Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    A russzkij ekzamen szintén megírva! Tanárnő remek dolgozatot állított össze. Másfél oldalas szövegértés, utána meg még 8 feladat. Kérdezi közbe, 5 perc elég hozzá? Válasz mellőlem: Fél óra. Hát engem megizzasztott rendesen. Délután megejtettem az első (saját) pizzámat Leobenben. Az estére elég rosszra fordult az állapotom, nem így terveztem az utolsó hetemet. Sajna az utolsó hegyvidéki bringázás kimarad(t). Kedden elfuvaroztam az orosz haveromat a vasútállomásra. Olyan nagy búcsút nem vettünk egymástól, mindenképp szeretnék vele még találkozni. Délután/este próbáltam megmaradni a székben és összedobni egy prezentációt angolra. [link] Másnap előadtam, de sajna nem úgy sikerült, ahogy másfél hete elterveztem. Nem a nyelven múlott, magyarul sem ment volna jobban. Tanárnő rendes volt, az utolsó óra után meghívott minket kávézni. Az utóbbi időben rákaptam a cappucinora. Nem olyan erős, mint egy rendes kávé, és viszonylag finom is. A többség jegeskávét próbált ki, én ezt nem szorgalmaztam a torkom miatt.

    Este ingyen sör parti a Massenburgnál. Kétszer voltam már ezen a helyen, de nem tudom, hogy így hívják ezt a helyet. Kurvajó feelinges volt, mindenki ünneplőbe vonult át az egyetemtől a várromokig. Az eső sem tántorította el a népet, én külön készültem rá az esernyőmmel. Így is lehet barátokat szerezni. :K
    Elhívtam rá a szobatársamat, mert szegény gyerek nem sok partin volt az elmúlt félévben. A kövi félévben átiratkozik a bécsi TU-ra. Szóval ez neki is amolyan búcsú parti volt.
    Hát az osztrák divat még mindig szokatlan a szememnek. A dirdl (dirdel)-el nincs semmi gond, mert nagyon szépen néz ki rajtuk. De a térdzoknis bőrnadrágos fickók viccesen mutatnak. :D Visszatérve a lányruhára, Tobi mondott egy érdekes dolgot. Van egy fonál deréktájon, amiből a lányok masnit kötnek. Ha a masni bal oldalt van akkor a lány szabad, ha középen van akkor még szűz, ha jobb oldalt akkor foglalt, ha pedig hátul van megkötve vagy özvegy, vagy pincér... Szóval ha valaki el akar menni a jövőben egy osztrák ünneplős bulira, akkor tessék figyelni a masnit is, ne csak a feneket.
    Az első sörre fél órát kellett várnunk. Beszarás, hogy sörhabot csapoltak a pultusok. Lehet ezért volt ingyen a sör, ilyen kamionról leesett hordókat kaptunk. Utána meg sorba álltam Leberkäsesemmelért is. Mahir azt mondta a ló mellrészéből van, talán sosem ettem még ilyet.
    Hihetetlen egyébként mennyi ismerős arcot láttam. Ami jó is volt, mert egyedül én nem szeretek szórakozni menni. Ausztrál srácok, irániak, spanyol, mexikó, ukrán lányok (nem ment a kommunikáció, majd egyszer), de nyilván az osztrákok voltak többségben. Bírom őket, mint nép, nagyon tradíciókedvelőek. A lányok mondjuk szokatlanul zárkózottak, nem ünneplő fehérnépek.
    Tobinak adtam ajándékba fél liter 50 fokos törkölyt. Hát nem sok maradt neki az est végére. Nem láttam még így piát osztogatni. Az alkohol mindig jó hatással van az emberekre. Utána fél 4-ig táncpartin voltam a város kb. egyetlen szórakozóhelyén. Egész jó zenéket adtak, meg vicces spanyolokkal táncolni, így sokáig maradtam.

Aktív témák