túrázás közben. Jobb boka, külső oldal. Nem vészes, futni is tudok vele, de fáj. Nem bírtam ellenállni az erdőnek, kicsit megiramodtam, azonnal beüt a ménkű. Kísértettem a sorsot a héten, gyönyörű a szlovén táj, egyszerűen nem lehet nem lemenni az aszfaltról, de nekem _nem_ _szabad_ terepen futnom. :( Valaki üssön agyon, légyszi, ha még egyszer megpróbálom. :O

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz ígyvanferi #39632 üzenetére

    Tökmindegy, mindkettő volt már sérült. :O Ezen speciel varrtak is már szalagot, igaz, annak már 20+ éve. Amúgy az utolsó sérülésem is ezen volt, de akkor a boka belső felén. Az a gond, hogy már akkor is fáj, ha nem terhelem. Érdekes modon ha járok rajta, kicsit jobb lesz. Gondolom az extra kíméléstől tegnap délután/este/éjjel berövidült, nyújtani meg nem merem. Ma indulunk haza a nyaralásból, útközben még megnézzük a várat Bledben, az kövezett út, szigorúan lassú séta, valahogy kibírom hazáig, ott meg majd kapja a keringésserkentő kencéket, meg asszem lesz egy hét szünetem (csak optimistán!).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz ZavaBalazs #39640 üzenetére

    Erdőt semmilyen gps nem szereti, a lomb nedvességtartalma bezavar.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz concret_hp #39726 üzenetére

    Nem kérdezem meg, hogy fájt-e. :DDD
    Kalap le! Láttam amúgy a strava logot, már azon felszisszentem. Részletes beszámoló azért jöhet!

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Never79 #39800 üzenetére

    Párom ebben az évben low-carb diétán van (nem mondom, hogy no-carb, mert az technikailag kb kivitelezhetetlen). Májusban minimális felkészüléssel csinált egy maraton pb-t, amúgy is jobb formában van, mint valaha. Ledobott kb 5 kilót is, pedig nem volt nagy darab amúgy sem, de amilyen szerencsés, pont a pocaktól szabadult meg. Most olyan 50 kg a 160 centihez - kb, mint tomcica a jobb napjain, csak sokkal szebb. :P Mondjuk jóval lassabb is... Az évben lassan 1400 km-hez ér teljes állás, munkahelyváltás, két tinédzser gyerek, két kutya, és egy hülye férj mellett, szóval valahonnét vsak összeszed hihetetlen mennyiségű energiát szénhidrát nélkül (illetve azt max véletlenül, vagy csak minimálisan szükségesen bevive) is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz norby_42 #39797 üzenetére

    Na akkor most azt képzeld el, hogy kétszer körbefutottam a bohinji tavat, és mire jött volna a bledi, kiment a bokám túra közben. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #39811 üzenetére

    Jó, persze jóval 4 óra fölötti maratonról beszélünk, nem világcsúcskísérletről. Ráadásul ő sokkal jobb nálam hosszútávú állóképességben, konkrétan ugyanazt a 4:25-ös maratont én jó 10 ütéssel magasabb pulzussal futottam le, mint ő. Amúgy is az az érzésem, hogy a nők szervezete sokkal hamarabb kapcsol le, nem engedi fullba tolni a kretént, valahogy zsigerből óvatosabbak (nem élsportolókról beszélek, hanem a nagy átlagról), szóval gyanítom, hogy sokkal nagyobb részt tud aerob tartományban produkálni. Ezzel együtt hosszúfutásra/versenyre szoktunk vinni gumicukrot, zselét, gyümölcsöt, nyilván olyankor kell azért némi betöltés, hétköznapokban viszont nincs kenyér, nincs krumpli, nincs rizs, nincs tészta, nincs süti/csoki, gyümölcsből sem mindenféle, csak amit ‘szabad’, csak hús van, meg zöldségek, meg mindenféle magok. Én őszinte áhitattal figyelem, hogy milyen jól bírja, de személy szerint képtelen lennék erre. Pedig 5kg-t kéne kb nekem is leadnom, illetve átépíteni zsírból izommá...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #39832 üzenetére

    Csípős mustárt, és skandináv szendvicsubit is tegyél bele, ezek egészségesek. Meg igyál rá egy alkoholmentes weizent!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz concret_hp #39838 üzenetére

    Wow, ha nagy leszek, ezt szeretném egyszer én is kipróbálni, olyan borzasztóan hangzik. :D Óriási kudos, hogy végigcsináltad!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #39839 üzenetére

    Tiszta sor, ezért írtam, hogy nem no-carb, hanem low-carb diéta.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dellfanboy #39895 üzenetére

    Nike outletben vettem most 56 eurért megint Nike Pegasus 34-et (klasszikus fekete-fehér), meg 62,80-ért egy narancs-szürke Epic React Flyknitet. Utóbbit még ki kell próbálnom futásnál, lehet, hogy nem lesz elég stabil, de nem is bánnám, mert marha jól néz ki, és vorzasztó kényelmes is, simán elhordom utcára is.

    Lett hely itthon, egy asics gel zaraca, meg egy régi utcai nike tr szétmentek, szóval kuka, kiraktam egy salomon sense linket is, ami összesen 330 km körül ment csak, mert sajna 41 és 1/3-os volt 42 helyett, és tört/nyomott, illetve nyugdíjba ment egy Pega 32 1200, illetve két Pega 34, egyenként 1000 fölötti km-állással. Utóbbiaknak a felsőrészt illetően semmi bajuk, de már igen kopogósak, meg nagyot ütnek vissza futásnál, maradnak utcai, szabadidős, kutyasétáltatós cipőnek. Van még két 34-es Pegám 400-600 között (illetve egyet ma avattam fel, és egy még szűzen a szekrényben), kérdés, hogy mit kezdek majd ennyi kutyasétáltatós cipővel, ha azok is elérik az ezret... A régebbi Asics GT2000/4 is már 800-nál van, a felsőrésze egész jól bírja, a talpa viszont szép simára kopott, nem tudom, elkocogok-e benne 1000-ig, de már be van tárazva egy GT2000/6 utódnak. Ezek is igen le vannak néha akciózva, és remek regenerációs cipők.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz titetoyz #39931 üzenetére

    Van vagy 3 pár levetett futócipőm nekem is, de amikyen tempóban mennek beléjük a km-ek év végéig kinéz még vagy 3 pár. Ok, hogy kutyasétáltatáshoz kell, de a kb hétéves nike-mat is csak azért fogtam most be fűnyíráshoz, mert lett helyette 3 másik pár egyéb szabadidős tevékenységhez. Ha már nem futok benne, egyszerűen lehetetlen őket széttaposni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz emvy #39937 üzenetére

    Nekem az a benyomásom, hogy nem is a hőmérséklet öl, vagy a páratartalom, hanem a direkt napsütés. Sajnos nem sok összefüggő árnyékos rész van a környéken, napon futni meg gyilkos. Egyhetes kényszerpihenővel kezdtem a hónapot, legalább sikerült is jól kipihenni magam, erre most ez a hét is kényszerből laza, ha egy óránál többet vagyok napon, teljesen kikészülök.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dabgergo #39948 üzenetére

    Most vettem egy Fenix 5-öt, ami már eleve kifutó modell az 5 Plus óta. Pörögtem rajta eleget, hogy megéri-e, és azóta is lelkiismeretfurdalásom van, hogy dobtam a hároméves FR235-öt. Mondjuk ennek a pulzusmérője pontosabb, de ez egyedi probléma, másnál az fr235 is jól mért. Ami vicces, az a training load, meg a stress level (tqlán még a hőmérő, iránytű, barométer?), no meg persze szebb is, de ezért ennyi pénzt kiadni... Pedig ‘csak’ ~300 eur volt akciósan, és még a fr235 eladásával is visszajött 120 eur. Szóval ez most szerintem 3 évig megint jó lesz, ha nem tovább.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #39978 üzenetére

    Épp ma néztem, van két faluval arrébb egy pont, irodaház mélygarázzsal, nagy szellőzőkkel, pedig csak 2-3 emelet, földszinten pékség, edzőterem, de lehet valami durva elektromos cuccuk, mert ott mindig meghülyül a gps 1-200 m-en.

