Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz DonRazzino #11487 üzenetére

    Nyilván nem, az XF 35/2 nagyon szépen teljesít szinte minden körülmények között, de nem is feltétlen ez az ami nekem hiányzik ebből a tesztből. Szépen összerendezte a crop-okat a két végleten, csak hát jó lett itt nem megállni. Ezzel így önmagában csak a lényeg felett siklunk el, hogy milyen a képe, karaktere úgy általában a két objektívnek.
    Azon például mindig röhögök, amikor bokeh karaktert valaki kizárólag crop-ok alapján próbál meg bemutatni. :U

    Azért az egy sokkal bonyolultabb és összetettebb műfaj. Ebben az esetben többet ért volna pár akár csak monitor méretű, de teljes kép. És itt jön képbe az is amit madgie is említett. Közelre szinte minden obi szépen mos, végtelenen meg szinte semmi. Bokeh karakter szempontjából pont a többet használt középtáv lett volna az igazán érdekes. És ez az a pont ahol az öreg XF 35-ös még mindig kicsit jobb. Egy laza környezetes portré esetében azért jól jön az az F1,4!

    Ettől függetlenül nem véletlenül tetszik nekem is az elejétől fogva az XF 35/2 is. Penge kis cucc lett! Én maradok az öregnél, de teljesen megértem ha majd lesz aki az F2 verziót választja. :)

Új hozzászólás Aktív témák