Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Úgy látom mást is szivatott a DPD, most én is velük harcolok, hogy legyenek szívesek kihozni a csomagom, ami sokezer kilométerről jött, mert nincs kedvem kifizetni megint a feladási költséget. :(((
    De ha már van ilyen topic, akkor az eddigi tapasztalataim:
    TNT: Nemzetköziben legjobb. Pár éve volt, hogy délután Párizs külvárosában feladtak nekem egy csomagot, másnap délelőtt már itt volt, az ezer lelkes Heves megyei kistelepülésen. Igaz, ahogy néztem nem is a legolcsóbb szolgáltatást kérte a feladó, de azért ez a logisztika eléggé lenyűgözött. Még a címet is egészen eltalálta a futár.
    MPL: Mivel a futár ismeri a környéket, meg már minket is úgy-ahogy, ezért velük nem szokott gond lenni, általában időben is jönnek, meg a többi postai szolgáltatással is pozitívak a tapasztalataim.
    UPS: Szintén egy a jobbak közül, gyorsak, tőlük is főleg nemzetközi csomagokat kapok, s nagyon jól átlátható a csomagkövetési rendszerük.
    GLS: Anno nagyon sokat jártak felénk, 4-5 éve viszont elkezdtek kimaradozni, akkortájt eléggé leromlott a szolgáltatás minősége, sokan szidták őket mindenfelé. Most, hogy a Jófogás futárt is ők csinálják (20-30 kilós csomagokat is ingyen hoznak) viszont újra jönnek. A régi futárok megtalálták a házat, a mai srácok viszont már csak bepötyögik a GPS-be a címet, az meg hülyeséget dob ki nekik, de legalább idetelefonálnak mindig negyedórával előtte és ki tudok menni eléjük az utcára.
    Sprinter: Na őket kerülöm, mióta dolgom volt velük. Kicsit a mostani DPD-s kálváriámra emlékeztet. Kétszer jöttek, mindkétszer rossz címre, de végül szerencsére sikerült rábeszélni őket, hogy ugyan ne szivassanak már, itthon voltam és nem jött senki. Azért mondhatni vevő-centrikus volt a futár (vagy csak a lelkére beszéltek, hogy ne mondjon csúnyát a kuncsaftnak). Elég sok mindent elmond a cégről, hogy egy alsó hangon is 20 éves rozsdás Transporterrel jöttek (olyan putri volt a raktérben, hogy a csomagom ragadt a kosztól!), de máshol láttam már Suzuki Swifttel szállítani is őket. Olcsók és ezért sok feladó választja őket, a címzettek "örömére".
    DHL: Párszor jöttek ők is, de annyira nem ragadt meg bennem róluk semmi (tipikus német cég: nem túl emlékezetes).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák