Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #70869248

    törölt tag

    válasz ronaldo #11940 üzenetére

    ..és mégsem. :)
    Ez a szabály nehezen körvonalazható, adva van egy autó, ami erőből nem tudja megelőzni a másikat, de szélárnyékból igen...a szabály szerint ezt az elől haladónak hagynia kellene.
    ..hiszen cikázni csak addig tud, amíg a másik el nem kezdi az előzést, abban a pillanatban ahogy a másik autója előrébb van mint a sajátja hátsó része már felesleges.
    Azaz Hamilton cikázása valóban nem az elkezdett előzést akadályozta, hanem a már majdnem elkezdettett. Petrov-nak még egy kicsi kellett volna hogy meglegyen a sebességkülönbsége.
    Hamilton-t nem is értettem ott, már azért 20 botütést érdemelne mert visszaelőzte Petrov...ilyen fokú figyelemkiesést Hamilton esetében büntetni kellene, mint Lewis drukker mondom :D
    A cikázás is hasonlóan feleslegesnek tünt, egyszer még meg lehet próbálni elhúzni a melegszelet Petrov-tól, aztán pedig szépen védeni az egyenesvégi jobbos támadóívét, azaz csak jobbra mozogni...próbálja meg körbeautózni a McLaren-t.
    Szal kicsit olyannak tünt nekem Lewis megmozdulása, mint aki éppen valami beszélgetésbe bonyolódott a mérnökével rádión Petrov megelőzése után, aztán meglepődött hogy Petrov visszatámadta sikeresen, várnia kellett kicsit a gumik miatt..és aztán megint megelőzte, de a szitu úgy esett hogy Petrov megint támadó helyzetbe került ...már a kigyorson látható volt.
    ..és ekkor Lewis egyszerűen le akarta zárni ezt a témát...és ez eredményezte ezt a sztem szükségtelen cikázást.
    De ezért áthajtásost adni, sztem óriási baklövés, betű szerint nézni minden esetet gépi dolog, az ember az aki képes mérlegelni.
    Ahogy képest azt is eldöntetni hogy valakit visszatolni jobb, vagy kiemelni...az ilyen döntést persze lehet kifogásolni, de akkor is dönteni kell, mert nem minden helyzet betű szerinti....és betű szerinti formában nem is szabályozható jól.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák