Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IO.sys

    őstag

    Sziasztok! Fejessel lep meg az asszony karácsonyra, sikerült leszűkíteni ezekre:
    Sennheiser HD-380 Pro
    Audio-Technica ATH-M40x
    Pioneer SE-MS5T

    Gyerek születik, ezért szeretném, ha minél több pénz maradna csörgőre. De nyilván örülök a fejesnek.

    Vájtfülű vagyok, zenélek, gépen hegesztek akusztik-world-pop zenéket, állandóan megy a youtube, meg single player játékok a kalandozós fajtából.

    A HD-380 Pro tetszik, mert kompromisszummentesnek tűnik, de nem marad pénz külső hangkártyára.
    Az AZH-M40x ránézésre semleges, maradna pénz egy olcsó külső vagy belső hangkártyára.
    Az SE-MS5T mellé jutna pénz hangkártyára 25-ig.

    Kérdéseim:
    Van olyan belső hangkártya, amit van értelme megvenni a fejhallgatók közül bármelyikhez?
    Külső hangkártyák közt van olyan, amire 2.0 PC hangszórószett is ráduható, váltható a két kimenet és megéri minőségben is? Elsősorban ez lenne a cél.

    Illetve ha az SE-MS5T mellé nem érdemes venni hangkártyát, mert minek (nem tudom), az AZH-M40x mellé meg lenne értelme, de összköltségben meghaladná a keretet, akkor meg vagyok lőve.

    Kérném szépen a tanácsotokat. :) Köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz IO.sys #68758 üzenetére

    P20 + az orosz csövek:
    Szerintem világosabb a gyárinál, ez már az elején nem tetszett. illetve távolabb helyezi az egész zenét, mint a régi olcsó fejesem. Mondogattam magamban, hogy a gyári jobban tetszik, mert közvetlenebb. Aztán jött Emil Rulez - Hogyan kerülnek oda száma, amiben van egy jazz trombita, távol szól, amolyan említés szinten, nagyon tetszett. Aztán kíváncsi voltam, hogyan szól a gyári csővel, kicseréltem, az iménti trombita a fülembe visított. Hihetetlen, hogy mekkora különbség tud lenni két cső közt. Szóval az orosz cső kevésbé fun, inkább árnyaltabb, több kakaó is kell neki, de most elkezdett hiányozni alóla nagyon egy dac.
    Amúgy mindkét csőnél sziszegnek az ssz-ek kb. az első órában, aztán konszolidálódik.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    SMSL Sanskrit 10th:
    A hang hibátlan, de sajnos semmi több. Hallom, amit hallani kell, van tér, némileg részletez, az élő zene egész valóságos, a hegedű zeng, hallok olyat is, amit eddig soha. De sokkal mellbevágóbb élményre számítottam, lélegzetelállító dinamikára, olyanra, amitől mondjuk elfelejtem, hogy valami dolgom van. A mélytől is sokkal többet vártam, nagyon konszolidált dt770 és p20 mellett. Elvileg meleg, fun láncom van. A probléma valószínűleg a dt770 250 ohm, ezen változtatni fogok. A tanulság az, hogy az igényeimhez magasabb ársáv passzol.
    Illetve ha tudtam volna, hogy ilyen pici, a pirosat választottam volna. :)

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz ribizly #69279 üzenetére

    Igen, a 80-as a boltban funabb volt. Meg fogom venni, nem bírom ki. A 250-nek is megvan a helye, pl a zenéim, amiket gépen csináltam, már-már komoly művek voltak vele. :D

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Bodz #69326 üzenetére

    A hibátlan és a tökéletes nálam nem ugyanaz. A tökéletestől kiráz a hideg. Unalmasnak találom, de élő zenéhez meg abszolút jó, stúdióban is szívesen látnám. Nem a méllyel van bajom, hanem lapos, de nem is fátyolos, mert tisztán hallok mindent. Hangról valóban nagyon nehéz beszélni. :D Egész biztos vagyok benne, hogy ez jó fejes, de nem hiszem, hogy nekem való.
    Elviszem a láncom a helyi hang bótba és meghallgatok így pár másikat.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    Tapasztaltam valami érdekeset. Lenovo Tab 2-ről 192kHz-cel megy a jel a DAC-ba, míg laptopról 44.1kHz-cel. Azt hittem, csak régi a laptop, de újabbal is 44.1kHz. Át lehet valahol ezt állítani? Az lehet, hogy nekem jobban tetszett 192kHz-en a zene a tabletről? Tudtommal a youtube csak 44.1kHz-re képes. Mondjátok, hogy az a 192 ugyanúgy csak 44 és nem feleslegesen adtam el a fejesemet. :D

