Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Szombaton 3 órát vártam arra, hogy végre eleredjen az eső. Az Időjárás előrejelzéssel itt is vannak apróbb gondok... Délután Café International volt soron. Románia és Irán képviseltette magát, és főleg ételeiket a résztvevőknek. Volt keksz, szörnyű cukros apró valami, rizses hús érdekes édes zöldségekkel, valami tejszínhabos bébiétel (román étel, sárga valamivel, amit nem értettem) Román pálinka, naná hogy meg kellett kóstolni. Ingyen sör, fehérbor stb. Én a sörnél maradtam. Minden ingyenes volt egyébként. Támogatás gyanánt azt mondták, hogy 2 €-t kérnek. 2 €-t megért ez az ebéd. Véletlenül eltörtem egy poharat, így ha mást nem is, de a támogatásomból vehetnek egy újat. :DD Egy ománi sráccal beszélgettem. Volt kirakva egy kis iráni szószedet. Boldog új évet is rajta volt. Később a srác mondta, hogy ma újév napja van Iránban.

    A második napirendi pont az autókiállítás volt a főtéren; szépen elraktam a fényképezőt. Csak... a laptopban maradt az SD kártya..."

    Egy jó reklámot is találtam hazafele:

    "Ausztria foszformentes ... Kémia? Már az iskolában is hülyeségnek tartottuk ... Már azelőtt ÖKO voltunk, mielőtt a maga a szó megszületett."

    Egy látkép a pénteki túráról:

    Megkérdeztem ki akar esetleg, netán, véletlenül túrázni jönni vasárnap reggel. A jelentkezők száma elhanyagolható volt, én viszont találtam egy társat magam mellé, jobban mondva alám.
    [Strava link]
    Itt azért máshogy megy el az ember montizni. Nincs olyan, hogy két óra múlva, vagy ebédre visszaérek. (ebéd különben sincs otthon, így nem kell nagyon sietni) A túraleírást bemásolom ide is:
    "Nehéz leírást adni az útról. Eléggé a talajviszonyok erősen változtak. Volt amikor, aszfalt, schotter, erdei ösvény. Volt, amikor sárlevesben mentem, sétáltam hóban is. A hegy tetején próbáltam egy vállalható útvonalat keresni. Hát megtaláltam ugyanazt, amit pénteken. Na mindegy, meredek után megálltam pihenni. Egyrészt aggódtam a fékek miatt (szép sercegve párologtak el róla az esőcseppek), másrészt a saját testi épségem miatt, mivel alig bírtam már tartani magam a bringán.

    Veitsbergen van egy kiépített lovas-túra-monti pálya. Az egész élvezetes volt, de ez a túraútvonal kerékpárral nem tekerhető. Nem hiszi el az ember, hogy megy felfele az út. Ráadásul tele van sziklával és gyökerekkel, na és az eső csak hab volt a tortán. A páratartalommal is küzdeni kellett, de ez mégis csak jobb, mint a rendes eső.

    Túrázásra tökéletes terep. Kövi héten remélem engedi az időjárás, hogy meg lehessen csinálni gyalog is a kört."

    A körülményekről ez a kép ad tájékoztatást:

    Találtam két érdekes kompozíciót az út alatt.
    Egyet az elején; a magára hagyott focilabdát, ami szerintem tudna mesélni magáról

    és egyet a végén; egy sérült Amsel az útpadkánál hevert. Gondoltam biztosabb helye van az úttesten kívül, ezért áttessékeltem. Utána tetszhalott (?) pózt vett fel.

    Féltávnál egy remek ebédelőhelyet találtam padokkal és asztalokkal, plusz egy versecskét (?):

    "Kedves túrázók közelről s távolról,
    akik szívesen látogatják e vidéket,
    Viselkedjetek kérlek most így,
    ne tegyétek le a szemetet sehogy,
    Vigyétek magatokkal haza,
    mert ez nekünk itt bánatot okoz.
    A többieknek örömöt és hálát adtok,
    ha ezt a helyet tisztán tartjátok."

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák