Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bucsher

    őstag

    válasz BigBlackDog #48558 üzenetére

    Árban Shure-ok vannak a Vsonicok és a Westone-ok között, amit ismerünk, de azoknak szerintem nem elég jó a hangjuk. Ezeket az egzotikusokat nem nagyon ismerjük, szerintem legjobb lesz, ha veszel egyet-kettőt :DD

    In the pipe - five by five!

  • randras_83

    addikt

    válasz BigBlackDog #48558 üzenetére

    ha én szánnék több pénzt erre, akkor tuti Shure 425, bár az drágább, de jól szólt. :)

    https://www.flickr.com/randras83/

  • #16820480

    törölt tag

    válasz BigBlackDog #48558 üzenetére

    50-60-ig nem olyan sok sajnos. Az ATH-k szerintem felejthetők, ha magasak kellenek, az iM03 és 04 megvolt, mélyláda mindkettő, és tompák is mellé, szóval még csak nem is közelítik a V karaktert. A sok armatúrás füles után nekem bevallom őszintén a VSD3s is ilyen hatású volt, csak azért az nem kerül egy kisebb vagyonba, ráadásul dinamikus drivertől még elfogadom, hogy nincsen annyi magas, de 3 meg 4 armatúrától már nem igazán.
    A Sony XBA sorozatánál mostmár 10-20-30-40 van, a régi 1-2-3-4 az már kifutott. Egy barátomnak van XBA40, de még nem hallottam, mert mióta megvette, még nem találkoztunk. Mondjuk ő elektornikushoz használja leginkább, meg néha metálra, és imádja, de ez mondjuk még elég kevés információ egy ajánláshoz. Egyszer szívesen meghallgatnám, igazából akármelyik Sony XBA-t, mert még tényleg ötletem sincs a hangzásukról.
    Az XBA-H1 megovlt itt a fórumról vodkaboynak, de nem jött be neki, végül E30-at vett helyett. A H3 elvileg jobb, de ez megint elég sovány vígasz. Én hibridből kettőt hallottam eddig, a Dunu DN1000-et és a K3003-at, mindkett a H3-hoz hasonlóan 2BA+DD, de elég nagy eltérés van köztük (árban is persze, de hangban is). A Dunu szerintem nem volt olyan meggyőző, AK100-ról nekem kicsit tompának, kevésbé összeszedettnek hatott, nem vagyok benne biztos, hogy a GR07 után az előrelépés volna, mondjuk árban sem olyan nagyon drága. A K3003-at meg nem írom le megint, hogy a létező egyik legjobb fülesnek tartom :B (hoppá, mégis leírtam). Szóval a hibrid az mint technológia jó, de a megvalósítás nehéz, és nem is mindenkinek sikerül igazán jól. Ha nem tudod meghallgatni, akkor én inkább látatlanban a sima armatúrás füleseket ajánlanám.

    A Westone szuper cuccokat csinál, de a régi szériából a W3-at nem annyira ajánlom, állítólag nagyon sok a mélye, inákbb mélyorientált, amihez képest a W30 elég más hangképű, mert az szerintem ténylegesen a W40 kistesója, nagyon hasonló hanggal, csak kicsit kevesebb nála mindenben (tér, részletesség és ár). De mondjuk a W30 már nem az 50-60-as kategória. Még esetleg az UE900-at nézegetheted, az ilyen akciósan (a régi, nem a 900S) elcsíphető akár ilyen 60-65 körül.

Új hozzászólás Aktív témák