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Bodz #69742 üzenetére

    Olyan DAC-ot szeretnék, ami dinamikusabb, szereti megmutatni magát, amivel meghökkentőbb élmény a zenehallgatás. A 10th kicsit lapos nekem, amolyan olcsó-de-jó. Jól hallom ezt? 50-60 körül költenék DAC-ra, használt is szóba jöhet. Egyelőre még kábelek és tápok vannak soron, de szeretném tudni az irányt, hogy mire vadásszak.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Exodius #70517 üzenetére

    A fórum olyan, mint a társadalom. Mindenki kiveszi belőle a részét, 'szt jónapot. Annyi a különbség, hogy itt a magány nyugalmában mindenki le meri írni, amit gondol. Elektrotanyán ha megkérdezed, sokan beszállnak, de ne ess a hibámba és ne mondd, hogy zenéhez kell, inkább valami labortevékenységet írj.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Ribi #70883 üzenetére

    Jó hát finoman akartam fogalmazni, azt akartam elsőre írni, hogy a zenehallgatás olyan, mint a vallásos hit és a kvantummechanika. Utóbbit szeretném tudni, mert az előbbivel már tele van a padlás. Tehát bárhová megyek, 100%, hogy a legártalmatlanabb kérdésből is vallási háború lesz a kevés tapasztalt és a nagyszámú labortechnikus meg stb közt, akik szerint démonokat kergetünk. De még szaktopikban is veszélyes mérésről beszélni. Na mindegy, szóval meg fogom műszerekkel vizsgálni a cuccost és a szerzett tudásommal megpróbálom nem tele fakelni a topikot. Mindenkinek szakembernek szíve joga, hogy meggyőződjön a dolgok igazáról, ha éppen kíváncsi. Ha nem tenném, az olyan lenne, mintha szakács létemre nem akarnám tudni egy kaja receptjét, csak kóstolnék tovább.

    (#70884) binatone
    Nem a szépség érdekel, hanem az igazság! :D

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz elprimo #71179 üzenetére

    Nálam a fáradtan és éberen hallgatás közt van ég és föld különbség. Ami fáradtan tetszett (random zenék a netről), az éberen tömény apátiát vált ki belőlem. Ritka a mindkét állapottal kompatibilis zene. Te vagy a szerencsés!

    (#71185) Ba cy lus
    Jelen. A DT770 Pro 80 jobban tetszett frissen ropogósan, a basszus sokkal magasba húzóbb és feszesebb volt. El is gondolkodtam egy ATH M50x-en, az mintha feszesebb karakter lett volna.

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    Auido kazetta digitalizálásban szeretnék infót kérni. Enyhén kapcsolódik a dac-okhoz. :)

    Próbáltam saját SONY deckkel, susogós lett az eredmény. Mások komolyabb decket ajánlanak.
    Találtam célszerszámokat, van köztük filléres, komolyabb és exkluzív a csillagos égig. Több dac gyártó is foglalkozik ezzel. Az olcsóbbaknál a beépített ADC minősége nem lehet túl komoly. Szeretném, ha normális minőségben lennének meg a dolgaim, pl 11 kazi saját zene. Jelenleg úgy látom, hogy a feladat olcsó megoldása a lehetetlennel határos.

    Aranyközépútnak mi lehet jó?

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Ear001 #74374 üzenetére

    Teljesen pontosan dúdolást hallok, mintha vékony falakon át hallanám, hogy a szomszédban dúdolnak, de még dallama is van. Zene leállítása után csendes szobában szoktam hallani, megy egy ideig, elhallgat rövid időre, majd újra hallom rövid ideig, majd végleg elhallgat. Nekem ez kellemes hangú gerjedésnek tűnik.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz niof #76935 üzenetére

    Gyakorlatban semmit nem fogsz észlelni 18-20Hz alatt egy fejhallgatóból

    Ezzel vitatkozok, mert a Beyer DT770 Pro 80ohm 5Hz-ig megy le és hallom is, teszteltem teszter anyaggal.

    Lazán kapcsolódik egy szomorú történetem a halláshoz. Kollégám a legócskább dubstep zenéken él, csak azt hallgat és sajnos nekem is el kell viselnem, mivel egy irodában vagyunk és nincs tekintettel senkire. Kiderült róla, hogy kiváló a hallása, tisztán hallja, ha egy PC táp sípol, az órám ketyegését is hallja, én nem hallok ezekből semmit. Lehet, hogy a dubstep jó zene, csak mi nem halljuk? :D

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz IO.sys #79005 üzenetére

    Összehallgattam az árnyékolt kábelt, amit csináltam (csavart érpáron még csavartabb árnyék), a próbakábellel, aminek az egyik fele sima polgári nyomtatókábelből, másik fele szerelhető kábelből van. Utóbbi ahhoz kellett, hogy rájöjjek, hogyan lehet megszakítani az USB tápot.

