Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Chosen #4272 üzenetére

    A talpára rá is van írva, szóval nem kell sokáig utána járni ;)
    De mindegy, csak jelezni akartam, hogy van benne. Ahogyan már írtam az 1170 nagyon jó 20k-ért, és még méretválaszték is van, szégyelljék össze magukat, hogy nem tudták két hónapja kiárusítani... Legközelebb hamarabb elkezdek utódot keresni, már akkor, ha még nem is érzem a közeledő véget (a NIKE-om érzésre hirtelen adta meg magát, 1-2 út (max 20km) alatt sokat változott, és már nem bírtam benne tovább).

    A Virage akciós is volt, de nem véletlen voksoltam a Phoenix mellett, egyértelműen érezni a különbséget, nekem már 2 lépésből is lejött, futópadon pláne, de lehet abból ered, hogy ~93kg vagyok "szárazon". A GT-ket már fel sem húztam, mert 30k+ -t soha nem szeretném elérni, pedig biztosan még f@szább, dehát az már nagggyon sok. Valahol nekem is 25k az értelmi határ, abból elég jó cipőket meg lehet kapni, lásd a mostani 1170 akciót.

    Fel kell próbálni a mostani újakat, és megvenni egy év múlva leértékelve, lesz 25-ért GT1000 :DDD

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #4275 üzenetére

    Ilyen petyhüdt testnél nem nagyon beszélhetünk gyors munkáról XD
    Mondjuk lehetne az egyik a hegyi körökhöz, a másik a szigetre, de hozzád képest én csak rövid távokat megyek, külön technikai napokat nem szoktam tartani, nem megyek pályára gyors-lassúzni, vagy ilyesmi. Próbálok egyre kevesebbszer megállni azonos távokon, tegnap ha lassabban is, de egyhuzamban battyogtam fel a szobor elé, egyelőre 15 perces idővel a Gellértről (lépcsőn talán sétálva is felér az ember ennyi alatt). Van még hová fejlődni.
    Közben csinálom pihenésképp a fél-fekvőket, guggolásokat, füves részeken akár lábemelést, csak lesz belőlem a végére valami, jobban is érzem magam a bőrömben.
    Visszatérve a tömegre/ zsírszázalékolásra, úgy érzem alkalmazkodik hozzá valahogy a szervezet, mint egy nehéz acélvázas bringa, nyúlós tőle a mozgás, nagy ballaszttal nem igazán tudsz dinamikus, pörgős munkát végezni. Persze a sok próba fogyáshoz vezet, aminek az a vége, hogy normálisan is képes az ember megcsinálni.

    A megemelkedett mozgásadagom mellé viszont mostanában többet is eszem, egyértelműen azt kellene átvizsgálni, mi van elrontva táplálkozás oldalon, de mint már írtam, az éhezést nem bírom...

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Ma benéztem a DunaPlaza Intersportjába (elhoztam Builderéktől a kiegészítő csomagot), és elég jó áron vannak Asics modellek, pl:
    Gel Pulse 3 - 22.000 ! (44 EUR, fekete a polcon)
    Supermacy 3 - 25.000 (minden méretben, érzésre hasonlít a Phoenixhez)
    FlashFire 4 18.000
    GEL Zone 20.000 (bár elöl is géles, jobbnak éreztem a Supermacyt)

    bónusz a NIKE Pegasus 29+ 24.990 (45-ös a polcon)

    Aki jár arra szerintem nézzen be, egész jó vétel egyik-másik.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Chosen #4277 üzenetére

    Ez elég jól hangzik, de a főzetlen/ sütetlen húsokkal szemben azért szkeptikus vagyok, persze tudom, hogy régen csak nyersen ette mindenki a természetben, de furcsa lehet.
    A másik probléma, hogy sajnos elég magas ára van (ez persze relatív, de jelenleg nem engedhetem meg magamnak a rendszeres rendelést). Marad a kistermelői piacos zöldség-gyümölcs.

    A 600HUF / 10dkg kenyérre viszont nagyon kíváncsi vagyok :U
    Azt is sütés nélkül...
    Mindenesetre örülök, hogy létezik ilyen szolgáltató, jó lenne visszatérni a rendes zöldség-gyümölcstermesztésre a nagyipari tápoldatosról, legalább itthon lehessen kapni minőségi anyagot!

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz mate317 #4298 üzenetére

    +1

    Abszolút respekt, meg minden, de :Y :N
    Ez nekem már túl sok... meg savanyú a szőlő, mert szerintem nagyobb a bicepsze, mint nekem XD

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz cekkk #4320 üzenetére

    ++ a Phoenix-nek, mert jó cipő (legalábbis próba erejéig nagyon tetszett)!

    A 20k Asics-ot írtam is korábban, lásd: (#4281) DBAtti
    De volt a lábamon, és a 24k-s Supermacy SOKKAL jobb volt nála, tehát nem éri meg megvenni, ahogyan tomcica is írta, megerősíteném, hogy eddigi rövid tapasztalataim során az olcsó Asics-ok eléggé fapadosnak bizonyultak. A fent említettben is van elöl-hátul gél betét, de jócskán gyengébben teljesített a Phoenixemhez, vagy a Supermacyhoz képest (+ valahol itt lehet az 1170 is). Szóval 4k-t megér pluszban a többi akciós modell, vagy a Saucony megfelelő példánya.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz whited #4332 üzenetére

    Árfüggő, nekem szimpatikus volt eléggé, legutóbb az Interportban láttam 25k-ért, annyit megér. Stabil, támaszos, pronáló lábhoz, és széles lábfejhez kellemesnek tűnt.
    SportsDirect-en nem néztem még, lehet olcsóbb, de csak nagyobb tételt éri meg rendelni egyszerre.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz cekkk #4347 üzenetére

    A német lapok állandóan a 2/3-os alkotmányozás antidemokratikusságával foglalkoznak mostanában, gondolom ez generálja a magas árfolyamot (illetve a hozzáértő üzleti körök, akik már előre tudják mit is érdemes venni, és meddig fogják ezúttal elvinni). Szerintem ugyanúgy lecseng ez a marhaság, akik akarják megszedik magukat egy hónapon belül, és mehet minden tovább. Bár a franc se tudja, mégis csak Magyarországon élünk...

    (amúgy no politika, meg nem itt akarok vitát generálni, csak gondolom nem véletlen a +10-15HUF egy nagyjából egy hét alatt)

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz szki #4349 üzenetére

    + mindenre. :R

    Amúgy legutóbb mikor voltam... hát nem tudom. Eléggé lefárasztottam magam agyilag, és egyáltalán nem ment a dolog azzal együtt, hogy két-három nap szünetet tartottam. Hamar kibuktam, épphogy haza nem sétáltam 3-4 km után (lett vagy 5-6km sum).
    Mit lehet tenni ez ellen? Vitamint szedek már egy ideje, jobb is tán a helyzet, de agyi fáradással nem igen tudtam mit kezdeni. Vagy aludni kellene többet nyugodtabban, vagy csak rendszert vinni bele (azonos időpontok és távok?). Volt hogy bepöccent állapotban az idegesség jobban hajtott, most valahogy teljesen kész voltam, se ez, se az. Hogy lesz ebből vivicittá :U

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz szki #4352 üzenetére

    Nincs asszony, tán itt a baj :U
    De még bringával is csak otthon tudnék tekerni.
    És esik ez a szutyok hó tavasszal, és fúj is, mintha muszáj lenne... hóban voltam már kinn (tökjó), de ilyen szélben inkább nem.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    OK-OK, értem, ennyire nem súlyos a lelki sérülés, csak most speciel tényleg qrv@ rossz idő van kinn (majd nézzetek híradót). Voltam hóban, szembeszélben korábban, szóval él még bennem a "hülyegyerek", akkor is láttam szembe jönni más futót (mondjuk csak az arca látszott a sok polárcucc mögül, én meg melegítőben voltam és egy sapkában, de ez az én felszerelésem hiányossága, nem az övé). És amíg jön veled szembe más, nem veszítetted el a fonalat.
    Lényeg, hogy már azért sem megyek, mert lesz más mozgáslehetőség egy koncert képében, az sem rossz a fitten maradáshoz ;)

    Úgy általában meg majd gondolok a spártaiakra és paralimpikonokra szeretettel, de sajnos ezekkel a reklámokkal / motivációs filmekkel nem tudok sokáig azonosulni (csak kb. amíg megnézem), aztán jönnek a saját célok, amik néha gyengén, néha erősen előjönnek a tudatban. Talán vannak rá némi hatással az ilyen videók.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    No, tegnap el is mentem hideg futni. A végén minden bajom volt már, nem értettem, mi a túró történt. Aztán rájöttem:
    Móricz - Múzeum-körút - Bazilika - Lánchíd - Sikló utcán fel a várba, majd le a Moszkvára, és ott már nem nagyon bírtam, MOM-Park - Villányi úton már szinte végig séta - Móricz
    Most összeadogattam maps-en, és 12 km. Na most ennyit élből nem szoktam bírni, nem még szintben fel-le. A mászást ugyanakkor szeretem csinálni, de ez így együtt már sok volt. Nagyon sok XD
    Bár örömmel tölt el, hogy egy tagom sem fájt, vagy görcsölt utána, hat a kiegészítőcsomag és a jó cipő.

    Azt hiszem ennek így nem sok értelme (bele is szoktam sétálni), kerestem is pár 10km-es edzéstervet, momentán nincs időm elolvasni, de holnap hozzákezdek.

    (viszont észrevettem, hogy pontosan ugyanúgy tapostam be ezt a cipőt, mint a régit, valami kretén módon (majd még nézegetem, a jobbos úgy tűnik OK, olyan pronáló tenyerestalpas, de a balos meg mintha már külsővel menne, vagy nem is tudom, más. Talán befelé fordul a lábfejem (bal balra néz, a jobbos meg egyenesen, vagy jobbra). Erre még külön oda kell figyelnem).
    Ha megfejtettem magam, majd írok XD

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz whited #4391 üzenetére

    Megintcsak nem én vagyok a legrutinosabb, de ami PES, az poliészter 100%-ban tudtommal, vagy mondjuk 95%, ezek a lélegző mezek mind abból vannak. Nekem csak olyan mezem van (3 db), ami mind 100% PE (és mindegyik ProTouch, de a többieknél ugyanígy van)
    Hidegben persze lehet alávenni pamutot, vagy fölé, de akkor megszűnik a szellőzés, és meleg lesz ugyan, de beleizzadsz rendesen. Mondjuk én ezekben is bele szoktam...

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz kk831228 #4432 üzenetére

    Ez igen kevésnek hangzik, bár nem vagyunk egyformák...
    Érdemes lehet valamilyen vitamint is szedni, lehet annak a hiányát is érzed. Ennyi mozgás mellé már nem árt, mert -főleg ilyen kevés és egyoldalú- kajából nem tudod rendesen pótolni őket.

    És ahogyan tomcica is írja, a szervezet csodákra képes, ha nem viszel be tápanyagot, izmot is kezd bontani, ne vidd túlzásba, hagyj regenerálódásra is időt és tápanyagot.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Ma bementem az Allee Intersportba (meg szoktam nézni főleg az outletet a BestByte-al szemben, meg a benti akciós, leértékelt dolgokat), és a kifutó cipőspolcon volt egy 44-es Asics 2170
    Hú, mondom, itt csodák lesznek, még a végén megveszem, mondjuk egy 20-asért... napersze. Nem láttam rajta címkét, majd az egyik eladó előkerítette, éééés 28990 leértékelve :(((
    Futócipőből, vagy bármi futócuccból nem láttam értelmes akciót.

    Tanulság nincs, csak gondoltam jó lesz esti mesének ;]

    ps.: tegnap találtam a Kopaszi gáton a megfelelő padokat, ahol lehet gyakorlatozni, ~ jó távolságban vannak padok közti tolódzkodáshoz is, lehet rajtuk lábemelni akár negatívból, hozzájuk guggolni, fél-fekvőket nyomni... már csak ki kellene járni rendszeresen. ;)

    Ennyi hobbi-futás után már lehet primitív a kérdés, de hadd szóljon:
    A tegnapi rövid etapon (kb 4-5 km sum + a kis edzés féltávon a gát végén) lazább tempót diktáltam, és mintha jobban leizzadtam volna, mint máskor. Persze ennek sok tényezője van, például hogy előtte nap megint citadellát másztam, hogy kávéztam, hogy milyen volt a páratartalom... de lehet az (elsősorban nagyobb felesleggel rendelkezőknél), hogy érezhetően jobban éget/ hajtja a vizet az alacsonyabb pulzustartomány (aerob vs anaerob tartomány)? Mérőm továbbra sincs, úgy szoktam menni, ahogy jólesik, aminek az a vége, hogy mire hazaérek mindent kiadok magamból, néha egy-egy oszlopig/ tábláig/ kereszteződésig/ lámpáig belehúzok, otthon hirtelen(ebb) jön rám az izzadhatnék, mint a tegnapi alacsonyabb tempónál (amikor is már féltávon ömlött rólam a hűtőfolyadék). :F
    Összefoglalva: van összefüggés a tempók és az izzadás között -milyen arány-irány -, vagy ne kombináljak ennyit, hanem aludjak inkább?

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Teasüti #4518 üzenetére

    Szia!

    Ha kínálnak szaktanácsadást, akkor remélhetőleg van is hozzáértő eladójuk. Én voltam már úgy Interben, hogy kérdeztem milyen cipőjük van pronáló lábra, és nem tudta az eladó melyik típus merre dől, én mondtam meg neki. De mentségére legyen mondva, utána kérdezett a másik kollégánál.

    Szerintem ha ezen a fórumon beírod a keresőbe, előrébb jutsz, még pontos típus ajánlások is szerepelnek korábban.
    A tesztet elvégezheted otthon is a vizes talp-papírlap módszerrel, de valóban többet tud mondani egy szakavatott szem, magadnak el is tudod csalni, illetve az egy helyben állás nem feltétlenül egyezik a futás közben beálló technikával.
    Tehát olvass utána neten, milyen lábtípusok léteznek, és próbáld meg belőni, Te melyik lehetsz ezek közül, de őszintén!

    Egyik típus sem rosszabb a másiknál, adottság. Túlsúlyosaknak általában pronáló (befelé dőlő) lábuk van, ezért belső támaszos cipő kell, ami a boltozatot támasztja. Ilyenből jó pl a Saucony Phoenix sorozata, a Saucony Omni már igen erős támaszt biztosít (látható szemmel is a dőlés), az Asics elég sok típusa, pl Phoenix, GT sorozatok, vagy a Supermacy, NIKE Pegasus és Structure is jó lehet, de ezt érezned kell.

    A semleges típus semerre sem dől, nagyon sokat dicsért modell a Saucony ProGrid Ride sorozat, és nyilván van még sok, amit nem ismerek.

    A kifelé dőlő -szupináló- a "külső élén" fut a lábfejének, pl.: Saucony ProGrid Jazz sorozat.
    Nem Saucony márkaszeánsznak szántam a hozzászólást, de az ő honlapjukon nagyon szépen szerepel minden modellnél a besorolás, kinek ajánlott, nekem pedig pronálóra van szükségem, ezért a többi után kevéssé kutattam.

    Ha van egy kis futóbolt, általában meg lehet kérni az eladót, hogy futópadon is kipróbálhasd a cipőt, amit melegen ajánlok! Rendes zokniban kell érkezni, amiben amúgy is futnál, és a kiválasztott cipőben tölteni pár percet, hogy összemelegedjetek. Ha van több esélyes modell, akkor egymás mellé érdemes próbálni őket, egyik lábra ez, a másikra az, és sétálni/ kocogni kicsit, hogy érezd a különbségeket.
    Ami szerintem különösen fontos:
    - stabilitás ~ megfogja a lábad leérkezéskor, nem egyenlő a rugózással! A ruganyosság önmagában még zavaró is lehet ha nem kontrollált (csak pattogsz mint kecskeürülék a bakon).
    - csillapítás ~ puhán érkezel, csökkenti a lábadra eső terhelést
    - lábfejhez való illeszkedés ~ legyen benne elöl elég hely, általában egy mérettel az utcai cipő felett kell keresni, de függ a kaptafától, illetve a lábboltozatnak megfelelő széles és magas legyen.

    Én szemtelenül bementem vagy 4-5 boltba és felpróbálgattam vagy 10-15 pár cipőt, és ahol nem tudtam egyértelműen letenni a voksom, azt otthagytam megfontolásra, jegyzetelj! Nálam a jó cipő olyan, ha felveszed, mintha hazaérkeznél, nem zavar semmi benne kialakításban, és bemelegedve teljesen illeszkedik mindenhol. Ha bármi zavar, azzal hosszú távon igen kellemetlen együtt élni, vagy egyenesen képtelenség.

    Remélem mondtam valami hasznosat, sok sikert a kiválasztáshoz!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz kk831228 #4534 üzenetére

    No Offense, de nem is értem, hogy jut eszedbe fásliban futni :U
    Egyrészt mert arra szolgál, hogy merevítsen, bár gondolom meg lehet oldani mondjuk a kérdéses rész alatt átkötni, de egy térdfájdalom nem múlik el csak úgy. Pihentetés + ízületerősítő kiegészítők, esetleg minimális terhelés, de nem futás, csak séta, vagy úszás. Szerintem.
    Amikor ilyen bajom volt, az újbóli terhelés előtt még lábkörzéseket, egyéb kis gyakorlatokat csináltam, hogy érezzem milyen mozdulatnál van a baj.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Teasüti #4533 üzenetére

    Sok sikert a felhasználáshoz!

    "...el se tudom képzelni a csillapított cipők milyenek lehetnek már, mintha felhőkön lépkedne az ember?? :-D"

    Nos, ezért kell bemenni a boltba, és kipróbálni. Nyugodtan felvehetsz te egy 40k-s cipőt, attól még nem kell elhozni, és akkor tudni fogod, milyen is.
    Én BTW a NIKE Citiusommal léptem feljebb egy szintet, az már légbetétes volt. Én úgy írtam volna le a boltban, hogy egy tál takonyban lépkedek, de kényelmes takonyban, olyan macskajárása lesz az embernek tőle, puhán lépsz, hangtalanul, nem trappolva ;)
    Az Asics-om kevéssé "takony", még jobban csillapít és főleg sokkal jobban stabilizál. Ez nagy tömegnél jön elő különösen (lásd: én), vagy hosszabb távon. Többször hallottam /olvastam/ panaszkodni más (kezdő) Asics tulajokat, hogy nem érzik a gél hatást, de nekem tök egyértelmű. Az is elképzelhető, hogy olcsó, fapados, csak mutatóban géles modellek miatt jönnek az ilyen kritikák.

    Mikor láttam a méretemben 2170-et és a Supermacyt 4-5k-val olcsóbban a Phoenix-nél, akkor azért :W , de nekem akkor kellett cipő. Ebből is tanultam, most már ősszel/ karácsonyra kinézem az utódot valamikor, mert januárban lejár az egy év.

    Tanulság: a cipő utódját akkor kell megvenni, mikor erőteljes akció van, és várható, hogy a korábbi szavatossága hamarosan lejár. Ez kezdő cipőknél nem tudom mennyi, én a tömegem miatt mindet elég hamar összetörtem, max 3/4 év volt. Egy közepes cipő elvisz 6-800km-t, a felsőbb házban pedig 1000-1200-at szoktak mondani, de ez csak ilyen viszonyszám, abszolút egyén és felhasználásfüggő.
    Illetve lehet egymás mellett tartani kettőt!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #4539 üzenetére

    No igen, de jelenleg csak különleges alkalmakkor engedem meg magamnak... mondjuk januárban már a húsvéti büdzsét is elvertem cipőre, mezre :B
    Ha lesz, akkor egy második stabil lesz, gyorsító edzéseket nem szoktam tartani egyelőre, csak hegymenet (Móricz-citadella + fönn pár gyakorlat), rövid táv + hosszabb edzés (Kopaszi gát), vagy hosszabb táv (nálam 10km) és rövidebb edzés ~ féltávon. Legutóbb kifutottam a szigetre, csináltam a szokásos dolgaim, aztán mentem még egy kört. Gyorsabb nem vagyok, de elég üzembiztosan ment már a 28-29 perces kör az azt megelőző 6km városi aszfalttal együtt, így megspórolok egy BKV oda utat. A visszára még gyúrni kell ;)

    A pályán való futást nagyon unalmasnak tartom, nekem túl ingerszegény. Ha már jobban megy a dolog és kevesebb a ballaszt, mindenképp ki akarom próbálni a terepfutást, mindig is szerettem erdőben bicajozni, túrázni.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Intersporték azt hirdetik, hogy most 04. hó 5-én MINDEN cipőre 20% kedvezményt adnak!!! :Y
    Még azt sem írták, hogy a már akciósra ne vonatkozna, szóval mindenképp elmegyek körülnézni. Még az is lehet hogy meglesz az a második pár cipő... :U
    Ja, és másnap a NIKE minden terméke továbbra is 20% akciós több más márkával együtt, szóval aki NIKE cipőt akar, 2 nap is beszerezheti jutányos áron.

    Ha már itt tartunk: mit ajánlanátok? A GEL Phoenix eléggé bejött, de két nagyon hasonló, vagy tök egyforma cipőt gondolom nem érdemes használni...? Mondjuk egy GT2170-est ha elhoznék, lehet nem lenne szinte semmi difi köztük. Vagy tényleg kellene mindjárt keresni egy terepcipőt, csak megfelelő terepet nem tudok egyelőre, Hűvösvölgybe hosszú az út.
    Több olyan modellel is találkoztam, amire azt írják, hogy használható vegyesen, tehát terepen és aszfalton is működőképes. Az ilyen mindenre jó dolgok általában nem szoktak működni, cipőknél hogyan van ez?

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #4548 üzenetére

    SRY, már kifutottam, sajnos figyelmesebben elolvasva ott van, hogy más kedvezménnyel össze nem vonható. Ilyenkor szoktak mindent leértékelni 5%-al, és akkor máris nem lesz 20...
    Azért jó akciónak ígérkezik, a végén még lesz egy NIKE mezem, melegítőm, vagy valami.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz T-unit #4576 üzenetére

    Ezt a cipőt még nem is láttam élőben, pedig mostanában eléggé sok boltban körülnéztem.
    Arról a honlapról szerintem se vegyél inkább...

    Egyrészt nem kellene ragaszkodni annyira a NIKE-hoz (no offense), próbálj fel más cipőket is, szerintem döntsön az érzés, hogy a lábadon menyire jó -> Saucony-nak is adhatnál egy esélyt.
    Másrészt azt szokták mondani egymás után nem legyen ugyanaz a cipőd (bár 10 év eltéréssel nem lesz ugyanaz még ha nevében egyezik is), a lábadnak kell a változatosság.

    De a NIKE-nak is vannak nagyon jó modelljei, ezt a típust itthon mégsem láttam. A másik: nem lehet hogy ez "csak" általános edzőcipő? Ilyen geometriát még senkinél nem láttam futócipőhöz, főleg az egyenes talp furcsa számomra, ettől még lehet természetesen jó, nem ismerem.
    Ha Nike, akkor ott a Pegasus és a Lunar Glide pl légbetétes, a Zoom Structure anyagában oldja meg ha minden igaz, ezeket megtalálod az Intersportban, Hervisben, szakbolt Pesten a Spuri futóbolt, a Saucony márkabolt, és a Nyúlcipő két üzlete, akciózni is szokták a kifutó utolsó darabokat. NIKE nagyon jó áron szokott előfordulni a már sokat emlegetett Sportsdirect, főleg amíg 1-1-es a Font-Euro konverziójuk.
    Overlandban is nagyon jó akciók fordulnak elő, de figyelj oda, hogy ezek java részt terepfutócipők, ha egyszer veszek, valószínű őket keresném.

    szerk:
    + Asics-ból pl a Supermacy-t ajánlanám, láttam már 25-ért, elöl-hátul GEL-es, és tényleg jól működik. Találhatsz még ennyiért GT 2170-et is, vagy ha lesz már leakciózva, akkor a GEL Phoenix is ilyesmi kategóriába kell hogy lemenjen.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz T-unit #4598 üzenetére

    Nem sokkal korábban írtam egy terjedelmesebb hozzászólást, hogyan érdemes szerintem nekilátni a keresésnek, ha nem vagy még rutinos, pár típussal fűszerezve: http://prohardver.hu/tema/futas_futopalyak_budapesten/hsz_4523-4523.html
    nem szentírás, de talán van benne, ami érdekel.

    GEL vs. légbetétre csak annyit, nekem mindenhol azt mondták az azonos árkategóriájú NIKE is kibír annyit, mint egy Asics. Amikor felpróbáltam a Pegasus 29 nagyon tetszett, de akkor épp 32k körül volt.
    Asics-ból viszont vigyázz, az olcsó modelljeik eléggé fapadosak, ahogyan korábban már szintén írtam. Az élet valahol az elöl-hátul géles Supermacy, Phoenix vonalon kezdődik, vagy a kifutó 1160, 1170, 2160, 2170-et keresném.
    Nekem GEL Phoenix-em lett végül, megszerettem a gélt. Más mint a levegős, de egyértelműen (tapasztalat híján) nem mondanám jobbnak. Én állandóan 90-95kg között mozgok, jóleső stabilitást ad, de a régi NIKE Citius II-mel is meg voltam nagyon elégedve, amit még 13k-ért (! légbetétes) vettem. Tettem vele kb. 600-700km-t, úgyhogy ki is szolgálta az idejét, vele sikerült megszeretni a futást a rácsos sarkú borzalmak (sportos cipők) után.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #4611 üzenetére

    Csak így off-ba írom, de a Vibram ötujjasával nem találkoztál még élőben?
    Csak mert jópofán néz ki, szokták is dicsérni a natúrok között. Én biztosan nem bírnám hosszútávon, de azért kíváncsi vagyok milyen lehet.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    A terepfutókat kérdezném elsősorban: vannak olyan távok/ esetek, amikor visztek magatokkal valami hátizsákot? Vagy soha nem kelljen annyi cucc, amit máshogy nem tudsz magaddal vinni?
    De lehet ez akár: fényképezőgép, kis kaja (szendvics klasszik), ital, stb... csak érdekelne van-e ilyen tapasztalat, jó-e, van-e olyan márka és típus, ami érdemes vételnek számít. Csak mert ha bringázásból indulok ki, nagyon nem mindegy mennyire rohadsz be alatta, de igazán jó minőségű bringás zsákom sem volt még.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz mate317 #4652 üzenetére

    Nálam mindig is:
    1. bemelegítés
    2. rövid nyújtás
    3. edzés - be szoktam iktatni nyújtást, láb-kar akármi körzést ha szükségét érzem
    4. rendes nyújtás

    Edzés során az ízületek megnyúlnak, bemelegszenek, utána van értelme nyújtani, de 0-ra nyújtani szerintem balgaság, olyan mint ha a robbanómotort hidegen üvegeled, az sem szereti. Kvázi szándékosan meg akarsz ezzel húzódni. Megint más, ha már végeztél legalább pár a területre szóló átmozgató gyakorlatot.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy barátom érdeklődik a futás iránt, és kellene neki ajánlanom cipőt. Elképzelésem van ugye kb 20-22k-tól főleg Saucony vonalon, illetve kifutó Asicsok (lábtípusát egyelőre nem tudom, de szerintem pronáló lesz, ős is erősebb testalkatú), de jó lenne, ha esetleg tudnátok mondani valamilyen érdemes darabot az alacsonyabb kategóriákból, mondjuk 15k körül, vagy legyen 15-20 között. Nem tudom mennyire értékelné a plusz extrákat, szerintem kezdőként nem kell mindjárt full-extrás cipőt keresni, de olyan kell, amivel meg tudja szeretni a dolgot.

    Saucony Grid Ignition és Cohesion darabokat nézegetem épp, van esetleg tapasztalatotok ezekkel?
    Más márkát és típust is szeretettel várok természetesen. A terep az enyémmel megegyező, főképp városi aszfaltos lenne, és kezdőként stabil cipőt keresnék.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #4663 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást, nézem, illetve feljegyzem őket, de nem igazán találom őket itthoni boltokban :( , és főleg mint kezdő szeretném ha fel tudná próbálni. Terveztem, hogy meglátogatunk egy Nyúlcpőt, Intert, Saucony-t, amerre járunk majd nyitva tartom a szemem, hátha vannak.

    Re.: (#4671) whited
    Hasazás szerintem nem segít. Tévedés ne essék: hasznos mert erősíti a hasad, de nem létezik lokális zsírégetés. De tényleg. Az más kérdés, hogy az izmok jobban mutatnak, adnak egy tartást, stb, de ettől a zsír még megmaradhat, valahogy így vagyok én is.
    szokták mondani, minden embernek kocka hasa van, egy 6pack-hez nem is kell egyáltalán hasazni, "csak" lemenni úgy 8% testzsírszázalék alá.
    Egészséges és csökkentett kalóriabevitel, rendszeres mozgás, esetleg zsírégetést segítő készítmények vérmérséklettől függően, én teáknál tovább nem mennék, a csodaszereket pedig el lehet felejteni, mert nem léteznek.
    Amúgy fitness gyakorlatok segíthetnek +, bokszolás, ugrókötelezés (ez a lábfejet is keményen edzi), stb.

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz deicide #4675 üzenetére

    Tényleg nem kötekedésből írom, de a diéta nem egyenlő a koplalással. A diéta a helyes táplálkozást jelenti, csak kis hazánkban, illetve a világban is egyenlővé vált az egyébként valóban egészségtelen önkínzó koplalással, ami csak jojózáshoz vezet.
    Diéta != koplalás. :N

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz whited #4680 üzenetére

    Háát mit is mondjak.
    Naturlandot szoktam venni, mert aránylag olcsó, és mert mindenhol ott vannak:
    - a csalántea vértisztító, így jó pl.. másnaposságra
    - van a fit-tea vagy valami hasonló, salaktalanító keverék
    - sima zöld tea, vagy szűztea
    A szűztea kapszula engem iszonyatosan meghajtott, a táplálék nem maradt meg bennem rendesen, így leálltam vele, de sima tea formában talán jó lehet. A matéteát próbáltam még, de nem éreztem egyáltalán különlegesnek, olyan, mint egy erős zöldtea. A salaktalanító hatóanyagait kell megnézni, és be lehet szerezni gyógyfű boltokban. Ha simán rákeresel, hogy mik segítenek a fogyásban, megtalálod az összetevőket, az arányokat meg vagy kikísérletezed, vagy szintén keresésre hagyatkozol.
    Ami szokott ezekben a keverékekben lenni:
    csalán, zöldtea, kömény, stb. A fenti linken vannak olyan kedvesek, és le is írják az összetevőket grammban.

    úgyhogy irány a füvészkert és napi 2-3 bögre javít a közérzeten. Én szigorúan natúrban iszom, de lehet persze ízesíteni. A kömény egész kellemes ízt ad pl. a salaktalanítónak mondjuk egy csalánhoz képest.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #4685 üzenetére

    Az lemaradt, és írják is a csomagoláson, hogy az ilyen teák fogyasztása kúraszerűen ajánlott, és nyilván ahogyan valami negatívat tapasztalsz, le kell vele állni, vagy csökkenteni az adagot (lásd az én zöldtea-kapszulás esetem).
    Vízhajtó és "pörgető" hatású az L-carnitine, de egészségesnek nem nevezném, manapság egyre kevesebbszer használom én is az 500mg-os kapszulát (igazából rövidebb távon nagyobb erőkifejtésre vagy képes, de eléggé kiüríti a szervezetet, oda kell figyelni rá. Testépítők is "szokták" használni, de csak ésszel érdemes, különben széthajtod magad és egyszer csak a kimerültségtől leborulsz a székről).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz cekkk #4687 üzenetére

    Én sem mindenre gondoltam, csak a salaktalanító keverékre, ami eléggé megdolgozza a belső rendszeredet. Csalántea, zöldtea iható végtelen mennyiségben, nem fog megártani.
    Egyszer próbáltam kamilla teát is belsőleg, állítólag gyomorbántalmakra jó... úgy jártam vele, hogy utána legalább már tudtam mitől van bajom, rohadtul felborította az étvágyamat, borzalmas volt. Étvágycsökkentésre alkalmazható mondjuk, nekem vagy fél napig nem volt kedvem semmit fogyasztani.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #4689 üzenetére

    Köszönöm, ma is tanultam valamit! Mondjuk én speciel most nem iszom most rendszeresen, és szedem is a multivitaminom, de egymás ellen ne dolgozzon akkor már két dolog hosszútávon. :R

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Overland-ban már csak 25k a GEL Phoenix 5, minden méretben kapható. Ennyiért szerintem nagyon rendben van. :K

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #4710 üzenetére

    Ha valaki még MA 21-ig beér az Intersportba (Allee), akkor vehet Nike Pegasus 29+-t is 24k-ért, mert zöld színű (amúgy 29900, a szürke meg akciófüzetben szerepel, ezért 25k vasárnapig, az van elvileg mindn méretben).
    Van 41, 42, 42.5, 44, 46 ha jól emlékszem. A 44-es tuti.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Most találtam egy youtube csatornát, egész tanulságos videók vannak fenn rajta, többek közt ez:
    http://www.youtube.com/watch?v=8XiwtiDTlYU
    Avagy még egy hogyan fussunk, és hogyan ne. Megint nem spanyolviasz, de segít, hogy odafigyeljen rá az ember tudatosan. Van videójuk, ami a mezítláb futást érinti, egész nagy kedvet kaptam, hogy holnap kimenjek a gátra, és kipróbáljam párszáz méteren. Tudnám csak hová teszem addig a cipőm... :U Fel kellene kötözni magamra valahogy.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Én is csatlakozom a sérültek listájához, sajnos eléggé megerőltettem valahogy a jobb térdemet, korábban bringánál is az volt a gyenge pont. Most alacsony tempónál is erős fájdalmat generál a külső oldal. Tehát jobb térd külső felület, sehol másutt. Nem tudom mire vélni, marad a pihenés / a kisebb terhelés.
    Meg futócipőt is vettünk, ezúttal nem nekem, az említett barátom végül egy Intersportban akciózott Pegasus 29+ mellett kötött ki 25k-ért. Egy darabon biztosan ellesz (magyar nyelv újabb szépsége :DDD ) vele mint abszolút kezdő, nekem meg direkt jó volt tegnap egy lassú kocogás, mert ha magam megyek, talán még jobban kicsináltam volna a lábam :(((