    Amúgy tök egyenesen futok a folyó mellett, annyi, hogy van egy kis rámpa fel a híd tövéhez, de az irányon az sem változtatna. Mindenhol máshol olyan 1-1,5m max az eltérés az útra vetítéstől, de általában még annyi sincs.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz margithid #40002 üzenetére

    Felejtsd el az alit. Decathlonos órák akkor már inkább, ha nem akarsz drága futóórát, vagy valami alap casio.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz margithid #40005 üzenetére

    Nem fog egy évet bírni. Igazából már az csoda, ha működik, vagy azt kapod, amit rendeltél. Amazon is elkurvult, tele van mindenféle kínai szeméttel, garminhoz rendeltem két szíjat, az egyiknek a csatja kidörzsölte a kezemet, ráadásul lekopott róla a króm, és berozsdásodott a fémrész, a másik helyett egy rca audio kábelt kaptam. Jó, refund persze van, szóval no para, de csodák nincsenek. És még csak nem is a legolcsóbbat tendeltem, 10-20 eur között volt mind a kettő.

    Én is szoktam látni ezeket a 3 dolláros okosórákat, bluetooth, telefonos értesítések, videóhívás, még talán a füvet is lenyírja, persze, mindezt uhd-ben. A html kód sok mindent elbír, megrendeli a palimadár, aztán azon a pár eurón úgysem fog cirkuszolni, amikor valami szart kap. De te pénzed, azt rendelsz, amit akarsz, felőlem valami nigériai herceggel is intézheted.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #40061 üzenetére

    Érdekes dolog ez a fogyás, nekem a 175/72-höz tartozik egy takaros kis sörhas, meg némi úszógumi még (persze nem akkora, mint amikor 84 kg voltam), higy a man-boobról ne is beszéljünk. Több, mint egy éve nem csinálok erőedzést, de egyre jobban érzem, hogy kéne, a karom látványosan le is épült, gondolom mell/hát vonalon is hasonló történt, csak ott a háj mindig elrejtette az izomkontúrt. Lábam viszont akkora, hogy a slim fit dolgokba úgy kell belepaszíroznom magam. Melegítőt alig találok, mert popsiban s-es kéne, ami hosszban ok, combban még elmegy, a vádlimon viszont úgy feszül, hogy varrás mentén szokott fesleni egy-két hónap után. Farmerből 30-ast hordok, sajnos nekem a slim fit teszene, de a brutál vádlik miatt nem egyszerű olyat találni, amit fel is tudok húzni. Olyan lábaim vannak konkrétan, mint egy félprofi biciklisnek, tisztára ijesztő, meg nem is értem. Pedig lábnapot sose csináltam, csak a futás ment mindig. Ráadásul ok, hogy sokat futok, de még csak kifejezetten jó sem vagyok benne, sem távban, sem tempóban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Agony #40181 üzenetére

    Szerencsétlenek egy zsák krumpli árának megfelelő dollárért akár egy rózsaszín masnit is a hajukba tűznek (aztán futnak vele egy 1:05-ös félmaratont a boltba menet), és aztán a riportban utána el is mondják, hogy ettől aztán húdesokat gyorsultak. Pont ők azok, akiknek azt a cipőt adja a lábára a nike, meg úgy öltözteti őket a stylist, ahogy akarja, a teljesítményükre úgy sincs hatással. Na jó, Kipchogét azért biztos zavarta az ominózus Nike cipő 2005-ben, Berlinben, de azért 2:05-re kifityegő betéttel is behozta a maratont.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #40215 üzenetére

    Pulzusmérés működik vízben, gps általában köhög azért, és pontos nemigen lesz. Amúgy ár/értékben a Fenix5/935(/735) most a legjobb, a többi (szerintem) drága, de ez nyilván nagyon személyes változó. Ja, meg van óra 3 dolcsiért aliról is, állítólag az is tud mindent, amit kell...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Tegnap elkocogtam a kocsiért a szervizbe. Csak 10 km körülnlett volna, szóval tettem bele még egy hurkot. Gondoltam, kipróbálom az inf3rno-féle játékot, kicsit megvariálva, hogy csinálok belőle egy piramist. 8 km-ig minden km-re rálapátoltam 5-10 sec minuszt, olyan 5:38-as első km-ről indulva. A terv az volt, hogy kb 4:45-ig lemegyek (ez most kb a 10k tempóm), utána ugyanilyen lépésekben vissza. Amivel nem kalkuláltam, hogy a 11. km-nél nemcsak jött egy emelkedő (az még belefért volna), de mivel új helyen futottam, jól el is tévedtem. Navinak hiába mondtam, hogy gyalog vagyok, amikor harmadszor vitt ki a 4 sávos útra, hogy akkor most itt 2,7 km egyenesen, akkor inkább lelőttem. Térképezéssel, visszafordulásokkal, útkeresésekkel, susnyában futással buktam a tervet, inkább tartottam az 5:00 körüli tempót, ahol lehetett. Pulzus is rendben volt, kevéssel 160 fölött, az még teljesen élhető. Fincsi meleg volt addigra (23-24 fok, tűző nap), és csak okyan 15-17-et terveztem, meg nem akartam félholtan a szervizbe érni, szóval kereken 20 km-nél megálltam egy shell kúton, és megvettem életem legdrágább red bullját 5,46 eur-ért (!), és leültem nyugiban meginni, aztán lekocogtam a maradékot. 22,5 km lett a vége, bruttó 2:08-cal, moving time-ra 1:57-et írt a garmin, ami 5:14-es átlag, de ebben a kocogás is benne volt a végén, a trail szakaszok is, meg a sétálás közbeni térképezés is, valamint az, hogy teljesen emberi formám volt még az autó átvételekor is. Ja, meg a vasárnapi 30 km sem volt azért még igazán jól kiregenerálva....

    Kicsit még dolgozni kell a 4:55/min körüli hosszabb résztávokon, aztán keresni még idén ősszel egy laposabb félmaratont, és megfutni végre azt a sub 1:45-öt.

    Ja, mellesleg érik be a szénhidrátcsökkentett diéta nekem is, egész héten már 70,x volt a súlyom, de ma reggel végre 70 kg-t mutatott a mérleg, olyan 20 éves korom óta nem voltam ennyi, pedig az nem tegnap volt.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz concret_hp #40332 üzenetére

    Mindkettőből 42-eseket hordok. Pega 34-et német outletben vettem 56 eur-ért. Szerintem már lassan a készlet vége, ősszel talán jön outletbe a 35 is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #40403 üzenetére

    Magnéziumból én 1-2 1g-s minitasakot (sticket) szoktam por formában betolni hosszú futásoknál (30 km fölött). Külön max annyit, ami a multis pezsgőtabiban, vagy iso-porban, illetve az egyéb élelmiszerekben, ásványvizekben van.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #40407 üzenetére

    És legközelebb vegye is videóra!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dabgergo #40427 üzenetére

    Ezt nem kell benedvesíteni használat előtt? Nekem akkor csinált ilyet a mellkaspánt, amikor szárazon kezdtem (nem vizeztem be, vagy megszáradt már, mire futni kezdtem). Ahogy elkezdesz izzadni kicsit, mindjárt jó lesz, szerintem ez kátszik a képen.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz ígyvanferi #40430 üzenetére