    Az első benyomásom pár napja az volt, hogy a próbakábel jobban szólt, mert az újnak éles, fárasztó lett a magasa. Következő nap meghallgattam az összes referenciazenémet, az ítéletem nem változott. A dologhoz hozzátartozik a hangulatom, hullafáradt voltam mindkét alkalommal.
    Most egymás mellé tettem a két kábelt és egy dalba ugyanazon a ponton belehallgattam mindkettővel. Hát nemtom, meglepődtem. Az lett volna várható, hogy amit hallottam pár napja, az úgy van. Az új kábel lehet, hogy belejött a dologba, mert a magasai nem idegesítőek, leszámítva azt, hogy mintha a hangkép felső fele egy buborékban szólna, viszont az egész zene sokkal definiáltabb, mint a (mezei) próbakábelnél. Minden a helyén van, van basszus, közép, vokál, magasak. A próbakábel az árnyékolthoz képest vérszegény, illetve olyan, mintha egy lefordított vödör alól szólna, a 25 évvel ezelőtti vásári vállon hordozós magnó jutott róla eszembe.

    Szóval jó ez a kábel dolog, csak most nem a megfelelő akadt a kezembe, majd építek még. Ezek után aki azt mondja, hogy az USB kábelnek mindegy, hogy miből van, vagy hülye süket vagy nagyon tapasztalatlan és akkor minek nyilatkozik. Én meg nagyon kíváncsi lettem, hogy egy Supra vagy valami komolyabb hogyan szólhat.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Sinesol #79786 üzenetére

    :W EMBER! Minden tápnak van egy zaja, ami hat minden további teljesítményelektronikai fokozatra, meg minden másra is. Tudod, fizika, valóság, meg ilyen placebo hülyeségek! Szerintem azt se tudod, hogy pontosan miről van szó, mint ahogy senkinek, aki hitéleti kérdésként áll a tápok és a kábelek témaköréhez. Nem elhinni akarom, hogy jobban szól. (Ennek a te szemedben amúgy mi lenne az értelme?) Szerintem az ilyen blacebofixált tudósoknak a 10 és a 12 milliós eszközök összehasonlítása az alap, ahol nyilván nem hallanék ki én se semmit, de most a 150 és az 5000 forintos tápokról van szó, a 10th pedig nem rendelkezik kifinomult tápáramkörrel, tehát számít, hogy milyen tápot kap! Érted? Vagy ez neked már a placebo terepe? A fejes erősítő kimenetére egyenesen kiült a gyári táp 600mV zaja! Kicserélve egy alacsony zajú tápra, olyan részletek jelentek meg ismert zenéimben, amiket az ezt megelőző években nem hallottam. Ott az erősítő a placebós vagy a táp a hülye? Fizika órán a tanárnak is mondtad, hogy ő a rizsáját amúgy elhiszi? Ha süket valaki, az nem baj, de ha tudatlan, tapasztalatlan és úgy oktat, az már az, mellesleg rohadt gáz is.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz bkercso #80341 üzenetére

    Sziasztok! Vettem egy RCA T elosztót (a drágábbik fajtából), hogy a 10th-ból jövő IC kábelt ne kelljen állandóan húzkodni a P20-ból az R1280T-be és vissza. Az van, hogy ha hangfalon hallgatok zenét, nagyon torzít a hang, ha a P20-ba is be van dugva. A P20 közben ki van kapcsolva. Akkor ez ennyi?

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    Írtam iFi ZEN dac rewievt egy FB csoportban. A topikból jó kolléga javasolta, hogy tegyem ki ide is, hátha valakit érdekel. Ismerve itt néhány ember viszonyulását a dolgokhoz, kicsit félve teszem, de íme:

    Komponensek: gyári kábelek, MW táp, 5.30 firmware, Sonorous VI fejes, fülem.
    Talán én vagyok az első, aki nyíltan vállalja, hogy nem esett hasra. Erre lehetett következtetni másoknál is a sok vásárlás és a kevés megnyilatkozás alapján. Ha rosszul gondolom, akkor egyszerűen csak kilógok a sorból, volt már ilyen. Illetve azt is felvállalom, hogy visszavonásig Mojo-ßuzi vagyok.
    Korábban írtam a Mojoról, hogy fantasztikus terű, távolságok jól belőhetők, jól szeparált, pontos és artikulált basszusú, jól átadja az atmoszférát és az énekes (csaj) leheletét érzem a fülcimpámon. Ahány hang megszólalt, annyi felől hallottam őket, annyi féle távolságból, a szélességekről nem is beszélve. Olyan volt, mintha egy nagy (visszhang csillapított) térben, a zenekar közepén hallgatnám a zenét. Itt erről szó sincs. A színpad messze elmarad tőle, a tartományok tiszták, transzparenciában viszont hasonlót se nyújt, ebben csalódtam a legnagyobbat, mivel ettől is vártam a legtöbbet. Mintha ezen akarna javítani a GTO filter (5.3c firmware), de nem sikerül jól neki. Tudom, hogy 3x ennyi a Mojo, de hozzá képest a ZEN csak egy belépő DAC, sajnos túlságosan is. Olyan 30% előrelépésnek mondanám a Sanskrit 10th (MK I)+P20 kombóhoz képest. Mármint tuningolt állapotukban, alapkiépítésben nem értékelhetőek.
    Az is egy érdekes kérdés ezek után, hogy egy 600.000-es Chord kütyü hogy szólhat.

    Szóval jó a ZEN, ennyiért igen, nem is vitatom el az erényeit, mert minden tartományban tud olyat villantani, amitől elmegy a kép és csak a hangot figyelem, a játékhangfalaimmal is csodát tett, de ahogy úgy alakulnak a dolgaim, megyek tovább. (A túlzott igényeimért vállalom a felelősséget, de ezért ne kezdjen el haragudni rám senki. 🙂)

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz -Skylake- #81101 üzenetére

    Én is bele tudok kötni a Mojoba, mert az általam vázolt produkciót túltolja. Nekem asztali lenne jó belőle, de az akkut kikötve, egy iFi iPower táppal már lehetne a boldogság forrása.

    Hogy ne menjünk el a lényeg mellett, a ZEN dac nagyon jó azért az 53k forintért, nálam egy 20k-val drágább szettnél jóval jobban szól, de észben kell tartani, hogy nem mindegyik rewiev mond igazat, illetve sokaknál nem értettem a nagy levegő után kapkodást, mert azért annyira nem jó, csak kivételesen jó ezért a pénzért.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Exodius #81111 üzenetére

    Nem a hangját akarom tuningolni, hanem kikerülni az akkus üzemet és a melegedést. Az iFi iPowerre lehet alapozni az 1uV zajú tápjával, ami nyilván laborkörülmények közt született érték, de akkor se 40mV, mint a legjobb MW tápnál. És az árkülönbség csak 3x-os. De itt tudni kell azt is, hogy a Mojo szereti-e az USB tápvonal megszakítást, szóval játszós. Egyébként a ZEN-ről is hamarosan kiderül, hogy szereti-e, mert az még elviheti valamilyen irányba a hallottakat.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    Esetleg van valakinek tapasztalata TMP táp - Topping táp ügyileg?

    #90989 contaxg:
    Zenben teljesen egyetértek, tapasztalt(?) kollégák szuperlatívuszokban nyilatkoztak róla, aztán megvettem, nagy várakozásokkal bekapcsoltam és megszólalt egy jobb mp3 lejátszó szintű hang. :D

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • IO.sys

    őstag

    válasz Polllen #91016 üzenetére

    Igen, valóban szokatlanul választékosan fogalmaztam, valószínűleg még nagyon az elején voltam az egésznek, utána kezdtem el tápot mérni és hallani mindent is. Cikkben vagy FB csoportban, nem tudom már, nem fogtam vissza magam a ZEN-nel kapcsolatban, meg az iDAC2-vel se, ugyanaz a életlen angol tréfa az is (akkor is csak önmagában volt a DAC, semmi autó árú körítés, ahogy az a hifi showkon győzni szokott).

    #91023 bajnokpityu:
    Apropó chifi. Hifis barátomtól kölcsön kaptam egy Topping Dx3Pro-t, még a legelső szériából az ultra alacsony impedanciást, valami 0.1ohm a fejhallgatókimeneten. Hozzá meg volt egy 8ohmos nagyon drága fejes. Azzal adta oda, hogy hallgassam meg, nem igazán tetszik neki hangfalon. Én meg fejessel rámentem és azóta nem vagyok biztos benne, hogy a Mojo-e a jobb vagy az, az ára a Mojoénak a fele.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Új hozzászólás Aktív témák