    Amúgy a fegyenc edzést még csak kb. 2 hónapja csinálom rendszeresebben, és látható eredményt produkál, nekem bejön. Tulajdonképp nem más mint a régi tesiórai gyakorlatok egy jól felépített motiváló keretbe foglalva. Lusta embereknek is kiváló, nem kell lemenni a terembe pár sorozat fekvőtámaszért, vagy guggolásért/ egyéb gyakorlatért, a neten pedig futótűzként terjednek a calisthenic videók, nagy divatja van a játszóteres edzések bemutatói óta.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Teasüti #4728 üzenetére

    Nem tudom mi is az a friss hús, gondolom a newbee megfelelője. Nem tartok különösebb rendet. Amikor futok, féltávon szoktam csinálni két / három gyakorlatot: 45-ös vagy "női" fekvő 3*10-15 ismétlés, fél/ teljes guggolás 3*10-12 ismétlés, tolódzkodás padon (tricepsz, váll) 2-3* 8 ismétlés, ezen általában megfekszem, nem megy több. Sikeresen meghúztam a bal csuklyás izmom is, hétköznapokon nem nagyon csinál az ember ilyen jellegű mozgást. Lassan ki kellene nyitnom újra a könyvet, megnézni mi is a többi gyakorlat :B . Ezt csinálom heti ~ 3 alkalommal. A futás valahol 6 és 11 km között van minden esetben.
    Mellé sajnos nem nagyon változtattam az étrenden, fehérjedús, alacsonyabb kalóriatartalmú kajákkal még hatékonyabb lenne, vagy ha szétválasztanám a futó és gyakorlatozó napokat (szerintem).
    Inkább kövér vagyok, mint piszkafa, ami gyorsan fejlődésnek indul az a váll, bicepsz, hát, és a guggolásoktól az egész láb, én főleg fenéken és combon érzem. Tömegben nem fogytam, de formálódom, amit a családtagok, ismerősök is észrevesznek, és ez elég jó motivációs erő. Legalább egyszer az életben szeretnék már egyenes hasat... futásnál is érzem, hogy sokkal jobban mehetne, ha nem lenne ott az a zsák elöl.

    Re: (#4729) szki
    Köszönöm, utánanézek majd mi lehet ez pontosan. Természetesen a kertimunka eléggé jól karbantartja az embert, az eltunyult városi népek sportja a testépítés, zumba, fitness, stb :p
    Egy alkalommal a mezőkövesdi gyógyfürdőben láttam egy idős bácsit, gonosz módon el is neveztük cromagnoni-nak, az arcberendezése tényleg az ősembert idézte (meredek alacsony homlok, széles, markáns arccsont), volt vagy 75-80 éves, de az aszott bőr alól olyan kőkemény bicepsz kandikált minden mozdulatánál, csak lestem (nem feszített, csak mozgatta a karját). Valószínűleg többször hordott ganyét, mint Arnold Schwarzenegger :DDD . Az én legutóbbi élményem az almafák metszése volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #4731 üzenetére

    Basszus, ezt mindig is éreztem, de jobb oldalt erősebben. Azt hittem valami degeneráció, amivel együtt kell élnem, erre kiderül, hogy konstrukciós hiba... :DDD

    "amikor a térd egyenes, az iliotibiális szalag a combcsont bütykének elülső részében ül, de amikor a hajlik a térd, az iliotibiális szalag átugrik a bütykön, és alatta marad. Az eredmény egy ín, amely minden egyes lépés során "átpattan" egy igen nagy csontbütykön."

    Kicsit megnyugodtam. A kúrálásra is hamarosan rátérek, kíváncsi vagyok a tutira.
    A nyújtások közül figure 4-ban nagyon gyorsan előjön a fájdalom, úgyhogy megvan a bajok forrása. Köszönöm a gyors diagnózist!

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Teasüti #4735 üzenetére

    figure 4 ;)

    félreérthetően írtam, de az szki által küldött linken kattintva érthetővé válik. --> ahha, szóval csak a google keresés után bejövő oldalról lehet továbblépni erre a videóra...
    Úgy emlékeztem én innen kaptam a pontos linket. Ebben szerepel a figure 4 gyakorlat, amiben egy négyest formálsz a lábaidból, lásd 1:07-től.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Teasüti #4735 üzenetére

    A fájdalmat pedig valóban nem a fegyenc okozza, bár most a guggolást nem erőltetem egy darabig. Ha jól csinálja az ember írja is a könyv, hogy a térd számára nem jelent különösebb megerőltetést.

    A probléma kulcsa egy korábbi etapban keresendő, amikor nagy lelkesen elmentem a Múzeum körúton a Lánchídig, szembe felmentem a várba a Sikló utcán, lefelé kerülővel mentem, majd szembe fel a Citadellára, onnan lefelé is meredeken jöttem ezúttal a parkon keresztül, nem az aszfaltúton. Erre nem voltam én még felkészülve, és hiába is sétál az ember, sok volt. Menet közben nem érződött, csak otthon, miután visszahűltem. Aztán ugyanúgy mentem további köreimet, de most már megunta, és szólt, hogy nem kéne ennyire vagányak lenni ilyen tudásszinttel és fizikummal. :N

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    No, megvolt életem első hosszabb mezítlábas futása a gáton a füves oldalt oda-vissza végignyomtam, ez kb 2 km lehet, nagyon jó volt, egyáltalán nem akartam sarkazni, könnyen ráállt a lábam. A fű tiszta volt, mármint szeméttől mentes, csak néha át kell menni a kavicsos úton, azon is futottam kicsit, apró szemű, nem vág, mókás.

    Most a bokámat érzem, és a kisebb táv ellenére a térdem még mindig, megyek is, nyújtok rá egy kicsit, meg eszem egy porcerősítőt... mondjuk az a szalagon nem biztos hogy segít.

    szerk.: a cipőmet végül a kezemre húztam, azt is erősíti ezáltal egy kicsit ;)

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz mate317 #4754 üzenetére

    Szia!

    Mint fájdalommal érintett, azt mondanám, nem mindenkinek való, de azt gondolom mindenki csak azért csinálja, mert élvezi. Akkor is, ha rossz a technikája, és akkor is ha jó. Nekem pl azért fáj a térdem, mert túlvállaltam magam, 92 kilóval és alap rutinnal nem kell 10km-es hegyi napot tartani. Mégis amíg kinn voltam, jólesett.
    Jó lenne, ha mindenki a maga számára tökéletes technikát elsajátítaná, de ehhez instruktorra lenne szüksége mindenkinek. Hány ember úszik, biciklizik, röplabdázik, stb. gyatra technikával? Szerintem ebben a tekintetben nem különböznek a sportok egymástól. Főleg az ember elszántságától, de pénztárcájától is függ mennyire gyorsan milyen szintre jut. Nekem nincs pl futás edzéstervem, se instruktorom, akkor és úgy megyek ahogyan jólesik. Lehet egy tervvel gyorsabban fejlődnék, de nem szeretném csinálni... :U
    De lehet hogy ez csak egy kifogás, mert lusta vagyok tervet csinálni? Egy párat olvastam már, de nem akaródzott megvalósítani a dolgot.

    Egy félmaratonról bicegve hazamenni meg hát... ezt talán Te sem gondoltad igazán negatívumnak. Hány ember nem tud lefutni egy kilométert, nemhogy egy félmaratont.

    Ha problémás sportot kellene keresni, én a testépítésnél kopogtatnék. Sokkal durvább tápszerkieg, sportszerbiznisz épül rá, és ott tényleg vannak rettentő tudatlan emberek, akik azt hiszik a méregdrága poroktól és a megvett bérlettől befektetett energia nélkül lesznek majd kigyúrtak. Aki persze komolyan gondolja, és ésszel csinálja, szép eredményeket érhet el -személy szerint csak a fitness vonalat díjazom, a hegyomlásnyi emberek nekem már nem tetszenek. Ha megnéz az ember egy ógörög szobrot, nem épp Ronnie Coleman, vagy Jay Cutler (és még sorolhatnám) jut eszébe. A szakágba fektetett energiájukat és a meghozott áldozatot nem vitatom, de nem értem miért ez az irány. Node messzire kanyarodtam, offolom is rögtön.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz cekkk #4764 üzenetére

    "...a nagy darab emberkék nem a csirke+ rizs + fehérjétől lesznek ekkorák"

    Azért sokat segít a felpumpálódásban. Edzeni kell, de sokkal gyorsabb és főleg látványosabb az eredmény ezekkel a cuccokkal. Viszont ha nem használod az izmaidat, nem eszed a porokat tovább, aránylag gyorsan le is épül, ami megvolt. Legjobban azt szeretem, mikor valaki az edzéssel leáll, de még eszi a szarait, és szépen jön a löttyedés és a k@ncsöcs :)) De ismerősök mesélték hogy volt aki egyszerre szedett vízmegkötőt és vízhajtót, a súlyokat felüvöltötte a tartóra (másik kedvenc szakágam, a súlyüvöltés :DDD ), és természetesen ugyanolyan puhapöcs maradt mint korábban volt, de állandóan feszített, mert jár gyúrni. Van ennek egy elég kemény pszichikai hatása, amit néha magamon is észrevettem...

    Ebben sokkal cinkosabb a média és a celebvilág, Biebert is most pumpálják éppen fel, hogy jó legyen a 18-20 éves korosztálynak. Már látom magam előtt, ahogyan feszít a színpadon félmeztelenül kisgatyában, és énekli a fosnál is szarabb sorozatgyártott dalokat. Egy nagy tetoválás még kellene rá, úgy lesz teljes a kép.
    Hamarosan a boltokban! :W

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Második mezítlábas "gátfutás" is letudva, ugyanazon a távolságon.
    A jobb térdszalagom sajnos továbbra is vacakol, de nem bírok megülni a seggemen. Nyújtottam rá előtte, jobb is volt, és nyújtok rá most is, de kézzel masszírozva (mozgatva), és erősen behajlítva igen érzékeny :(((

    A mezítlábas dolog viszont eddig abszolúte tutiság. Nagyon jó szellőztetni, nem fülled be, mint bármilyen cipőbe, és érzed a hűvös talajt -és eddig nem állt semmi a talpamba XD. Szerintem amellett, hogy erősíti a lábfejet, vádlit, stb a bőrt is jóval ellenállóbbá teszi, mind fizikailag, mind biológiailag (nem lesz annyira érzékeny mindenféle allergén anyagra, stb.)
    Utána visszahúzva a cipőt nagyon furcsa, és rögtön külső élen kezdtem menni, vagy neutrálisan. Szóval lehet legközelebb már nem belső támaszos cipőt keresek. Csak jöjjön helyre az a szalag.
    BTW a lábfájásnak és a "füvezésnek" köszönhetően rövidebb távokat megyek mostanában, és néha egészen új mozgást találok ki magamnak, ami hatékonyabbnak érződik, glider stílusban. Üvegfali tükröződésből nézve egész normálisan néz ki a dolog, a végén még megtanulok rendesen futni. ;)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz brownus #4836 üzenetére

    Egész jó, én egy német fórummal találkoztam tegnap, ha van még rajtam kívül németes, enjoy:
    http://www.joggen-online.de/lauftraining/lauftechnik/lauftechnik-uebungen.html

    Ahogy a linken is látszik ez nem a főoldal, hanem a futástechnikai rész, de igen nagy és rendezett fórumnak tűnik.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz cekkk #4855 üzenetére

    Erre én is csak azt tudom mondani, hogy türelem kell hozzá, vagy magas fokú önkínzás - ami szerintem egészségtelen. Genetikailag sem vagyunk egyformák, szerintem mindenkinek van olyan rokona/ barátja, aki bármit ehet, nem változik tőle. De ahogy Szki írta, lehet izmot is nehezebben szednek magukra.

    A másik nézőpont amit magamon alkalmazok: ami van (volt), azt nagyjából 15 év mozgásmentes élettel hoztam össze. Kb a 4.-5.-ben vagyok, amikor már jóval többet mozgok, az utóbbi 2 volt futásban gazdag, és februárban kezdtem a fegyencedzést magamévá tenni. Amit 15 év alatt b@sztam el, annak a helyrehozása nem fog egyik pillanatról a másikra menni.

    Általános iskola 8. osztály óta (14 év) egyetem 2. évig 95kg voltam, bármit csináltam (de nem is csináltam sokat)
    utána még jobban elhíztam (106), ott éreztem, hogy ez így nem mehet, és eléggé gusztustalan vagyok, egy félév alatt (januártól - augusztus) ledobtam 15 kilót, sok csirkemell, kevés kenyér, meg mindenből kevesebb, de maradt még bőven zsiradék. Aztán a 90-ről megint visszaálltam a mostani 92-93-ra, és egy éve nem mozdul.
    Mégis régebben nem futottam egy nap 11km-t, és a fegyenc óta jobban érzem magam a bőrömben, látszik is kicsit, a guggolásoktól izmosodik a kis popsim, és egyre szebb leszek minden nappal ;) ;]

    Sajnos elégedetlen vagyok magammal, de látom a lábamon, karjaimon, vállamon, hogy kevesebb a zsír, jobban kibújnak az izmok, még ha nincs is sokkal több. ;)
    Azt tudom még mondani, hogy az igazán durva átalakulós videóknál minden esetben fitness jellegű gyakorlatok vannak, ami szerintem rövidebb idő alatt durvább a futásnál, bringázásnál + mindig használnak valamilyen "varázs"séket, ez meg vérmérséklettől függ.

    De még több tenni/ változni akarással mehetne nekem is még jobban. Amikor 106-ról akartam fogyni, akkor igazán akartam (főként tetszetőssé válni a női nem számára), és állandóan erre gondoltam, koncentráltam, most csak úgy "próbálok" javulni, ami nem olyan hatékony. AKARNI kell, elképzelni, hogy menni fog (egész nap), hogy evés közben is fogysz, vagy hogy ma jót tettél, mert nem etted meg azt a csábító, de felesleges falatot. - szerintem

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Csak szeretnék megosztani veletek egy felismerést, figyelemfelhívó szándékkal az egészségesnek látszó, annak sugallt termékekkel kapcsolatban. Lehet ennek jó részét már hallottátok, de én magam ismét letértem pár hétre a helyes útról.

    Alapvetően tisztába jöttem azzal valamikor 4-5 évvel ezelőtt, hogy a bolti tej (bármilyen is) nem valami tyűde egészséges, de a fogyásban semmiképp nem segít. Aztán a cukros joghurtok, akármilyen vitaminokkal, stb-vel feltüntetve, főleg a nagy gazdaságos csomagok hipermarket brandeléssel, cukros lében hizlalt "friss" gyümölcsdarabokkal (kifacsart gyümölcs rostanyaga feltuningolva, a leve megy exportra többnyire).
    Sokáig ettem Dr. V.ker müzlit, imádtam a mandulás-diós ízét, aztán egyszer csak változtattak valamit és egy alkalommal mintha szabályszerű kristálycukor lerakódás maradt volna a (bolti tejes) csészém falán. Nem mondom, hogy az volt, de pont úgy nézett ki, és édes volt. Szintén lemondtam.

    Utána kezdődött a tea "mániám", különösebb gondot nem fordítottam rá (az irodalomkutatás pár weblap cikkeinek átolvasásában kimerült), csalán, zöld, fogyókúrás keverék, csipke, hárs, citromfű, stb, NATÚR, ízesítetlenül. Se citromlé, se édesítő, és főleg nem sima cukor. Sokszor nem is voltam igazán éhes amikor nassolni támadt kedvem, inkább a vízforraló után nyúltam, és a tea eltelített, jó volt.

    Volt viszont, hogy nem úsztam meg ennyivel, és a gyomrom még kért.
    Ekkor jött a natúr joghurt gondolata. De hogy valami élvezet is legyen benne, kitaláltam, hogy mézzel és fahéjjal édesítem, müzli helyett pedig natúr zabpelyhet rakok bele. A végeredmény igen finom, és ha nem is ártalmatlan, sokkal jobb a csokoládénál, vagy a gyümölcsös joghurt + müzli kombónál.

    A LÉNYEG

    Legutóbb megkívántam a DM-ben a NATUR müzliként reklámozott termékekből pár fajtát, látszólag zabpehely, szárított gyümölcs, mogyoró, mandula, mazsola. Jól hangzott, vettem, és fogyasztottam pár "zsákkal", úgy gondoltam, jóval jobban járok, mint a többiekkel. Aztán a minap megfordítottam, és elolvastam végre, mi is van benne. 100g-ból a gyümölcsösebb fajtában 21, a magosabb típusban 18g cukor! :Y
    Ez 1/5-e a zacskó tartalmának!

    Jelentem, erről is lemondtam. Nem elég, hogy drága, még bazi sok cukor is van benne, de nem egészen értem hol, hacsak nem a mazsola. Nincs feltüntetve fruktózról van-e szó, de félek nem.
    Kedves fogyni vágyók, jól nézzétek meg mihez nyúltok, valóban jobb-e, mint ami eddig volt. A magam részéről visszatértem a natúr joghurt + natúr zabpehely + méz + fahéj keverékre, ha van diótermés, akkor az is megy bele, úgy már nagyon extrás.

    Egyben segítségeteket is szeretném kérni:
    Szerintetek melyik a legjobb natúr joghurt? Sajnos tehén nincs, otthoni tej nincs, Budapesten kellene megoldani a dolgot.
    A másik, hogy én szívesen meghallgatnék más "egészséges nass" tippeket, tudom vannak erre oldalak, de így fórumon közvetlenebb.

    Nézelődtem, de nem találtam ennek megfelelő topikot, így titeket boldogítalak ezzel.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz pvt.peter #4867 üzenetére

    Szia!

    "Már egy jó ideje futok, kb. 2.5 hónapja."
    --> :DDD
    No offense, csak így nekem eléggé furcsán veszi ki magát. De örülök, hogy futsz, és főleg hogy fejlődsz.

    Hogy kicsit konstruktívabb legyek: nem egészen mindegy milyen a fájdalom (hol jelentkezik, milyen jellegű), ennek megfelelően kellene kezelni, aztán állandó intézkedéseket tenni a megelőzésére.
    Álljon itt a saját kis diagnózisom/ tippsorom:

    - Nem ismerem az előéleted (sport, futás, más mozgás), de ez az idő bőven kevés a jó futótechnika elsajátítására.
    - Előfordulhat, hogy nem megfelelő cipőt használsz (de szerintem most nem ez a fő irány)
    - Nem tudom túlsúlyos vagy-e. Ez nem személyeskedés, ha igen, akkor lehet nem kellene a nagyobb távokat erőltetni, inkább feszített tempójú séta, vagy más mozgásformák attól függően mekkora a ballaszt (ezzel nekem is van tapasztalatom)
    - A profi futóknak is az egyik, ha nem a legérzékenyebb pontja a térd. A problémád lehet szalag, porc, vagy csont eredetű, nagyjából ezek vannak benne ;) Meg kellene keresni pontosabban a kiváltó okot -milyen mozdulatnál, hol és hogyan fáj, majd ennek megfelelően kezelni (otthon)
    - Ha felállt a diagnózis, érdemes lehet beruháznod a megfelelő táplálék kiegészítőkbe, mint például: magnézium, csonterő komplex, porcerősítő (glükozamin-szulfát, kondroitin, MSM), vagy szalagokhoz való tabletta, ez nem valami ördögtől való dolog. Nem is mindig olcsó, de jobb, mint tönkretenni magad. Az egészségedbe érdemes befektetni, hosszú távú beruházás!

    Tehát:

    A továbbiakban a távok növelése helyett koncentrálj a technikára (nekem is aktuális, heti 3x6 km szerintem elég sok kezdőként. Érdemes lehet nagyobb pihenőidőket tartani két edzés között, akár kicsit hosszabb távokkal, ha mindenképp km hiány van. Edzésterveket találsz a neten + futóiskolázás).

    Használj megfelelő táplálékkiegészítőt/ kiegészítőket (a külső kenőcsök szerintem kevéssé hatékonyak, inkább fájdalom csillapító hatásúak, de a fájdalom ugye nem az ok, csak az okozat, megszüntetése pusztán tüneti kezelés. Ha mégis ezt érzed szükségesnek --> Sport krém vagy jégzselé szerintem.)

    Főleg és leginkább, AMÍG FÁJ, NE TERHELD, vagy csak jóval kisebb mértékben!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kiegészítős kérdésem a következő: Ti mit használtok útvonal és edzésrögzítéshez?
    Gondolom többnyire okostelefont. Nos az nekem (már) nincs, ami volt, az 127g körül volt, és iszonyúan zavart amikor felcsatoltam a karpánttal. Nehéz szerintem ahhoz, hogy jó legyen, de aztán nemes egyszerűséggel elhagytam, így nem kellett többet mérni az útjaimat... Azóta csak a Sony E353 (58g) szolgáltat zenét, de arra igényt tartok.

    Létezik valamilyen alternatíva, hogy ne kelljen okostelefont hurcolni, ha lehet úgy 100g alatt?
    Csak egy kisebb tömegű okostelefon :F

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák