Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz kerekfej #23849 üzenetére

    Szerintem Te ne vegyél ssd-t, mert nem gyors rendszert szeretnél, és alkalmazkodni az új technológiához, hanem belekötni a dolgokba, azt nézve hogy mi a " rossz"....
    Ha kicsit odafigyelsz, akkor 10 perc alatt be lehet állítani azokat a dolgokat, amik az ssd használatához kellenek, és többé nincs rá gondod, csak használod és örülsz a gyorsaságnak!
    Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

  • jozsi252

    veterán

    válasz kerekfej #23849 üzenetére

    1; Sandforce-os ssd-t ne vegyél szerintem, én vettem megbántam. Crucial M4 nagyon jó választás volt.

    2; A gyári adatok akkor lesznek meg 100%-ra ha a csillagok állása is úgyakarja, szóval az ssd-k nagyrésze nemfogja hozni a gyári sebességet, csak ami húzósabb esetleg +100k értem ez alatt hogy intel sata 3-asai.

    3; Nemkell frissíteni gyakorta, nem olyan mint egy alaplapi driver vagy gpu hogy jön ki pár havonta driver hozzá, amikor megveszed lefrissíted amíg nincsen rajta semmi és kész.

    4; Azért nemszereti a flash alapú a cella írást mivel neki ez a végső határa ha a cellék telilesznek írva. Használhatod nyugodtan torrentre, meg akármire csak így hamarabb fog elöregedni az ssd, tehát hamarabb íródik tele 1 cella, de úgygondolom hogy még ígyis évekig kifogja húzni neked, ha torrentre használod az ssd-t.

    5. Mértne lenne egyszerű? berakom és megy elv mértnem érvényesül? Beraktam fw-t lefrissítettem biosba AHCI mód ellenőrizve és kész, os-t felraktam azóta is hibátlanul müxik az ssd, most az hogy valaki telepítés után akarja állítani a vezérlőt IDE-ről AHCI-re az már nem a te gondod, szenvedjen vele aki telepítés elött nem csinálta meg, HA! új rendszert telepített. Ghost-al más a helyzet ott megkell.

    6. Ez is csak az időtartam hosszabbítása miatt kellene hogy pl tempet átrakni böngésző cachet. stb.. Speciel én a hibernációt kikapcsolom alapból meg a ff cache-t átraktam ramdisk-re és ennyi a kímélés részemről, és ígysincs meg a napi 10 giga írás. Mert lehet még pár dolog állítani de tök fölösleges

    7. Win telepítésnél az a lényeg hogy a win7-el hozd létre a partíciókat és akkor tuti hogy jó lesz a partíció eltolásod. Drivereket itt pontosan mire érted? ittis ugyanúgy felkell rakni a meghajtóprogramokat.

    iPhone 13 Pro Max

Aktív témák