Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somsan2

    újonc

    válasz Harbinger85 #49960 üzenetére

    Szia!
    Ezt én is tapasztaltam egy SN570 1TB-os példánnyal!

    Szintén Steam, bár nem játékot hanem az EZ Bench tesz programot szedtem le vele, de ugyan ezt csinálta. A feladatkezelő szerint 100%-os SSD terhelés, az írási sebesség a béka segge alatt, de annyira, hogy a steam letöltés grafikonja is kinullázódott egy időre, amíg ki nem tudta írni az adatokat az SSD-re. Aztán megint töltött és megint behalás.
    A hibát régebben tapasztaltam, most próbáltam újra előhozni, de csak egyszer sikerült, erről van egy is egy béna képem :)
    [kép]
    Egy másik régen használt játékot frissít éppen, a probléma kezdetekor készült a kép, a lényeges dolgokat bekereteztem. Látszik, hogy már régóta 100%-os a terhelés, miközben csak 60MB/s-al ír. Az adott pillanatban ez leesik 20MB/s-alá, a letöltés is leáll. Ennél még jobban is belassult, volt 5MB/s-is úgy 5-10s-ig, aztán helyreállt és csinálta rendesen.

    Érdekes módon az Epic Games Laucher nem csinálja ezt, abban van egy játék amit rendszeresen játszok és nincs gond ha frissítést tölt. Annál jön az adat a netről max sebességgel (250Mbit), az SSD meg szépen írogat/olvasgat ahogy frissíti a fájlokat nincsen 10%-ra sem leterhelve.

    Sajna mivel ez is DRAM nélküli így előfordulhat ilyen, talán ha HMB-et lehetne nagyobbra állítani az segíthetne rajta.
    A windows-os nvme driver (storport.sys) valami max. 67MB-ot foglal le HMB-nek, de az az eszköz 209MB környékit preferálna, talán ezt nem szereti ha túl sok random írást kap.
    [kép]
    Próbáltam állítgatni ez alapján de, nvme drivert kellene cserélni, hogy többet tudjon:
    [link]

    A gépen minden friss (BIOS, Win10), a WD Dashboard meg azt írja, hogy nincsen frissebb firmware az SSD-hez.

    Szóval ez ilyen, talán a többiek tudnak valami okosságot mondani, hogy mit lehetne még tesztelni vele, főleg, hogy ez egy ajánlott típus a topicban.

  • Dönc

    tag

    válasz Harbinger85 #50022 üzenetére

    Semmi gond, csak bevillant, hogy ezt én is tapasztaltam :)

    Én elcsesztem és tettem rá bordát, így játékok alatt belenyal az 50 fokba is, mert felfűti a VGA. Kövi nagyobb takarításnál megpróbálom majd leműteni róla.

    Egyébként valóban penge cucc általános felhasználásra.

    Steam az mindig fura volt, biztos, hogy tömörített adatokat szed le, hiszen elég erősen terheli a procit is.

Új hozzászólás Aktív témák