Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sir fg

    aktív tag

    válasz DeFranco #42057 üzenetére

    Talán nem kéne ezért írnom, de elszámoltad a becslést egy nagyságrenddel, pl. 10.000×64GB =~ 640 TB. Bocs, ha csak szőrszálhasogatásnak tűnik. Azért szerintem nem mindegy. :)

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    Na, lecseréltem a notebook HDD-jét Samsung 830-as SSD-re (128 MB), Win7 Professional SP1 64bit-et telepítettem rá. Driverek, utilityk, vírusirtó telepítése után egy mérési eredmény:

    Még "szűzen", a Win7 telepítése után közvetlenül, a Samsung szoftverével:

    (HP ProBook, Core i5, 8 GB RAM).
    Ez így szerintem elég jónak számít, de amúgy is pörög a rendszer. Megnyugodtam, hogy tudja a gép a Sata3-mat.
    Lapozófájlt, töredezettségmentesítést kikapcsoltam, meg amit még javasolt a segédprogram (indexelés, Superfetch asszem). Majd még máskor utánanézek a beállításoknak. Illetve csináltam egy RAMDisket a Chrome cache-nek, meg egyéb célokra, automatikus mentéssel.
    HD Sentinelre tudtok jó ingyenes alternatívát?

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz zoo8800 #42130 üzenetére

    Ja, én meg amúgy olyan tanácsoknak nem látom értelmét, hogy a lapozófájlt, cache fájlokat HDD-re kell helyezni... Ekkor a nagy féltés miatt pont azokra a feladatokra nem használjuk az SSD-t, amelyeknél amúgy sokat gyorsítana a rendszeren.

    molnarpeter: Persze, kipróbálom majd a próbaváltozatot. Igazából élettartamot befolyásoló infókat olvasnék ki (csak kíváncsiságból :) ), meg azért biztos-ami-biztos alapon, hogy ténylegesen működik-e a TRIM. (Bár megbízom a win7-ben, meg IRST driver-ből is 10.xxx verzió van fent).
    A RAMDisk használatában meg tökre tetszik az, hogy értelmesen van megoldva a képfájl lemezre (hmm, ez már idejétmúlt kifejezés :) ) mentése. Hiába 1 GB a mérete, de ha 26 MB-nyi adat van rajta, akkor csak 26 MB-ot foglal el a háttértáron (jobb gomb - tulajdonságok szerint). Lehet, hogy ez alap dolog, de engem megnyugtatott, mert így, amíg nincs nagyon tele, tényleg nem befolyásolja a bootidőt észrevehetően.
    Amúgy hogy működik windows7-ben a fájlok automatikus tömörítése? Többféle megoldás is van erre? Csak azért, mert az SSD jobb gomb -> tulajdonságok alatt nincs bekapcsolva az az opció, hogy "Adatok tömörítése helymegtakarítás végett" (nem szó szerint), de mégis, az intézőben kék betűszínnel jelzi, mely állományokat tárol így, pl. a RAMDisk mentési képfájlját is. (Ez persze tök jó, kell is, csak érdekel, hogy akkor a Win7 is többféle módszert használ, mi a különbség, hogy lehet őket ki-be kapcsolni).

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz d@minator #42132 üzenetére

    Lapozófájlt RAMDiskre? Annak semmi értelme, a működési elvéből adódóan. Ha sok RAM-od van, akkor eleve ritkán használja a Windows lapozásra a háttértárat, ha meg kevés, akkor meg a RAM Disk-kel tovább csökkented az elérhető RAM-ot, ezzel növelve a lapozás szükségességét, amit abszurd módon egy RAM Disk-en történik.
    Innen kiemelném ezt a mondatot, a lényeget:
    " Putting a paging file on a RAMdisk is a self-evidently absurd idea in theory, and actual measurement proves it to be a terrible idea in practice. Forget about it."
    Ráadásul általában jellemző (ha nincs nagyon sok RAM), hogy maga a lapozófájl nagyobb, mint a fizikai RAM mennyisége (legalábbis az az egészséges). Ekkor eleve nem helyezhetsz a RAM egy részéből lefoglalt RAMDiskre egy, a RAM-nál nagyobb fájlt. Ha meg sok a RAM, akkor meg, ahogy írtam, nem számottevő a lapozófájl használata.

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz d@minator #42138 üzenetére

    Köszi a topik tippet, majd átolvasom. Szerintem az 1 GB lapozófájl 1 GB RAM disken egyenértékű azzal, mintha nincs se ramdisk ( 1 GB-tal több szabad RAM), se lapozófájl. Pusztán annyi a különbség, hogy így nem szólnak be azok a programok, amik kötelezően elvárják a lapozófájl meglétét. De a stabilabb, gyorsabb működést az eredményezné, hogy az SDD-n van a lapozófájl, és a Windows-ra bízod a annak méretét.

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz KMT #42141 üzenetére

    Nem tudom, de szerintem nem. Tulajdonképpen akár még több háttértár-műveletet is okozhat, ha fix a mérete, és viszonylag kicsi, hiszen olyankor több fájlrendszer - lapozófájl közötti adatmozgatásra lehet szükség. Ha tágulhat, akkor úgy vehet fel új elemeket a lapozófájlba, hogy régebbi is bent maradhat: így azt nem kell visszaírni a háttértárra.
    Na, de ez már tényleg okoskodás a részemről, hiszen nem vágom annyira a témát én se. De azzal a hozzáállással egyetértek, hogy: a Win7 egy modern operációs rendszer, ami elég jól működik, ráadásul már az SSD-k jellemzőit is figyelembe vették a készítésénél. De ettől függetlenül is, feltételezhetjük, hogy úgy optimalizálták a virtuális memória kezelését, hogy az a lehető legjobb teljesítményt hozza ki a rendszerből, ami szerintem a lehető legkevesebb lemezművelettel jár.
    De szerintem akit érdekel, próbáljon ki több beállítást, és nézze, hogy ugyanolyan használat mellett mennyi adatforgalom generálódik az SSD-n.

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz skydragon #42182 üzenetére

    Vagy hagyni SSD-n? Vagy olyan nagy adatforgalmat generálna neki, hogy hamar megdöglik tőle? .. Ha HDD-re rakod, akkor meg megfogja a rendszert, nem?

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz skydragon #42185 üzenetére

    ..mégis kihagytad a felsorolásból, ezért kérdeztem rá az SSD-re. Most nekem is azon van. Mivel laptopról van szó, nincs is más választás. Vagy kikapcsolom, vagy SSD. Most egyelőre így van, aztán majd meglátom. Azt továbbra is fenntartom, hogy szvsz lapozófájlt RAMDiskre helyezni értelmetlen dolog.

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz S.O.S. #42196 üzenetére

    A Sata3-as a legújabb szabvány tudtommal, tehát a kérdés, hogy elég-e a sataII-es, vagy ki tudja használni a géped a sata3-as SSD-t is? Szerintem a géped tudja a Sata3-mat (de utánanézhetsz), szóval mindenképpen olyat vegyél. Tudtommal azok sem sokkal drágábbak. Ráadásul ha elég is lenne a sata2, akkor is igaz: a sata3-as egyben azt is jelenti, hogy újabb modellről van szó, tehát valószínűleg fejlettebb más szempontból is.

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz S.O.S. #42203 üzenetére

    Tudtommal csak 1 kérdést tettél fel, hogy ki tudja-e használni. Igen, ki tudja. Lehet, hogy nem vennéd észre, de mérhetően gyorsabb lenne. Ha nem sokkal drágább, akkor miért ne?
    Mondjuk nem vagyunk egyformák, de én, ha van sata 3-as portom, biztos olyan SSD-t is vennék.
    Most vettem HDD-hez Usb-s házat. Abból is USB3-asat vettem, mert nem volt sokkal drágább, és van egy port a gépemen. Akkor meg miért ne? Ott is csak mérhető a különbség, de haladni kell a korral. :-)

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    Én is azt vettem a múlt héten, eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve, bár nem vagyok "hardcore" felhasználó :).

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Ringman #42460 üzenetére

    Azt nem tudom, de:
    így 5 nap alatt írsz annyit, amennyi a kapacitása. Azaz (ha tökéletesen kiegyenlítetten vannak használva a cellák, amiről a vezérlő próbál gondoskodni) 1 év alatt minden cella 71-szer van újraírva. Ha egy cella átlagosan 5000 írási ciklust bír ki, akkor szerintem nem kell aggódni.
    Amúgy az a baj, hogy az átlagfelhasználás bármit jelenthet. Van, aki napi 2 órára kapcsolja be a gépet, és netezik, másnak egész nap megy. Van, aki játszik, mások fényképeket szerkesztenek gyakran... Szóval mi számít átlagosnak?
    Leírnám amúgy, mennyi nálam az érték, csak nem vagyok otthon. De én például naponta 1-2 órára kapcsolom be a gépet...

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Yany #42477 üzenetére

    Ez s kombinált 'Sleep' mód van a Windows7-ben is? Én csak a 'Stand by'-t és a 'Hibernate'-et ismertem eddig. (Vistám csak fél évig volt, de ott nem tűnt fel ez a lehetőség).
    Vagy a készenléti állapot lenne ez a 'sleep'? igazából még sosem hagytam órákig készenléti állapotban, hogy kiderüljön, lekapcsol-e magától, és laptop lévén az áramszünetet sem volt módom kipróbálni.

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Yany #42482 üzenetére

    Én is angol windowst vettem volna, csak belegondoltam, hogy hosszú távra tervezek, és ezt a gépet a jövőben a párom is használni fogja. Nem mintha nem lehetne megszokni, de azért így egyszerűbb, ha magyar.
    Legjobban az tetszett, amikor egy félrefordítás miatt valamelyik Linux telepítővel véletlenül töröltem az összes partíciót a HDD-ről :W (A választási lehetőségeknél fel volt cserélve két string a magyar változatban.)

    Jó, akkor szerintem a Win7-es sleep az a sleep. Bár mindegy tulajdonképpen nekem is, csak nem tudtam, hogy így működik.

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Pityu. #42505 üzenetére

    Csak annyit ír magyarra fordítva, hogy enyhén töredezett a háttértár, ezért javasolja a töredezettségmentesítést. Remélem tudod, hogy SSD-nél arra semmi szükség, sőt, javasolt NEM töredezettségmentesíteni. Szóval semmi gond :).
    Amúgy biztos klassz a motor (bár nem látni, és nem is értek hozzá), de inkább javaslom az Alt + PrintScreen billentyűkombinációt :). (Csak az aktív ablak képét rakja a vágólapra).

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #42558 üzenetére

    Én ebből egyszerű userként azt nem értem, hogy akkor mire van a driver? Én úgy tudom, hogy egy hardver drivere teszi lehetővé a hardver funkcióinak használatát, "közvetíti" a hardver szolgáltatásait a magasabb szintű szoftverrétegeknek. Azt értem, hogy egy driver lehet rossz is, de azt nem, hogy driver nélkül hogy működhet egyáltalán akármilyen hardver? VAgy ezt úgy kell érteni, hogy jobb az a driver, amit a Win7 alapból telepít, mint az, amit az alaplapgyártók közzétesznek?

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #42562 üzenetére

    Értem, köszönöm, így már összeállt a kép.
    Amikor SSD-t vettem (bő két hete :) ), olvastam, hogy gond lehet régebbi chipset driverekkel.
    Konkrétan le volt írva az egyik prohardveres cikkben / fórum elején, hogy hányas verziótól szabad használni az IRST drivert. Amúgy a laptopom honlapjáról szerzem be a drivereket, ott ennél újabb volt, szóval én nyugodt szívvel telepítettem.
    De amúgy én is tapasztaltam, hogy oda kell figyelni a driverekre: touchpad driver egy korábbi verziója teljesen korrekt volt. Aztán jött egy frissítés, és olyan durván megváltozott a karakterisztikája (a bökős kattintást csak akkor érzékelte, ha tényleg erősen csináltam), hogy vissza kellett raknom a régebbit... Vicc. :(

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz chris0000 #42580 üzenetére

    Az egész C meghajtó foglaltságát hogy nézted? kijelölted a gyökérben lévő fájlokat? Mert akkor a rejtett fájlok nagy eséllyel kimaradtak.
    Sajátgép - C meghajtó --> jobb gomb -> tulajdonságok: Itt mit ír teljes kapacitásnak? itt megvan az a 111,7 GB? És mit ír itt foglaltnak?
    Sajátgépen jobb gomb -> Kezelés -> Lemezkezelés:
    Itt meg tudod nézni az eszköz teljes kapacitását, és hogy azon hogy s mint vannak a partíciók.
    Valahol csak meglesz az.

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Carline #42998 üzenetére

    Ha nem félted, akkor miért teszed a lapozófájlt, meg a temp mappákat vinyóra? :D Azt hittem, azért vettél SSD-t, hogy gyorsítsd a géped. Ezek meg éppen olyan intézkedések, amik gátolják, hogy kihasználd az SSD nyújtotta sebességet. Ha féltenéd, akkor megérteném, de így.. ;]
    A kocsi példával részben értek egyet. Nem csak az eladásra lehet óvni a kocsit, hanem saját magunknak is. Például egy üléshuzatot vagy kormányvédőt lényegesen egyszerűbb és jóval olcsóbb cserélni, miután elkopott, mint a gyári üléskárpitot, vagy a kormányt. Ismerősöm Fabiájában 100000 km után már csúnyán kopik a kormány gumiborítása... Ja, és nem minden autóban olyan nagy és kihagyhatatlan élmény ám a "kormány igazi anyagának" tapintása :) (alsó kategória).

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

Aktív témák