Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz Cortez863 #1416 üzenetére

    Azt a tanácsot tudom adni hogy a kiszemelt fűnyírók weblapján addig kutass amíg a robbantott ábrájukat le nem tudod tölteni. Ha olyan motor van benne amely műanyag házba van öntve és ékszíjjal hajtja meg a kés tengelyét, attól sikítva menekülj. Az elektromotorok előbb utóbb leégnek. A normál fajtákat simán újratekercselik és mennek tovább. A műanyag házba öntött motorokat nem tudják javítani, a komplett motor cseréje pedig többe kerül mint a fűnyíró új ára.
    Nekem ilyen volt, Attila néven én írtam az utolsó kommentet:
    http://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/al-ko/classic-plus-38-e-p141428974/#velemenyek

    Most Makitát vettem, de azzal is vigyázni kell, mert pl az ELM3800 ami most akciós, pont ugyanolyan javíthatatlan, műanyag házba ültetett motorral van szerelve mint az előző fent linkelt Alko.
    A Makita ELM 3711-es viszont szépen javítható, márpedig Murphy törvénye szerint ami elromolhat, el is fog. :)
    A Makiták robbantott ábráját a makita.hu-n találod az információ pont alatt.
    Ajánlani persze csak olyan ajánljon, aki legalább öt éve használ egy gépet, ez a Makita ELM 3711-es viszont csak pár hete van meg :) Csak remélni tudom hogy sokáig bírja és javítható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák