Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz cszn #15360 üzenetére

    jól érted, csakhogy bonyolítja a helyzetet, hogy kizárólag egy elfekvő USB-s vinyóról tudom indítani az XP telepítést, ugyanarra az USB-s vinyóra telepítve...

    úgy csinálom, hogy a vinyó 3 részre lett partícionálva, 3 elsődlegesre, a legelől lévőt letöröltem, maradt partícionálatlan (kb. 8 GB) hogy majd erre megy az XP, a második lett 1 GB, FAT32 fájlrendszerrel, a harmadik a maradék, erre a harmadikra ment az XP telepítőCD másolata és a Norton Ghost image-ek az SSD-n működő rendszerről, ez is FAT32 fájlrendszer

    bootolok kislemezről (van USB-s kislemez meghajtóm) win98 image-el, betöltöm utána a smartdrv.exe-t (DOS alatti WinXP telepítéshez kell, különben iszonyat lassan másolja a fájlokat, ez a smartdrv.exe cache-eléshez kell), az USB vinyó 3. partíciójáról elindítom a telepítést (i386/winnt.exe-vel), ez azt mondja, hogy ki kell ~580MB-ot bontani a merevlemezre, na erre jó a második 1 GB-s FAT32 partíció, ide másolja a temp fájlokat... tehát nem úgy működik, mint CD-ről telepítésnél

    mikor ez kész, akkor el is indul a WinXP telepítése, a vinyó elején lévő partícionálatlan 8GB-re elindítom a telepítést, leformáztatom ezt a partíciót NTFS-re, az első része (kék hátteres fájlmásolásos rész) elkészül, újraindul a gép és mikor az első grafikus felületű rész jönne (telepítés 2. szakasza), akkor kékhalállal kifagy a Win a boot során (az XP bootkép már megjelenik), szóval megint 1 plussz akadály... USB-ről nem tudja a telepítést folytatni, mert mikor az USB drivert felhúzza, akkor a drive-ot meg eldobja, mivel az meg USB-s, valami ilyesmi az oka... de találtam EZT, most megpróbálom ez alapján megcsinálni

    pedig muszáj egy rendszert feltolni az USB-s vinyóra mert különben nem tudom alignálni az SSD-t, és erre a rendszerre szintén fel kell tennem a Norton Ghostot is, hogy vissza tudjam tenni az adatokat az SSD-re

    szívás köbgyökön :(((

Aktív témák