    ”Nálam gyakran olyan, mintha pont a felét mérné a valós pulzusnak (a két tappancsból csak az egyik kap energiát vagy nem tudom, én erre gondoltam, aztán lehet eleve tök más elven működik)”

    Valószínű, hogy ez nem a rendes működés lesz. Vagy hogy gondoltad? A páros ütéseket a jobboldali szenzor méri, a páratlanokat meg a bal? Vagy félpercenként cserélnek, addig a másik pihen? Vagy neked két szíved van, mint a Dr Who-nak, és ezért kell a két mérő?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz ígyvanferi #40433 üzenetére

    :D

    P

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #40444 üzenetére

    Én hősiesen végigfutottam a hőségriadós napokat is - a napi átlag 10 km mindig megvolt -, ráadásul napirendbeli sajátosságok miatt többnyire kora délutánonként. Most kezd beérni a dolog, hogy hűvös lett, olyan tempón is aerob tartományban tudok maradni, amiről korábban nem is álmodtam - 5:30-5:45 simán megy aerob tartományban, ha nem tűz a képembe a nap, és 15-20 fok között van. Abban bízok, hogy az 5-10 fok felé közeledve ez még jobb lesz.

    Ma mentem amúgy egy 6k-s versenyt, nem is annyira teljesítménykényszerből, inkábbérzelmi okokból, 4 éve ez volt az első közös futásunk a jobbik felemmel, és megmaradt hagyománynak. 2016-ban 37 perc kellett a 6km-hez, szóval nagyon nem így álltunk, mint most, ő idén 30:25-re hozta be, én 26:30-ra. Nem nekünk való táv amúgy, énnszemélynszetint rengeteget futottam az utóbbi időben, de tempót alig, ha igen, akkor is félmaratonos, vagy max 10k tempón hosszú intervallumoztam, ez látszik is. Reálisan 4:30 volt a céltempó (az 1k-s interval gyorsakat is ide szoktam belőni, ennél gyorsabbat nem is futottam edzésen soha), az első km-en nem akartam beszorulni, úgyhogy az elejével indultam, 4:00 körül, aztán amikor elkezdtem hörögve levegőt venni, kicsit visszavettem. :DDD 4:12 lett az első km, aztán mindegyik kb 5 mp-cel lassabb, 4:25-ös átlag lett a vége. Nagyon nem bánom, most a maratoni felkészülésbe ez fért be, poénnak jó volt, meg lett egy új 5k PB-m 22:01-gyel. Ja, és persze fájt, naná. Kicsit még lehetett volna azért szorítani rajta, talán az a fél perc leborotválható lenne a teljes idő végéről, az egy 4:20-as átlag lenne, de amnyira nem volt fontos, hogy fejben megerőszakoljam magam.

    Holnapra egy félmaraton verseny van betervezve, nem pb-re készülök, az biztos. :D

    Vasárnap meg futni kéne még egy laza hosszút, de lehet, hogy inkább a holnapi félmaratonhoz teszek hozzá még 5-10 laza km-t (kellene a hosszú, bár van még 6 hét a maratonig), vasárnap meg 5-10k lazázás, aztán ennyi a hét.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #40450 üzenetére

    ”Mennyi most a PB?”

    Az jó kérdés, mert fogalmam sincs. A hivatalos idő szerint félmaratonon valahol 1:48 és 1:49 között. De jó lenne végre egy ideális félmaratont futni. Asszem a maraton után egy hétvégét rászánok, és kipróbálom egy körpályán, vagy a Majna-parton egy hosszú, lapos bicikliúton, ideális hőmérsékleten, pihenten.

    Itt van pl ez a mai félmaraton. Ma reggel közel 260 km-en voltam a hónapban, a héten eddig 50 körül, két 90+ -os hét után. Minden alá van rendelve a mennyiségnek, célzott félmaratoni tréning nincs, csak tempó szintentartás, pihent alapból nem vagyok, ráadásul a nyújtások ellenére diszkréten be is vagyok azért feszülve itt-ott. Tegnap poénból mentem egy 6k-s versenyt ugye délután 5-kor, benne egy 5k pb-t, előtte-utána 2k lazítás. Sikerült utána viszonylag időben ágyba kerülni, de ez ugye a hét vége már, alapból tököm kivan, és totál kialvatlan vagyok. Ma hajnalban keltem, gél öt körül, délig meló, gyors ebéd, szarni sem volt időm (ennek később lesz jelentősége), irány a mai versenyre, ami 14:30-kor kezdődik. Becsekkolás, csapattal pacsik, aztán 4k bemelegítés, mert mindenki maratonra készül, kell a long run. Indulás előtt gyors nyújtás, melegítés, csak pár perc van rá, wc előtt sorok. Valahogy majdcsak lesz. Első 4-5 km ok, van némi szint, de megoldjuk. Aztán jön a földút, azt egyrészt nem szeretem, másrészt a pega nem erre való. Aztán elfogy a földút, jön a füves ösvény, kavicsok a fű alatt, fincsi. Ja, meg domb. Anyátok. Konkrétan a rutinosabb, sokatlátott, feketeöves aszfaltcirkáló idősebbik kutyám ilyenkor vádlón rám szokott nézni, és közli, hogy ő aztán ilyen körülmények között nem hajlandó egy lépést sem tenni, de úgy, hogy közben kiolvasod a tekintetéből, hogy itt van a teremtés koronája, ni, holdraszállás, mikrocsip, kisfaszom, de ez mind semmi a valódi civilizációt jelentő aszfaltos utakhoz képest, erre bele akar vinni a fűbe, ahova rendes kutya is csak szarni jár. Naszóval, ennek ellenére 10-11 km-nél még mindig 5:00 alatt volt az átlag, de addigra már nem bírtam tovább a görcsöket, és egy háromperces kitérő után megszültem a kukorca gyermekét (ezer hála a természetnek, és a helyi termesztőknek, - akiknek ezúton is a bocsánatáért esedezem - a 2m magas kukoricásért). Azt a fajtát, amikor a megkönnyebbüléstől könnyek szöknek a szemedbe, hogy megszabadultál a görcsöktől. Na, de akkor vissza a pályára, második kör, végre megint aszfalt egy ideje, használjuk ki, megint visszaelőzgetem azokat, akiket az első körben is előztem, biztos nekik is jó. Egy darabig ment a kevéssel 5:00 fölötti tempó, de aztán úgy voltam vele, hogy ezt itt most már kár erőltetni, terepet, dombokat, de főleg a kettő kombinációját már ellazáztam, ráadásul utolértük a nordic walkingosokat, őket is kerülgetni kellett az erdőben, persze nekik a túrabakancsban az ösvény letaposottabb, simább részén kell menni, majd én tépek a lejtőn a folyami kavicsokon, nem para. A második kör utolsó másfél km-e ráadásul rövidítés, ami azért jó, mert kikerüli az aszfaltot, és futhatok a puha murván. Thx. Na, szóval ott sem törtem már magam. Ráadásul kicsit be is sokalltunk, az óra szerint 21,4 lett a vége, hajlamos vagyok hinni neki. Így értem be 1:56 alatt, ami olyan 5:25-ös tempó.

    És valahogy az összes versenyem valami ilyesmi az utóbbi időben, bár ez most tényleg halmozottan hátrányos helyzetű volt.

    Ja, ha már úgyis lazáztunk a végén, mentem még 4,6 km levezetést, hogy meglegyen ma a 20 km-es adag. Viszonylag jól vagyok amúgy, holnap végre kialazom magam, nyolcig fel sem kelek, aztán megyek majd 10k recoveryt ultralazán, hétfőn meg talán pihenőnap, de szerintem nem lesz rá szükség, valami laza 10-15 közötti mehet már, talán valami könnyed iramjáték is belefér. Szerencsérw kezdem szokni a terhelést, időnként magam is meglepődök, milyen gyors a regeneráció.

    Na, szóval nem tudom, mit tudnék most félmaratonon, ennél biztos jobbat is akár, ki kéne próbálni végre.

    Bocs a hosszú meséért, ez így kijött most belőlem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #40461 üzenetére

    Ezt most még át kell gondolnom... :DDD
    Ha sikerül kialudnom magam, még az is lehet, hogy belevágok. Asszony szerint pont rád van szükségem, máskor is téged kérdezzelek, ha hasonló jó ötletekre van szükségem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #40463 üzenetére

    Közben szoktam, olyankor van csak időm ilyesmire. Akkor meg már úgyis késő...

    Amúgy rájöttem, hogy én igazából nem is akarok gyors lenni. Egyszerűen ez a része nem motivál. Na nem mintha ez a veszély fenyegetne... Azt viszont nagyon élvezem, hogy ‘sokat’ tudok futni. Asszem el kéne kezdenem valami ultrára gyúrni. Persze azért valami alap tempóval, amivel nem marad szégyenben azért az ember, mondjuk olyan 10-nként egy óra az elsőre egyszerre elfogadható, és némi munkával elérhető célnak tűnik.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #40465 üzenetére

    Felénk kicsit erősebb a mezőny, itt labdába sem rúgnék. Találtam a környéken (pár falura innen) egy jónevű ultrát (Rodgau 50 [link] ), idén valami 900 indulóból majdnem 600 fejezte be, az első 3:01-es idővel, de a pályacsúcs valami 25 perccel még gyorsabb. A kinézett 6-os pace-szel (5 óra totál) kb az első 300-ba lehet bekerülni. Amúgy jó versenynek tűnik, 5 km-es körök, aszfalt, sík. Rá kéne próbálni jövőre, ideális belépőnek tűnik.

    A dolog szépséghibája, hogy január végén van. De legalább meleg nem lesz.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #40461 üzenetére

    Csak hozzátettem még a héthez 24k-t. 22-ig maraton-tempó (5:35-5:40), addigra asszem sikerült leürülnöm, hőmérséklet is benézett 30 fok fölé, meg a pulzus is kezdett elszállni. Belesétáltam olyan 500 m-t, aztán kocogás hazáig. Fél liter víz volt nálam, semmi egyéb frissítés, a tegnapi 30k is kb ennyivel ment le. Holnap asszem csinálok azért egy pihenőnapot... Szerencsére melóban is pont szabadnap jön.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #40476 üzenetére

    Akart a halál pb-t, túlélésre játszottam. A csapat miatt mentünk, 14 résztvevővel a harmadik legnépesebb csapat voltunk, nyertünk 20 liter sört! Ez a Main Lauf Cup sorozat egyik versenye volt, egyéniben, és csapatban is megy az értékelés, a csapatnak azon tagjai vesznek tészt a csapatversenyben, akik legalább 5 eseményen ott vannak. A végén az értékelt csapatok minden ilyen tagja kap pólót is. Nekünk ez volt az ötödik, a következőre nem tudunk menni, aztán még a frankfurti Silvesterlauf lesz, az úgyis csak 10k. Valami horribilis mennyiségű sört lehet nyerni a végén, egy raklappal, vagy valami ilyesmi. :DDD

    Ja, amúgy még annyi adalék, hogy ugye egy hónapja annyira keveset eszek, amennyire merek, elég stabilan beálltam 70 kg-ra mostanra, rendszeresen alá is benézek, ma reggel speciel 69,2 volt a kijelzőn. Egy hónapja még 72-73 között voltam, de aug közepén jöttünk meg a nyaralásból, ráadásul volt egy hét kihagyásom, akkor veszélyesen közel voltam a 74-hez is.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Zoty4 #40484 üzenetére

    Garmin Index Smart Scale

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák