Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz bitrograde #96442 üzenetére

    Nálam - szerintem, a nem valami jó hallásomon felül - a legnagyobb gond a "teremakusztikával" lehet, egy 6 nm-es (3,90x1,65m) szobácskában (a munkahelyemen) hallgatok zenét (munka közben is - egész nap), ráadásul "keresztben": a hangdobozok bázistávolsága 110 cm, a fülemtől 70-80 cm-re van a frontsíkjuk, a hátam mögött meg marad cacc/köbgyök fél méter. :B De a picurka KEF CODA7-tel nagyon szépen kiadja a színpadot ezen a nyomorúságos kis helyen, és a 91dB/1W érzékenysége lehetővé teszi, hogy a mindössze 2x2W-os EL84SE-vel teljes mértékben meg legyek elégedve - hangerő szempontjából is. Ráadásul a karaktere is nagyon jól passzol a csövihez.

    Amiről álmodozom, az a Rogers / Spendor LS3/5A, de ahhoz lehetne - sokkal - nagyobb erősítőt építeni, mert annyira érzéketlen. Anno - mielőtt 20 éve teljesen abbahagytam a HiFi-zést, sőt bármiféle zenehallgatást is egy Rogers LS2A/2 párom volt, ahhoz - még a 20 nm-es nappalinkban - simán kellett a 15-20W csatornánként, de nagyon szépen tudott szólni csöves végfokkal. Szerk: a mostani cuccom (hangdoboz+erőlködő+szobaakusztika) erősen mélyszegény az akkori emlékeimhez képest - a tere (amiért én bolondulok...) az viszont szebb/ jobb / idealizáltabb, vagy hogy is fejezzem ki magamat. Jobb hallgatni...

    A mostani projekt (a "visszatérésem" a HiFi-zéshez) simán unatkozós elektronikai építgetős projektnek indult, csak közben rájöttem, hogy ismét tudom élvezni a zenét - ha jól szól. :K

    Egyre jobban tetszik a dolog, és pici pénzből - szerintem - elég "nagy dolgot" sikerült összehoznom. Sem pénzem, de igazából igényem sincs egy "sokkal jobb" rendszerre, hiszen nem túl jó a hallásom. De ismét élvezem a zenehallgatást, olyannyira hogy a kis tunerem napi 10-12 órát szól mellettem, rákaptam a komolyzene, sőt a népzene(!!!) hallgatására is. Meg jöhet bármi, ami szépen szól. Lemezhallgatás - immár PC-ről, az asztali CD-játszó véglegesen használaton kívül helyezve - max napi fél óra, mert már ráuntam a meglévő, ezeréves hanganyagomra. Lemezeket kellene vásárolnom nagyon sürgősen.

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák