Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    A szombati Gösseck mászásról: Csak a nyeregpontig sikerült feljutni. Eléggé durva helyen lett kijölve innentől a túraútvonal. Egyedül lehet továbbmentem volna a cél felé, de srácok nyári cipőben nem tudtak továbbmenni a fél méteres hóban. :) Strava link A leírást most nem másolom be ide.
    Nagyon gonosz és meredek hegy volt ez. Viszont megérte, a legmagasabb csúcsom immár 1750 m. :K Felfelé jól tartották magukat a társak, de lefelé beakasztották a vasmacskát. Jobban szeretek kocogni lefelé, mintsem lassan sétálgatni, kényelmesebb a térdeimnek. Ha meg megvan a lejtés, lehet lábon/fenéken csúszni. Hó nélkül inkább a talpon csúszást választottam. Egy meredek falnál eléggé elakadtak. Hízelgő volt a lány egyik mondata: ennyire még életemben nem féltem, mint azon a sziklán. Utána kijött rajta a tériszony is, de összességében helytállt a túrán.
    A végén elhagytam a telefonomat, szóval egy interval futás is belefért a 9 óra feletti túrába. Azért na, síkon lehet 10 km-t sétálni 2 óra alatt különösebb gond nélkül. Itt olykor egy méterért is meg kell küzdeni.
    Hazafele utat autóval nem különösebben élveztem. Olyan elterelések vannak néhol autópályán, hogy csak pislog az ember. (már ha van ideje rá)

    Képek a túráról:

    "Reggeli" fények, ha egyszer korán el lehetne indulni, annak örülnék:

    Tavaszi hangulat:

    1750 méterre kellett felmenni, hogy kitáruljon előttünk a két völgy, szerintem megérte:

    Ahol az ég és a föld majdnem összeér:

    Igen, ott voltunk fent:

    Videó a túráról:
    [link] Prachtvoll, nemdebár? Mintha ecsettel készült kép lenne.

    Vasárnap Veitsbergre tekertem fel, eléggé szétesett mozgással. [link]

    Hétfőn beszéltem Herr Kreindl-lel, aki a környezetvédelmis ügyek egy részéért felel a Stadtgemeindenel (önkormányzat talán?) Adott egy privát Abwasserreinigungsstundet. ;] Kaptam anyagokat a város csatornázását illetően, amiből majd magyarul kell írni egy 15-20 oldalas beadandó dolgozatot. Nem lesz gond vele, csak idő kell majd hozzá.

    Kedd (eme Szent nap): az első zh, levegő-számítás. Hát nem volt anyagom, amiből készülhettem volna rá. Igaz, hogy tanultam két éve ezt, na de na. :D Más téma: Ösztöndíjas papír úton Magyarhonba. Nem számítottam ekkora paksamétára.

    Az Alpok-túrák gyakorlatilag egy hónapra (a szünet idejére) vakvágányra kerülnek. Na de van helyette más tervem, amit előre inkább nem írok le. Reményeim szerint az olvasók eddig még nem néztek hülyének, ezért szeretném ezt az intervallumot kijjebb tolni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák